Ninjova pomsta

Revenge of the Ninja

Akční / Drama

USA, 1983, 90 min

Ninjova pomsta je jeden z těch filmů, kterému z jistého úhlu pohledu můžete napařit celou škálu hodnocení. Já volím vysoko, protože Sama Firstenberga a jeho ninja kousky prostě můžu. Je to takový hřích z mládí, který přetrval dodnes. Sho Kosugi sice ještě není tak ostře řezaný jako později,ale zvládá to. Poprvé se představuje jeho 11iletý syn Kane (Yorimun ze Šoguna Mayedy), který je v bojových scénách vyloženě funny, především jak v růžovém svetříku Lacoste zneškodní asi 6 o hlavu větších spolužáků. Professor Tanaka (Subzero z Běžícího muže) jako vilný sumo je třešnička a samozřejmě tuna akčních klávesových partů s japonskými motivy. Je vidět, že se Firstenberg teprve zahřívá na svůj opus magnum, ale přesto velice cool věc.(5.2.2008)

Firstenberg byl zrozen k tomu, aby točil filmy o Ninjach a Šo Kosugi zase k tomu, aby v nich hrál. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si řekl, že to je asi nejlepší film o černé magii Ninju. Ano, je tady spoustu skvělých Ninja zbraní, triků a trefné hudby. Závěrečná scéna na střeše je mega bombovní, ale v celku to nedosahuje toho správného napětí. Teď jsem si vzpomněl, jak jsme si jako děti vyráběli hvězdice :-)(27.1.2015)

Svého času to byl pro mě velmi drsný film, který mi částečně nastínil nejrůznější fakta o ninjích. Něco málo jsem pochytil (dá-li se to tak vůbec nazývat) v Dudikoffovém Americkém ninjovi, ovšem zde bylo vše jiné - tvrdší, orientálnější a působivější. Jen na tento snímek nevzpomínám s takovou nostalgií jako na výše zmíněný béčkový film. 3* - zajímavé a koukatelné.(5.12.2006)

• choze

O něco lepší pokračování filmu NINJA PŘICHÁZÍ. Opět poctivá cannonovská akce, vedle úvodního masakru a závěrečného megasouboje tu najdete ještě dvě velké akční scény, honičku v dodávce a bitku na dětském hřišti, a nespočet menších soubojů. Je tu o něco víc "ninja stuffu" než v jedničce, více heroizace ninjů a také další fantomasovsky se pochechtávající ninja, tentokrát se stylovou stříbrnou maskou a plamenometem skrytým v rukávu. Plus pár béčkových nápadů jako ninja-dítě či ninja-babka a také je tu ze všech tří dílů nejvíce erotiky, kterou obstarává vnadná a vilná blondýna v červeném, kterou se pokouší znásilnit jakýsi dementní sumo. Pokračování - NINJOVA NADVLÁDA (1984).(9.1.2006)

Pamätám si, ako som tento film ako malý chlapec rád pozeral, pretože na ninjov som sa veľmi rád hrával a všetky filmy s nimi som hltal ako malinu. Dobré akčné scény, pri ktorých možno niektoré kúsky nevyzerajú úplne vierohodne, ale treba to brať s troškou nadhľadu, sú podfarbené dobrou hudbou. /60%/(4.4.2012)