Anaarkali of Aarah

• Indie Anarkali of Arrah (více)

kaylin

Indové mají asi celkem rádi filmy o pomstě, protože se v jejich kinematografii objevují poměrně často. Anebo jsem na ně měl poslední dobou jen štěstí. Hrdinka v hlavní roli není špatná, film má docela dobrý, úderný úvod, ale to napětí, které tam na mě padlo, docela brzy vyprchalo a ke konci už mě to tolik nebavilo. ()

Aljak

Téma filmu bola super, no po scenárisickej stránke to bolo akosi slabšie. Vzhľadom k danej zápletke som čakal niečo oveľa dramatickejšie. Dejovo to nebolo na zahodenie, len tomu chýbal taký väčší dôraz na niektoré kľúčové situácie. Film samozrejme najviac pozdvihla fantastická Swara Bhaskar, ktorá zahrala hlavnú postavu Anarkali výborne. Je to kus charizmatickej ženy! Originalite tohto filmu zaiste pridali aj piesne so šteklivým podtónom, ktoré sa len tak v indickej kinematografii nevidia. Len škoda, že tomu chýbala väčšia dramatizácia, hoci záverečná pointa vcelku potešila. ()

Andrea1717

Populárno náučný film o pokrytectve Indickej spoločnosti plný sprostonárodných piesní. Anaarkali je tanečnica a speváčka miestnej skupiny, príležitostná prostitútka, ktorej repertoár tvorí výlučne šteklivá a sprostonárodná pieseň, ktorá v radoch prostých ľudí ale má veľkú obľubu. Na jednom vystúpení ju obťažuje vysokopostavený muž, ale polícia všetko ututle a ešte aj Anaarkali začne prenasledovať a mstiť sa jej. Je to príbeh o tom, že nie, znamená nie aj keď ho povedala prostitútka, ktorá sa tým živí a o jej hľadaní spravodlivosti. Pravdupovediac, som čakala od filmu trochu viac aj keď Swara bol vynikajúca, niečo mi v tom chýbalo, nemalo to tú správnu iskru. ()