U.S. Seals 2

• USA U.S. Seals II (více)

Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek U.S. Seals Casey Sheppard (Michael Worth) prijme možnosť splniť ťažkú misiu, pretože jeho niekdajší tímový kolega Frank Ratliff (Damian Chapa), ktorý časom prešiel na druhú stranu, uniesol vojenskú vedkyňu Dr. Jane Burrowsovú (Kate Connor) a spolu s množstvom ozbrojencov obsadil menší ostrov v severnom Japonsku. Na opevnenom ostrove chce vyrobiť jadrové strely a zaútočiť s nimi na americké územie. A keďže na ostrove došlo k úniku plynu, nikto tam nemôže používať strelné zbrane a tak bývalý príslušník musí najprv zložiť novú jednotku výlučne z expertov na boj zblízka, ktorí výborne ovládajú bojové umenia... (TV Markíza)

Lacike

Tak mam za sebou dalsiu Florentineovku a tá znova potvrdzuje, ze v bitkach sa sice vyzna, ale v klasickej akcii ako su prestrelky je totalne bezradny. Tento film by som kvalitami prirovnal k jeho dalsiemu flaku plnom prestreliek Special Forces, akurat s tym rozdielom, ze tentoraz tu nehra Adkins a tak ani bitky nedosahuju kvalit vdaka ktorym by tento film stal aspon za jedno pozretie. Namet je obohraty, skupina SEALS vojakov musi zabranit magorovi v odpaleni nuklearnych rakiet. Takze sa dockame zbytocne dlhej montaze behom ktorej sa vyberie skupina fakt supr dupr tvrdakov z ktorych väcsina pri prvej prilezitosti zdochne. :))) Pacilo sa mi ozvlastnenie vdaka ktoremu sa nemôzu pouzivat palne zbrane. Toto poskytovalo prilezitost na masivne bitky v ktorych je Florentine na poli videobeciek kralom. Na choreografiu ma k dispozicii byvaleho clena Jackie Chan stunt teamu Andy Chenga, takze potencial na solidne bitky tu bol. Ale nejak to nevyslo. Bitky maju dobry timing a aj su prehladne natocene, to hej, ale choreografia je jednoducha a pôsobi divne. Skoro jak nieco z Power Rangers. Je dynamicka a obsahuje aj krv, ale napriek tomu pôsobi detsky a chyba jej drsnost. Len vynimocne sa dockame zlozitejsieho chvatu, ktory by dokazal ohurit. Bitiek je dost ale vo vysledku dost nudia. Prestrelky su zase staticke, kazdy po sebe striela a skoro nikto nic netrafi a aj na kapsulkach sa setrilo, takze po zasahu protivnici väcsinou len tak svihnu o zem. Trapas. Jedinou objektivnou zlozkou su pady na x spôsobov z rôznych výsok. Tie su fakt pôsobive a kaskaderov museli riadne boliet. Dialogy nahodnych nehercov v hlavnych ulohach su zase dostatocne smiesne na to, aby sa to dalo povazovat za vtipny trash. Rovnako ako komicke zvuky pri pohybe kamery alebo aj ked sa niektora postava otoci. Fakt to skoro vyzera, ako keby Florentine tocil klasicky drsny film typu Delta Force imbecilnym Power Rangers stylom. Milovnici trashu budu nadseni. Normalni ludia, ruky prec. 3/10. ()

Jason13

No jak tak koukám, skoro úplně neznámej béčkovej akčňák. Ale já si ho pamatuju jako by to bylo dneska: Banda rváčů na ostrově, kde se nesmí ani vystřelit. Sázeli jsme se s kámošema o to, kdo z týmu hrdinů vydrží dýl na živu a hltali a prožívali jsme každej souboj s tím "naším" favoritem. Pravda, bylo nám asi patnáct let, ale já věřím, že kdyby jsme se oprostili od rozumování nad scénářem a nad tím jak jsou některé sekvence buď nelogické nebo dost přepálené, bavilo by nás to i dnes.. ()

beso74

Chytrý nápad scenáristu ako dať možnosť ukázať čo najviac z bojového umenia, stačí len zdôvodniť, prečo sa nedajú v danej lokalite použiť konvenčné strelné zbrane. Po stránke obsahovej úplne tuctový film rozdelený na niečo ako prológ, formovanie tímu a nasadenie do akcii. Spočiatku to pripomína Siedmich statočných, ako si oni formovali to svoje družstvo a v druhej polovici Skalu. Ale nad obsahom tu opäť raz vyhrala forma, asi po 40 minútach začnú nefalšované orgie plné súbojov chladných zbraní, bez zbraní a so všetkým, čo sa dá ako zbraň použiť. Nuž ten Isaac Florentine to jednoducho s akciou vie, to sa mu nedá uprieť. ()

c.tucker

Tohle je legrácka, kde je scénář napsán totálně na bojové umnění, i když to jsou SEALS. Kurva proč nemůžou střílet, ale mohou používat meče a elektřinu s obnaženýma kabelama apod. To je jedno, jde hlavně o to, že je tost zábavné a utíká to jako voda, i přes to, že se občas chytnete zahlavu a to jste z ní před filmem vyndali mozek, jinak byste se za ni drželi neustále s přikritýma očima. Florentine zase dobře natočil souboje, ty jsou opravdu na výbornou, hlavně závěrečný (vše přehledné, dobrý střih, slušná choreografie, i když občas s rušivými lany), ale jinak jsou dost vysrané v průběhu dění ty pohledy od postavy na místo jejího pohledu se specifickým zvukem. Ale díky závěru (ne scénaristické pointě, ale souboji) nemohu (lépe řečeno mohu, ale nechci) dát méňě než 3*. ()

Wacoslav1

Bezvadne zabavna beckova jizda jsme na ostrove kde kdyz vystrelite tak vybouchne! co se da delat? no holt se budem rubat a jako bonus rozleptavat protivniky kyselinovymi koulemi! muj oblibenec z Acapulka heat Michael Wotrh to ma v noze a zaporak Damiana Chapy je rovnez ok navic ten konec kdy to s nim hlavni hrdinove velmi solidne rozcisnou je opravdu slusny beckovy trash masakr ()