poster

Cyborg Cop II

 • Slovensko

  Cyborg Cop 2

Akční

USA, 1994, 89 min

Režie:

Sam Firstenberg

Scénář:

Jon Stevens Alon

Kamera:

Yossi Wein

Hudba:

Bob Mithoff

Producenti:

Danny Lerner, David Varod

Střih:

Marcus Manton

Scénografie:

John Rosewarne

Kostýmy:

Diana Cilliers
(další profese)
 • castor
  **

  Hodně mrtvých v ultrabéčku s mizerným rozpočtem a v levných kulisách. Beru, že ve 11 letech před více než dvěma dekádami jsme z toho (hodně z nás) ucvrkávali. Tehdy to na videu prostě frčelo. Sam Firstenberg předkládal ročníkům 1980 a mladším solidní béčkovou rozkoš, herci nabízeli prkenný výraz a cyborgové byli zatraceně legrační.(18.9.2020)

 • LION-MR.T
  *****

  Cyborgové jezdící ve speciální dodávce mi připomněli Univerzálního vojáka a střílení po policejních autech a ta snaha o procítění mi zas připomnělo Terminátora 2. Aha,promiňtě laciné béčko,originalitu nečekám. Nebo to bylo jenom moje zdání. Zda je jednička lepší než dvojka,nevím já jedničce dal tři hvězdičky,protože u dvojky jsem se bavil více. Bradley si podle mě vystačí i sám bez nějaké buchty. Asi moje nejoblíbenější scéna je ta v benzínové pumpě,kdy jeden solindě namakaný černoch s břichem zvolá na jednoho Cyborga. "Hej ty sráči,hned polož to nářadí,jasný?" a on to po něm zopakuje krásným mechanickým hlasem,ale originál "monfucker" je přece jenom lepší. Zde bych se ani nedivil,kdyby se jednalo o video film,protože spousta předpokladů k němu by tedy měl. Nikdy jsem nepochopil proč se to jmenuje Cyborg Cop,když žádnej policajt Cyborg tam nebyl a ani nebyly tak sestrojeny. V jedničce byly také sestrojeni k ničení,ikdyž z jednoho policajta se tam pokoušeli předělat.(2.2.2007)

 • Le_Chuck
  **

  Jeden z mála prípadov kedy je jednotka lepšia ako dvojka. Firstenberg konečne pochopil, že publikum mu tvorí gang 10 až 12-ročných frackov pod dozorom tatkovcov a že atakovať vekovú hranicu 15+ si jednoducho nemôže dovoliť. Čiže trtkačka sa nekoná a ani pokrčená robo-ruka sa nekoná (poučenie!) a pribudlo akcie. Síce béčkovej, ale zábavnej.(7.7.2005)

 • c.tucker
  **

  Podstatně více akce a legrace, ale chybí to laškovné jiskření mezi Bradleym a tou slečnou zástupce šéfa. U scény záchrany kluka u benzínky (mimochodem scéna úplně navíc) jsem se smál až jsem z křesla spadl. Celé to to bylo domrveno ještě výbuchem miniatury elektrárny, což bylo strašně poznat. - "Termální granáty, dokáží proniknout i ocelí. Jeden vyvine při výbuchu teplotu až 8000 stupňů a tahle maličká [vezme granát obalený kuličkama do ruky] vyvine rychlost 2000 m/s, dokonalý vynález."(20.3.2009)

 • Lacike
  *

  Dejovo to nema prakticky nic spolocne s jednotkou. Ved naco? Staci, ze je tu znova megastar Bradley. Film ma oproti jednotke dva plusy. Zapletka sa uz neberie tak vazne, takze ubudlo pokusov o dramaticke sceny, ktore nahradili rozne infantilne napady bez akejkolvek logiky. A podstatne pribudli akcne sceny. Takze film rychlejsie odsypa. Ale co sa tyka kvality je vsetko pri starom. Firstenberg sa nie nahodou nikdy do vyssej ligy neprepracoval a vsetky stranky filmu su hlboko pod priemerom. Ale tentokrat to predsa len zabavnejsie a stravitelnejsie ako jednotka. Jednoznacne vladne scena zachrany chlapca pri benzínke. Nieco tak absurdne smiesne som nevidel odkedy Kevin Costner spomalene dorucil dopis v Postmanovi. 3/10.(16.7.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Jižní Africe od 1. srpna do 15. září 1993. (Terva)