Reklama

Reklama

Monstrum z jeskyně stínů

  • USA Beast from Haunted Cave
Trailer

Alex Ward se svými kumpány vymyslel dokonalý plán na vyloupení banky. Odpálili nálož v opuštěném lomu a tím odvedli pozornost obyvatel města. Lidé šli zjišťovat škody a kriminálníci vyloupili banku. Jenomže nastalo špatné počasí a zlodějové zůstali uvězněni v opuštěné chatě v horách Jižní Dakoty. Svým konáním upoutali pozornost velkého pavouka, který se po letech vydává na lov… (duklak2)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Užvaněný snímek o pavoučí nestvůře má jen pár příjemných a napínavých okamžiků. Nejlepší jsou scény v lese, kde je cítit nebezpečí - solidní kombinace hudby a černobílé kamery. Z prapodivného obřího pavouka je vidět většinou jen jedna noha, maximálně dvě. Finále v jeskyni nabízelo nervy drásající souboj, jenže v momentě, kdy monstrum přišlo na scénu, vše se tak nějak překlopilo do nechtěné komedie. Přitom oběti připoutané pavučinami ke stěně vypadaly slušně. Mizerné, hodnocení z minula ponechávám. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Hloupé, opravdu hloupé. především proto, že jako příběh to je slaboduchá vyprávěnka, kde kromě jednoho záběru uprostřed filmu po 70 z 75 minut o příšeru vůbec nejde. A když už o ni jde, je to zase docela trapas - tento pavouk (bohužel lépe řečeno pavoučí muž, ale Spidermana nečekejte) je prostě chlápek zabalenej v zácloně a omotanej silonovými vlákny (jakože pavučina, že jo). Už když jsem četl obsah, trošku mě vyděsilo, že by to mohlo být něco ve stylu Astounding She-Monster. Chata na horách, zločinci, kolem obchází bestie. A taky jo. A naneštěstí stejně bez děje a obdobně blbé. Snad jenom smrt některých postav za zmínku stojí, protože jinak "vřískání mladých dívek vtažených do labyrintu hrůzy krvežíznivého ghúla z pekla", co slibuje plakát, opravdu mnoho nebylo. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Ale jo celkem to šlo, viděl jsem o dost horší bejkoviny z dob minulých. Pravda je že kdyby se jednalo o noirovku, či detektivku bez toho monstra tak by si i tak film vystačil sám o sobě. Konec je trochu praštěný, herci toporní ale i přes to to podle mě opravdu není taková tragédie. Ale bohužel víc jak 2* dát nemůžu. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Zďaleka nie také hrozné, ako sa tu píše. Problémom je, že toto nie je vôbec čistokrvný horor. A už vôbec nie sci-fi. Skôr film o vzťahoch v bande lupičov. Rozpory sú medzi jej členmi i s okolitým svetom. Toho by sa najradšej zbavili. Partnerka bossa gangu má už po krk života stráveného prípravou a realizáciou lúpeží. Životnú depku zapíja alkoholom. Chce sa nadýchnuť sviežejšieho vzduchu. Nakuká si preto fešáckeho vyšportovaného horala, ktorý má bande tvoriť bežkársky sprievod do jeho horskej chaty. Tam má banda prečkať najhoršie časy po lúpeži a neskôr ich má vyzdvihnúť lietadlo do Kanady. Všetky problémy však vyrieši gigantický pavúk. Jeho telo s dlhým bodavým klepetom je obalené v handrách a čomsi, čo pripomína chumáče sklenenej vaty. Obete si obaľuje do pavučinových zábalov a postupne im cicia krv. Tak tento málo strašidelný pavúk sa postará o rozriešenie všetkého, čo hrdinov trápi. Teda rozuzlenie sa neudeje na základe dynamiky vývoja konfliktu postáv, ale konflikt postáv je ukončený zásahom zvonka. Teda vlastne z vnútra jaskyne. ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Některé filmy nemůžou mít vysokoé hodnocení,protože si ho ani neslooží. Horor to není,spíš jen hodinu sledujeme lupiče,kteří přemýšlí,jeden tam střílí a je vyděšený,místo toho,aby jim odpověděl,řekne,že nic neviděl. Film měl velký potenciál a nápad,ale režisér neuměl točit,pavouk nevím jestli je to pavouk,ale,že by se pohyboval ve sněhu a v horách,no nevím. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v okolí města Deadwood v americkém státě Jižní Dakota. (Terva)

Reklama

Reklama