Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Podarí sa Jackovi zachrániť súrodenca, ktorý sa zmenil na vraždiaceho kyborga, a zničiť šialeného vedca? (oficiální text distributora)

Recenze (19)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to úplne priemerný akčný sci-fi film s Davidom Bredleym, ktorý je pokračovaním jeho celkom slušnej jednotky. Má ničím zaujímavý príbeh o policajtovi pátrajúcom po na smrť odsúdenom zločincovi, ktorý zabil jeho partnera, ale zistí, že ho prevzala tajná služba, aby z neho urobila bojového cyborga, no po pretvorení sa vymkne kontrole a spolu s ostatnými unikne. Spracovanie nie je zlé, tento typ príbehu ide úplne mimo mňa, takže dejovo ma to vôbec nezaujalo, ale aspoň sa stále niečo deje. Len zatiaľ čo pri jednotke mi vyhovovalo, že cyborgovia majú málo priestoru, tak tu už takmer z obrazu nezmiznú. Akcie je tu plno, ale až tak moc ma nezaujala, aj ked´ nie je zlá. Dala by sa rozdeliť na dve kategórie, tou vedľajšou je viacero súbojov s agentmi, v ktorých o moc nejde a tak sa nesú v takom zábavnejšom duchu, Bradley si ich viditeľne užíva a pozerá sa na ne dobre a tou druhou je už hlavná akcia s cyborgmi, ktorá je pomerne veľkolepá, s množstvom výbuchov, ale často aj nechtene smiešna, čo vidno hlavne pri záchrane chlapca pri benzínke. Najviac sa mi páči súboj pri aute a celkom aj likvidácia cyborgov v továrni. Z hereckého obsadenia zaujme iba David Bradley, inak už nikto nestojí za zmienku. Réžia už je horšia ako v jednotka, ale technická stránka je stále pre tento typ filmu celkom dobrá. Jednotka je celkom slušné béčko, dvojka už zaostáva, ale raz sa pozrieť dá. Objektívna kvalita filmu- 47%, film sa páči mne na 53%. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála prípadov kedy je jednotka lepšia ako dvojka. Firstenberg konečne pochopil, že publikum mu tvorí gang 10 až 12-ročných frackov pod dozorom tatkovcov a že atakovať vekovú hranicu 15+ si jednoducho nemôže dovoliť. Čiže trtkačka sa nekoná a ani pokrčená robo-ruka sa nekoná (poučenie!) a pribudlo akcie. Síce béčkovej, ale zábavnej. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Podle stejného receptu uklohněné o něco slabší pokračování. Více (vylepšených) cyborgů se postaralo o více masívní, leč stejně jednotvárné akce (mechanické střídání zpomalených explozí a pádů z výšek), ale ubylo humoru, který obstarávali dobrý záporák a jiskření mezi Bradleym a Alonnou. Tady sice Bradley taky dostane roštěnku, jenže až na samém konci, takže pošťuchování je méně a souložení žádné, no aspoň místy vyjde nějaký ten vtípek, je tu docela legračně použitá hudba a ze začátku nějaké ty kozy. A ta krásně blbá scéna záchrany malého kluka u benzínové pumpy! Vše pak končí výbuchem miniatury elektrárny. Škoda, že se tvůrci vykašlali na jakékoliv narážky na jedničku. Trojku, která se už obešla bez Firstenberga i Bradleyho, jsem neviděl a ani nechci, pokud vidím na obalu filmu jméno Franka Zagarina, jakkoli mám rád béčka, beru to jako varování. "VYŘIĎTE ŠÉFOVI (míněn cyborg jménem Spartacus), ŽE AŽ BUDU CHTÍT VIDĚT SPARTAKA, ZAJDU SI DO KINA." ()

castor 

všechny recenze uživatele

Hodně mrtvých v ultrabéčku s mizerným rozpočtem a v levných kulisách. Beru, že ve 11 letech před více než dvěma dekádami jsme z toho (hodně z nás) ucvrkávali. Tehdy to na videu prostě frčelo. Sam Firstenberg předkládal ročníkům 1980 a mladším solidní béčkovou rozkoš, herci nabízeli prkenný výraz a cyborgové byli zatraceně legrační. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Kdybych viděl film v době jeho vzniku, když mi bylo nějakých 12 let, asi bych se na místě pokakal. Protože tolik výbuchů, střelby a dobrých! Bradleyho soubojů jsem snad v žádném jeho filmu neviděl. Samozřejmě se stále jedná o pitomost, videobéčko s nízkým rozpočtem a odehrávající se v ultralevných kulisách, ale mně se tu Bradley líbil snad nejvíc v jeho akční kariéře. Osobních soubojů tu má tak tři čtyři, ale musím říct, že čpí dynamikou, docela i nápaditostí a hlavně si je David luxusně užívá (kancelář, auto). Za toto určitě palec nahoru. Jinak tu dohromady exploduje asi tak sto tisíc granátů, střel, k tomu spousta aut, kupí se hromady mrtvých poldů a všechno podtrhují píšťaly varhan. Cyborgové jsou spíš srandovní, pro zbraně si sahají někam do míst, kde má normální člověk žaludek a ačkoliv jsou prý nezničitelní a bezchybní (řečeno na začátku), dostanete je i obyčejným magnetem nebo granátometem. Jak říkám, kdybych to viděl ve 12, dávám pět hvězdiček a líbilo se mi to určitě víc než první díl. ()

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Jižní Africe od 1. srpna do 15. září 1993. (Terva)

Reklama

Reklama