Cyborg Cop II

John Rosewarne

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • Lacike

Dejovo to nema prakticky nic spolocne s jednotkou. Ved naco? Staci, ze je tu znova megastar Bradley. Film ma oproti jednotke dva plusy. Zapletka sa uz neberie tak vazne, takze ubudlo pokusov o dramaticke sceny, ktore nahradili rozne infantilne napady bez akejkolvek logiky. A podstatne pribudli akcne sceny. Takze film rychlejsie odsypa. Ale co sa tyka kvality je vsetko pri starom. Firstenberg sa nie nahodou nikdy do vyssej ligy neprepracoval a vsetky stranky filmu su hlboko pod priemerom. Ale tentokrat to predsa len zabavnejsie a stravitelnejsie ako jednotka. Jednoznacne vladne scena zachrany chlapca pri benzínke. Nieco tak absurdne smiesne som nevidel odkedy Kevin Costner spomalene dorucil dopis v Postmanovi. 3/10.(16.7.2012)

Firstenberg je frajer. Tam kde se ostatní béčkaři snaží (zcela zbytečně) o nějaký příběh a scénář, Firstenberg odpálí hned od začátku akci a drží se toho až do konce. Hned v úvodu tak vidíme čistku mezi dvěma drogovými mafiemi, do níž se zamotá i D.E.A. a hlavní hrdina. Výsledkem je snad 100 mrtvých, jeden zabitej parťák a jeden naštvaný hlavní hrdina. Aby toho nebylo málo, tak z hlavního psychouše pochopitelně udělají cyborga, ten si vyrobí pár kamarádů, uteče a orgie můžou začít. Čekají nás ještě dvě mega akce (benzínka, závěrečná elektrárna) a spousta menších bitek, přestřelek a výbuchů. Parádní oddechovka.(16.4.2010)

• Le_Chuck

Jeden z mála prípadov kedy je jednotka lepšia ako dvojka. Firstenberg konečne pochopil, že publikum mu tvorí gang 10 až 12-ročných frackov pod dozorom tatkovcov a že atakovať vekovú hranicu 15+ si jednoducho nemôže dovoliť. Čiže trtkačka sa nekoná a ani pokrčená robo-ruka sa nekoná (poučenie!) a pribudlo akcie. Síce béčkovej, ale zábavnej.(7.7.2005)

• choze

Podle stejného receptu uklohněné o něco slabší pokračování. Více (vylepšených) cyborgů se postaralo o více masívní, leč stejně jednotvárné akce (mechanické střídání zpomalených explozí a pádů z výšek), ale ubylo humoru, který obstarávali dobrý záporák a jiskření mezi Bradleym a Alonnou. Tady sice Bradley taky dostane roštěnku, jenže až na samém konci, takže pošťuchování je méně a souložení žádné, no aspoň místy vyjde nějaký ten vtípek, je tu docela legračně použitá hudba a ze začátku nějaké ty kozy. A ta krásně blbá scéna záchrany malého kluka u benzínové pumpy! Vše pak končí výbuchem miniatury elektrárny. Škoda, že se tvůrci vykašlali na jakékoliv narážky na jedničku. Trojku, která se už obešla bez Firstenberga i Bradleyho, jsem neviděl a ani nechci, pokud vidím na obalu filmu jméno Franka Zagarina, jakkoli mám rád béčka, beru to jako varování. "VYŘIĎTE ŠÉFOVI (míněn cyborg jménem Spartacus), ŽE AŽ BUDU CHTÍT VIDĚT SPARTAKA, ZAJDU SI DO KINA."(1.8.2007)

Je to úplne priemerný akčný sci-fi film s Davidom Bredleym, ktorý je pokračovaním jeho celkom slušnej jednotky. Má ničím zaujímavý príbeh o policajtovi pátrajúcom po na smrť odsúdenom zločincovi, ktorý zabil jeho partnera, ale zistí, že ho prevzala tajná služba, aby z neho urobila bojového cyborga, no po pretvorení sa vymkne kontrole a spolu s ostatnými unikne. Spracovanie nie je zlé, tento typ príbehu ide úplne mimo mňa, takže dejovo ma to vôbec nezaujalo, ale aspoň sa stále niečo deje. Len zatiaľ čo pri jednotke mi vyhovovalo, že cyborgovia majú málo priestoru, tak tu už takmer z obrazu nezmiznú. Akcie je tu plno, ale až tak moc ma nezaujala, aj ked´ nie je zlá. Dala by sa rozdeliť na dve kategórie, tou vedľajšou je viacero súbojov s agentmi, v ktorých o moc nejde a tak sa nesú v takom zábavnejšom duchu, Bradley si ich viditeľne užíva a pozerá sa na ne dobre a tou druhou je už hlavná akcia s cyborgmi, ktorá je pomerne veľkolepá, s množstvom výbuchov, ale často aj nechtene smiešna, čo vidno hlavne pri záchrane chlapca pri benzínke. Najviac sa mi páči súboj pri aute a celkom aj likvidácia cyborgov v továrni. Z hereckého obsadenia zaujme iba David Bradley, inak už nikto nestojí za zmienku. Réžia už je horšia ako v jednotka, ale technická stránka je stále pre tento typ filmu celkom dobrá. Jednotka je celkom slušné béčko, dvojka už zaostáva, ale raz sa pozrieť dá. Objektívna kvalita filmu- 47%, film sa páči mne na 53%.(26.6.2011)

• - Natáčení probíhalo v Jižní Africe od 1. srpna do 15. září 1993. (Terva)