Pavouci 2

Sam Firstenberg

Peter Belcher

Serge Colbert
  • Sadova302b50

Až si budu chtít žalostně poplakat, mám dalšího horkého adepta. Možností, nad čím se trápit, je zde nepřeberně. Pokud jsou pro mě Pavouci jednička z roku 2000 céčkovým filmem, který alespoň uběhne a já se u něj proti záměrům režiséra docela nachechtám (za to inkasoval celý jeden bodl), v tom případě strkám tento skvost do škatulky známé jako „D“, nebo-li „Děte s tím někam!“. Musím přiznat, že zvrhlou část mého já na konci popadla nehorázná chuť mrsknout tomuhle braku jednu hvězdičku, a to za neskutečný závěr, který zde mnozí uživatelé zmiňují. Tak dokonalou tečku mu může leckterá filmová volovina opravdu závidět. Čestných 0%(29.1.2015)

• J*A*S*M

No tak tohle bylo něco "úžasnýho"! Nejenom že to byla kravina na entou, ale i efekty byly hrozné, stejně tak jako herci, navíc to ani nebylo dostatečně zábavný, jestli tvůrci měli v úmyslu s tímhle námětem natočit vážnej horor... no nic. Ale jsem rád, že jsem nepodlehl nutkání usnout, protože konec, ten byl geniální :D(16.2.2008)

• Mr.Roman

Slovami hlavného záporáka: pavúky, ktoré sú viac lepkavé a viac mäsožravé ako akákoľvek iná bytosť na Zemi, je tento film navyše aj viac debilný a viac absurdný ako akýkoľvek iný na Zemi (česť výnimkám :D). Vrcholom tohto primitívneho a úplne zbytočného "umeleckého diela" sú zvuky pavúkov pripomínajúce slonie trúbenie, ktorých dokonca aj digitálne animované podobizne pripomínajú figúrky z bábkového divadla, nekonečné klišé a trápne natočené všadeprítomné vykrádačky slávnych filmov (keď komusi prerazí pavúk hruď zvnútra tela zostal som hľadieť v nemom "úžase"). No zo všetkého najviac nechápem ako mohol niekto dať tomuto snímku zelenú a celý jeho zmysel (snáď len ten, aby sme si viac vážili ostatných filmov). Lenže pri ostatných filmoch podobného razenie sa dá aspoň zasmiať na ich debilite, pretože sa aspoň neberú až tak vážne, ale tento.. no u tohoto som len neveriacky krútil hlavou a ešte stále sa čudujem, že som ho vôbec dopozeral (musel som sa vtedy strašne nudiť).(16.2.2008)

• Campbell

Oproti mému oblíbenému béčku Pavouci 1 je to hodně slabší. Za 1) pavouci se ukazvaly v prvním dílu daleko víc , za 2) v jedničce se dělo celkem dost věcí takže člověk byl v pohodě a suprově to uběhlo a za 3) jednička měla dokonce lepší efekty(samozřejmě s porovnáním s tímhle). Jednička mi přijde celkem podhodnocená, u dvojky je hodnocení v jistých směrech uspokojivé. 30%.(31.10.2009)

• SOLOM.

Volné pokračování Spiders (2000) má opět na svědomí společnost Nu Image ani tentokrát se tvůrci nedočkali příliš velkého diváckého ohlasu. Přitom to první hodinu vůbec nevypadalo špatně. Spíše než scifi horor to připomínalo klasický thriller, pavouci se tu „téměř“ neobjevili a i díky tomu měla zápletka alespoň z části zajímavou akční atmosféru. Takže nemohu souhlasit s „odpadním“ hodnocením na netu. Dokonce se tentokrát docela vydařil i samotný výběr herců, kteří dle mého zas až tak špatně nehráli. Bohužel ke konci se přece jenom dostalo i na samotné „digi pavouky“ a tady se lámal chleba. Kvalita filmu šla okamžitě dolů díky hodně špatným efektům. Tím pádem je jasné, že i v samotné atmosféře nastal zádrhel, který zkazil celkový dojem z předešlých minut. Přitom to do té doby nebylo zas až tak špatné. Divákům je naservírován zajímavý únos (okořeněný srandovní bitkou na jachtě) a následné poodkrývání tajemství nákladní lodi, taky nebylo špatné. Takový mrazák na mrtvoly či inkubátory unesených lidí, rozhodně musí potěšit. Je sice jasné, že žádných dech beroucích zvratů se tu nedočkáme, protože vše je předem dané, ale přesto z toho byli cítit náznaky vytvořeného napětí. Bohužel Nu Image má vždy schované pro své věrné obecenstvo nějaké to „eso“ v rukávu a tak šlo vše dobré ke konci do hajzlu. Je škoda že Stephanie Niznik tentokrát potěšila jen svým pozadím, protože tahle holčina má určitě co nabídnout ze svých ženských předností (což ukázala již ve filmu Exit to Eden), ale tak za holou prdel si asi neúčtovala tolik, jako za „zbytek“.(19.8.2014)

• - V scéne, kde Alex (Stephanie Niznik) zachraňuje Jasona (Greg Cromer), je v odraze na dverách kontajnera možné zazrieť členov štábu. (vander19)

• - Keď Alex (Stephanie Niznik) a Jason (Greg Cromer) lezú po rebríku na boku lode, tak je rebrík v jednom zábere v dobrom stave a v druhom je už skorodovaný. (vander19)