Ninjova pomsta

Revenge of the Ninja

Akční / Drama

USA, 1983, 90 min

• Derek

seria o ninjoch v produkcii GOLAN-GLOBUS sa mi v mladosti vyhla (teda az na Americkeho Ninju) tak som k Pomste pristupoval s cistym stitom. ide o Firstenbergov prvy film a amaterictina je vidiet v kazdej sekunde, od hroznych vykonov, tupy scenar a z casti i trapne akcne sceny, ale ma to urcite caro a ked sa clovek dokaze preniest do urciteho stavu tak to ma vynikajucu guilty pleasure hodnotu! sho kosugi sa vie hybat a ma to par WTF momentov, ktore su tak sialene az su zabavne!(19.2.2013)

Ninjovu pomstu som prvýkrát videl niekedy v druhej polovici 80. rokov v socialistickom letnom tábore v Poľsku na dodatočnej video projekcii potom, čo najprv prehrala hlasovanie o víkendový film so Sexmisiou (vsadili sme na lákavý názov a toto rozhodnutie sme neskôr oľutovali). Vtedy som bol z nej uchvátený a hoci dnes si už uvedomujem určitú jej gýčovitosť, slabšiu choreografiu bojových scén či strojené herecké výkony ústredných protagonistov, nostalgia stále funguje...(14.2.2018)

Firstenberg byl zrozen k tomu, aby točil filmy o Ninjach a Šo Kosugi zase k tomu, aby v nich hrál. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si řekl, že to je asi nejlepší film o černé magii Ninju. Ano, je tady spoustu skvělých Ninja zbraní, triků a trefné hudby. Závěrečná scéna na střeše je mega bombovní, ale v celku to nedosahuje toho správného napětí. Teď jsem si vzpomněl, jak jsme si jako děti vyráběli hvězdice :-)(27.1.2015)

• matestlust

I s ohledem na rok natočení a s ohledem na jistou kultovnost tohohle filmu, musím říct, že to byla opravdu ukrutná sračka, jejíž scény byly až trapně vtipné, dialogy ( na které se běžně u filmů tohoto zrna moc nekouká ) bolely do uší a bojové scény bez jakékoliv sebemenší choreografie. Závěrečná bitka komická až k breku.(14.3.2015)

Svého času to byl pro mě velmi drsný film, který mi částečně nastínil nejrůznější fakta o ninjích. Něco málo jsem pochytil (dá-li se to tak vůbec nazývat) v Dudikoffovém Americkém ninjovi, ovšem zde bylo vše jiné - tvrdší, orientálnější a působivější. Jen na tento snímek nevzpomínám s takovou nostalgií jako na výše zmíněný béčkový film. 3* - zajímavé a koukatelné.(5.12.2006)