Crepitus

Dve mladé sestry si vyformujú silné puto, pretože musia neustále odolávať psychickému aj fyzickému týraniu svojej matky (Eve Mauro). Po nasťahovaní do domu svojich predkov sú dievčatá konfrontované nadprirodzenými úkazmi, ktoré ich k smrti desia. Svojej matke o tom samozrejme povedať nemôžu. A to sa ešte ani nestretli s tým najhorším. Ich nový dom je totiž sídlom kanibalistického klauna Crepitusa, pre ktorého sú najnovšou korisťou. (Marceloo)

Marceloo

Dve mladé sestry si vyformujú silné puto, pretože musia neustále odolávať psychickému aj fyzickému týraniu svojej matky (Eve Mauro). Po nasťahovaní sa do domu svojich predkov začnú dievčatá zažívať strety s nadprirodzenými úkazmi, ktoré ich k smrti desia. Svojej matke o tom povedať samozrejme nemôžu. A to sa ešte nestretli s tým najhorším. Ich nový dom je totiž sídlom kanibalistického klauna Crepitusa, pre ktorého sú najnovšou korisťou. - Pre mňa jeden z najočakávanejších indie hororov posledných rokov, hlavne kvôli tomu, že som sa nemohol dočkať toho, keď uvidím môjho oblúbenca Billa Moseleyho v úlohe šialeného klauna. Výsledok ma skôr sklamal, pretože objektívne ide po všetkých stránkach o amatérsky horor, ktorý má všetky nedostatky podobných filmov s minimálnym rozpočtom. Ide hlavne o slabých hercov, pomalé tempo a scény, ktoré sú obsahovo strašne málo vyplnené a sú stavané na úplne nezmyselných dialógoch. Subjektívne som ale s týmto hororom spokojný, pretože sa tu stretla kopa vecí, ktoré v hororoch milujem. V prvom rade už spomínaný Bill Moseley v úlohe kanibalistického klauna, ktorý ma bavil v každej scéne, v ktorej sa objavil, a dokázal pôsobiť desivo. Ďalej ma velmi zaujalo to, že tvorcovia popri solídnej hudbe používali zvuk lietajúcich komárov, čo je jednoznačne jeden z najnepríjemnejších zvukov vôbec a tento prvok je velmi inovatívny. Ďalej ma potešili aj creepy úvodné titulky v štýle American Horror Story, špinavé prostredie pripomínajúce ulice Detroitu (aj keď sa film točil viac ako 400km odtial, je tam ten nezamenitelný Michigan state vibe) a v neposlednom rade perfektná stopáž. Tvorcovia mali byť trochu ambicióznejší a dať si na Kickstarteri trochu vyššie ciele, pretože Bill Moseley je v hororovom žánri dostatočne silným menom na to, aby úroveň podobného projektu dokázal pozdvihnúť a priniesť mu pozornosť. + Bill Moseley ()