Ninjova pomsta

Revenge of the Ninja

Akční / Drama

USA, 1983, 90 min

• Derek

seria o ninjoch v produkcii GOLAN-GLOBUS sa mi v mladosti vyhla (teda az na Americkeho Ninju) tak som k Pomste pristupoval s cistym stitom. ide o Firstenbergov prvy film a amaterictina je vidiet v kazdej sekunde, od hroznych vykonov, tupy scenar a z casti i trapne akcne sceny, ale ma to urcite caro a ked sa clovek dokaze preniest do urciteho stavu tak to ma vynikajucu guilty pleasure hodnotu! sho kosugi sa vie hybat a ma to par WTF momentov, ktore su tak sialene az su zabavne!(19.2.2013)

Pamätám si, ako som tento film ako malý chlapec rád pozeral, pretože na ninjov som sa veľmi rád hrával a všetky filmy s nimi som hltal ako malinu. Dobré akčné scény, pri ktorých možno niektoré kúsky nevyzerajú úplne vierohodne, ale treba to brať s troškou nadhľadu, sú podfarbené dobrou hudbou. /60%/(4.4.2012)

Svého času to byl pro mě velmi drsný film, který mi částečně nastínil nejrůznější fakta o ninjích. Něco málo jsem pochytil (dá-li se to tak vůbec nazývat) v Dudikoffovém Americkém ninjovi, ovšem zde bylo vše jiné - tvrdší, orientálnější a působivější. Jen na tento snímek nevzpomínám s takovou nostalgií jako na výše zmíněný béčkový film. 3* - zajímavé a koukatelné.(5.12.2006)

Zatímco "Americký ninja" je rutinní osmdesátkové béčko, které pobaví akorát tak špatnými hereckými výkony, tak Firstenbergova akční prvotina "Ninjova pomsta" je famózní plejáda úchvatných WTF nápadů a těch nejšílenějších ninja zbraní či pastí, které ve filmu kdy uvidíte. Tvůrci se rozhodně nehodlali držet při zemi a naplno popustili uzdu svých klukovských fantazií. Ninjové tu dělají snad úplně všechno, co si dokážete představit, že by ninjové mohli dělat. Díky tomu je to mnohem stylovější a zábavnější podívaná než nenápaditý cannoňácký ninja debut "Ninja přichází" s Francem Nerem. V něm Nera hravě zastínil jeho protivník v podání Sho Kosugiho, který tentokrát za odměnu dostal hlavní roli. Přenesení ninja rvaček do běžných amerických lokací (ulice, kancelářské budovy, tenisové kurty nebo hřiště) film navíc příjemně vizuálně ozvláštňuje. Finální souboj, odehrávající se na střeše věžáku před působivým panoramatem Salt Lake City, je vyloženě pastvou pro oči. Jasně, je to celé neuvěřitelně praštěné a za vlasy přitažené, ale pokud chcete vidět ninju lezoucího na mrakodrap, ninju ve vířivce, souboj ninja dítěte s prsatou blondýnou nebo souboj ninja babičky s ninjou se svítícíma očima, pak se rozhodně nudit nebudete. Z Firstenbergovy filmografie tohle překoná akorát pozdější Ninjova nadvláda.(14.3.2018)

• choze

O něco lepší pokračování filmu NINJA PŘICHÁZÍ. Opět poctivá cannonovská akce, vedle úvodního masakru a závěrečného megasouboje tu najdete ještě dvě velké akční scény, honičku v dodávce a bitku na dětském hřišti, a nespočet menších soubojů. Je tu o něco víc "ninja stuffu" než v jedničce, více heroizace ninjů a také další fantomasovsky se pochechtávající ninja, tentokrát se stylovou stříbrnou maskou a plamenometem skrytým v rukávu. Plus pár béčkových nápadů jako ninja-dítě či ninja-babka a také je tu ze všech tří dílů nejvíce erotiky, kterou obstarává vnadná a vilná blondýna v červeném, kterou se pokouší znásilnit jakýsi dementní sumo. Pokračování - NINJOVA NADVLÁDA (1984).(9.1.2006)

• - V scéne, keď hlavný hrdina skáče na dodávku, kde sú záporáci, je indián na sedadle spolujazdca, po strihu však sedí na mieste šoféra. (johnsnow)

• - Natáčení probíhalo v Salt Lake City a Utahu v USA. Natáčelo se 48 dní. (Epistemolog)

• - Producent Menahem Golan chtěl, aby se příběh tohoto pokračování odehrával v Americe, protože jeho první díl Ninja přichází (1981) se natáčel na Filipínách. (Epistemolog)