poster

Laurel a Hardy na moři

 • anglický

  Saps at Sea

 • slovenský

  Laurel a Hardy na mori

Komedie

USA, 1940, 57 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ilemas
  ****

  Rád bych to viděl znovu, proč to není aspoň v TV, když to nevychází na dvd?(10.11.2010)

 • Iggy
  ****

  Česky Laurel a Hardy na moři. Stan a Ollie v zaměstnání testují klaksony do aut a dechové nástroje. Oliver se z toho neustálého rámusu nervově zhroutí a nemůže už jakýkoliv podobný zvuk ani vystát. Absolvuje netradiční prohlídku svérázného doktora Finlaysona a na jeho radu se se Stanem a ještě s kozou kvůli mléku odstěhují na loď na čerstvý vzduch. Ale protože se Oliver bojí moře, kotví jen pohodlně v přístavu. Jak už napovídá název, nakonec se na moře stejně dostanou a to navíc s uprchlým zločincem na palubě. Film má hned několik adjektiv poslední: poslední jejich film z produkce Hala Roache; poslední jejich film tak jak je známe (nepodstatný příběh jako rámec pro komické situace), jejich další filmy jsou mnohem dějovější a mnohem méně vtipné; poslední filmová role veterána a legendy němé grotesky, šilhavého Bena Turpina, který se ve filmu jen mihne, ale jeho instalatérské umění pěkně ztrpčí oběma nešikům život; a poslední spolupráce se dvěma nejčastějšími protihráči naší dvojice, Jamesem Finlaysonem a Charleyem Hallem v roli vrátného. To už ale plátna kin ovládají bratři Marxové a společenské komedie režisérů Capry, Cukora, Hawkse a dalších. Časy slapsticku, klasické grotesky, jsou už nenávratně pryč.(11.9.2007)

 • Karlos80
  ***

  Typicky ztřeštěný film Stana a Ollieho z třicátých let, tedy z jejich nejplodnějšího a asi i z nejúspěšnějšího období. Film je rozdělen do dvou částí. Nejprve vidíme Laurela a Hardyho jako dělníky v továrně, která vyrábí houkačky a rohy. Dvojice komiků tu osvědčeným způsobem vydatně využívá situační komiky. Ve druhé části se zas připletou k honičce za zločinci na moři. Ve své poslední filmové roli se v tomto celkem zdařilém snímku objevuje slavný komik Ben Turpin, který se proslavil ve 20. letech. Film je zároveň poslední prací Laurela a Hardyho pro producenta Hala Roache a je považován za poslední opravdu kvalitní dílo tohoto jedinečného dua. V dalších filmech u společnosti 20th Century Fox, komici už pouze paběrkovali a převážně jen opakovali své osvědčené gagy z jejich předchozích úspěšných filmů. Které nepřinesli bohužel nic nového. Na ČT2 teď každou sobotu vysílají právě oné snímky z jejich posledního období a sami máme možnost vidět kvalitu těchto snímků a případně srovnávat. A já se ptám bude ČT tak hodná že nám jednou vyhoví- alespoň všem příznivcům tohoto dua, nebo jen prostě všem staromilcům, a odvysílá ve svém programu i tuto nebo ještě starší klasiku? Kdo se dočká ten si počká...(27.11.2006)

 • Chajimwitz
  *****

  Pokud v komedii hraje dvojice Laurel a Hardy společně se svým věčným nepřítelem Jamesem Finlaysonem a přimotá se ještě do toho šilhavý Ben Turpin,tak už je to záruka dobré zábavy,tedy aspoň pro toho,kdo tomuto žánru holduje.(7.12.2011)

 • Marek1991
  ****

  Tak na tomto diele som sa dobre zabavil, možno až na to jedenie tých gebuzín, čo sami pripravili pre únoscu a museli si ich nakoniec zjesť, to mne zrovna vtipné nepripadalo. To s trúbkami nemalo chybu. Nechápem však toho človeka, čo robil titulky a dajú sa nájsť na internete, sám si tam pridal vlastné vtipné slová o tom, že kozy asi vtedy nemohli na plátno, pri postrehu, že koza bola vlastne cap, aspoň to tvrdil, ale aspoň som si to pozrel v origináli, lebo tak to má tu správnu atmosféru. Škuľavý inštalatér ma naozaj dostal, či oprava auta, myslím, že celkovo to bol úsmevný a pekný film a ja som si ho užil.(5.1.2013)