Ninjova pomsta

Revenge of the Ninja

Akční / Drama

USA, 1983, 90 min

Svého času to byl pro mě velmi drsný film, který mi částečně nastínil nejrůznější fakta o ninjích. Něco málo jsem pochytil (dá-li se to tak vůbec nazývat) v Dudikoffovém Americkém ninjovi, ovšem zde bylo vše jiné - tvrdší, orientálnější a působivější. Jen na tento snímek nevzpomínám s takovou nostalgií jako na výše zmíněný béčkový film. 3* - zajímavé a koukatelné.(5.12.2006)

Zatímco Americký ninja je rutinní osmdesátková peckovačka, která pobaví maximálně špatnými hereckými výkony, tak Firstenbergův první akční zářez Ninjova pomsta je nepřetržitá plejáda úchvatných WTF nápadů a vyloženě labužnická show těch nejšílenějších ninja zbraní či pastí. Tvůrci se rozhodně nehodlali držet při zemi a naplno popustili uzdu svých klukovských fantazií. Ninjové tu dělají snad úplně všechno, co si dokážete představit, že by ninjové mohli dělat. Díky tomu je to mnohem stylovější a zábavnější podívaná než cannoňácká ninja prvotina s Francem Nerem Ninja přichází. Sho Kosugi v ní zastínil samotného Franca Nera, takže tentokrát dostal přímo hlavní roli, což je další bod k dobru. Přenesení ninja rvaček do běžných amerických lokací (ulice, kancelářské budovy, tenisové kurty nebo hřiště) film navíc příjemně vizuálně ozvláštňuje. Finální souboj, odehrávající se na střeše věžáku před působivým panoramatem Salt Lake City, je vyloženě pastvou pro oči. Jasně, je to celé neuvěřitelně praštěné a za vlasy přitažené, ale pokud chcete vidět ninju lezoucího na mrakodrap, ninju ve vířivce, souboj ninja dítěte s prsatou blondýnou nebo souboj ninja babičky s ninjou se svítícíma očima, pak se rozhodně nudit nebudete. Z Firstenbergovy filmografie tohle překoná akorát pozdější Ninjova nadvláda.(14.3.2018)

Firstenberg byl zrozen k tomu, aby točil filmy o Ninjach a Šo Kosugi zase k tomu, aby v nich hrál. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si řekl, že to je asi nejlepší film o černé magii Ninju. Ano, je tady spoustu skvělých Ninja zbraní, triků a trefné hudby. Závěrečná scéna na střeše je mega bombovní, ale v celku to nedosahuje toho správného napětí. Teď jsem si vzpomněl, jak jsme si jako děti vyráběli hvězdice :-)(27.1.2015)

• Derek

seria o ninjoch v produkcii GOLAN-GLOBUS sa mi v mladosti vyhla (teda az na Americkeho Ninju) tak som k Pomste pristupoval s cistym stitom. ide o Firstenbergov prvy film a amaterictina je vidiet v kazdej sekunde, od hroznych vykonov, tupy scenar a z casti i trapne akcne sceny, ale ma to urcite caro a ked sa clovek dokaze preniest do urciteho stavu tak to ma vynikajucu guilty pleasure hodnotu! sho kosugi sa vie hybat a ma to par WTF momentov, ktore su tak sialene az su zabavne!(19.2.2013)

• choze

O něco lepší pokračování filmu NINJA PŘICHÁZÍ. Opět poctivá cannonovská akce, vedle úvodního masakru a závěrečného megasouboje tu najdete ještě dvě velké akční scény, honičku v dodávce a bitku na dětském hřišti, a nespočet menších soubojů. Je tu o něco víc "ninja stuffu" než v jedničce, více heroizace ninjů a také další fantomasovsky se pochechtávající ninja, tentokrát se stylovou stříbrnou maskou a plamenometem skrytým v rukávu. Plus pár béčkových nápadů jako ninja-dítě či ninja-babka a také je tu ze všech tří dílů nejvíce erotiky, kterou obstarává vnadná a vilná blondýna v červeném, kterou se pokouší znásilnit jakýsi dementní sumo. Pokračování - NINJOVA NADVLÁDA (1984).(9.1.2006)