Ninjova nadvláda

Elliot Ellentuck

Kostýmy:

Nancy Cone
  • Lateef

Nesmrtelná úvodní scéna, která by sice dnes byla ohodnocena výbuchem smíchu, avšak když jsem tohle v nějakých dvanácti třinácti letech viděl, absolutně jsem zíral na tu ninjovu nepřemožitelnost. A toto je přesně moment, který dodává ninjům tu jejich magickou auru, jako je lstivost, fyzická zdatnost, maskovací dovednosti, atd. Takže paráda. Kosugi mohl být více využit, scénář je v rámci série standartní, závěrečný souboj, kdy se ninja otáčením kolem osy zavrtá do země, už působí fakt vtipně:)(18.11.2012)

• choze

NINJOVA POMSTA potkává FLASHDANCE a EXORCISTU a výsledek je přesně tak absurdní, jak to zní. Trojka má bez debaty nejlepší úvodní akční scénu ze všech tří dílů, kdy zlý zelený ninja nejdřív rozpoutá masakr na golfovém hřišti a v následné honičce s policií zabije hromadu policistů a zničí policejní helikoptéru než ho konečně rozstřílejí na sračky. Zároveň má zajímavou vychytávku, kterou ale představí až na konci filmu - vystřeluje jakési blesky, které dělají z ostatních lidí poslušné loutky. Vzdor celé té absurditě a legračnímu zpracování mě to ale už dost nudilo. Jinak Lucinda Dickey v titulní roli je sympatická holka a do té dominy na obalu má hodně daleko a Sho Kosugi tu taky mohl dostat víc místa.(9.1.2006)

Film meho detstvi...tehda ho tata dotahl z vyletu do Prahy, psal se rok 1988, (me bylo pet roku), melo to priserny jednohlasny dabing, ale skakajici ninjove, hvezdice, samurajske mece atd. me naprosto ukouzlily. Kazeta se pri stehovani v devadesatem ztratila a ja na film zapomnel. Posledni dobou ale tak nejak, asi z nostalgie, shanim filmy, ktere me v mladi ucarovaly...a po dvou dnech hledani jsem konecne zjistil, jak se jmenoval ten o holce - ninje..a asi po pul roce se mi ho podarilo sehnat, jupiiiii, juchuuuu....zase mohu vzpominat :)(12.8.2007)

• Bloody13

Firstenbergův mega úlet, který se blíží svou absurdností spíš k Smrtelný kořisti, než ke kultovní sérii s Míšou Dudikoffem. Hned úvodní akce vám ukáže, zač je toho karate loket. Ninja během deseti minut pozabíjí asi stovku policajtů na motorkách, v autech a v helikoptéře, aby se následně v mžiku zavrtal do země a pronásledovatelům unikl. Proč? Asi aby Rambo záviděl. Následující dění pak kombinuje Americkýho ninju s "possession" horrorem, aby se duch zlýho bojovníka pomstil všem vrahům skrz tělo hlavní hrdinky. A jelikož mrtvol přibývá a policajti jsou totálně vypatlaný, musí přijít na scénu pan Kosugi a shodit našeho padoucha ze třímetrový skály. Kámo, to nevymyslíš! Takže docela sranda, ale bohužel jen místy.(23.1.2017)

• Pecival

Na ohodnocení tohoto veledíla, jsem ještě nedozrál, nebo neberu ty správné látky, protože pouze alkohol je na tento počin krátký. A přitom to začíná tak slibně. Nejlepší úvodní (a přímo infernálně nevěrohodná akce) mě neskutečně namlsaly, ale pak to byla strašná slabota - málo bitek, plané plky a ještě scény jak z nějakého exorcisty. Sho Kosugi měl navíc dost málo místa a místo toho tam běhala jakási zmatená údržbářka....(21.6.2009)