Upřímné a nevinné milostné vzplanutí hornického učně se střetne s necitlivým neporozuměním dospělých... Debut režiséra Kachlíka se setkal při svém uvedení s rozpačitým nezájmem - ani uplynulá léta na tom nic nezměnila. (oficiální text distributora)

GIK

Krásná romance, napínavá. Ještě, že jsem nečetl žádné recenze! Někteří zdejší recenzenti naznačují, jak to dopadne!! A to by pak byl poloviční zážitek!!! „Kdo si neumí vážit toho, že je v úderce, ten tam nemá co dělat. A dokud tohle nepochopíte, nebudu s váma jednat jako se svazákama.“ – pomóc, co to je???  Zednářská symbolika: 39:52 – symbolika jednoho oka; píseň o „hvězdném prachu“ ()

Playman

Převést děj tohoto filmu do dnešní doby - asi by se jednalo o naprostou katastrofu, avšak z této doby na mě tento film působí příjemně a naprosto upřímně - popisuje tehdejší, tak trochu černobílé nahlížení na určité situace v životě a jejich řešení. A to se mi na tomto filmu právě líbilo - je to film o mladých, resp. teenagerech, je tak jiný, ale přitom tak stejný. Můžu vám naprosto upřímně říct, že jsem rád za tuto dobu, aspoň co se týče daného tématu filmu. Ale přesto skončí jak má a vy nemáte výhrady říct: "To byl dobrý film" ()

dopitak

Tak nevím, byla ještě naivní doba, anebo se soudruzi tak moc snažili, aby byla? V prvním případě je to na tři, ve druhém na odřenou jednu. Každopádně tenhle film bude zábavnější, když ho nebudete sledovat úplně střízliví. To se pak skromnému mládenci z kladenského učiliště, který po škole mezi směnou na dolu a intrem běhá v pohádkově nezničeném lese, a je pro něj ctí pod zemí pracovat "na předku", čili u ražby, i zasmějete. Kromě Langmilera jsem tam žádného dalšího herce neviděl. ()

honz

Příběh mladé lásky hornického učně Pavla Čejky a venkovské dívky Šárky, která málem doplatí na socialistickou pseudomorálku a vesnické drbny. Když už se nad mladými stahují mračna a vše vypadá beznadějně, dočkáme se přeci jen šťastného konce. Příjemný milostný snímek je prvotinou režiséra Antonína Kachlíka. ()

farmnf

Z filmu jsem se dozvěděl jaká je čest rubat ve předu a vůbec být horníkem. To bych mu vcelku omluvil, ale pochybuji, že se generace mých rodičů zamilovávala takhle pitomým způsobem a že sledovat to, je taková nuda. Chvílemi mě ti přiblblí učni připadali jak desetiletí kluci, psal to asi nějakej vůl. 2* za tu závěrečnou romantiku. ()

• Film bol natočený v Kladne. (dyfur)