Vypadá to, že na Islandu je (a není) pěkná nuda. Samé párty a akce, ale pořád stejní lidi, stejné situace, stejný sex. Hlynur je zvyklý žít po svém, tzn. na podpoře v bytě se svou matkou (otec alkoholik někde v ulicích Reykjavíku) a o víkendech to rozjet se svými přáteli. Proč by to měl měnit? Z hluboce zajetých kolejích se špatně vyjíždí... Jeho matka začne navštěvovat hodiny flamenca a její učitelka, mladší sympatická španělka, ji okouzlí. Matčina situace se změní a tím se změní i situace Hlynura, ať už chce nebo ne. Španělka Lola totiž okouzlí i jeho. A co teď? Najednou se musí flegmatický mladík postavit více věcem, než jen tomu, že jeho matka je lesbička. Bizarní černá komedie S milenkou mé matky zasáhne do rodinných vtahů i do svědomí. A pobaví, přesně tím typickým syrovým stylem. PS: to opravdu naštve, když v době mrazů začne pršet.(31.5.2009)

Náš malý chlapeček, nás všech.Lola bude jeho matka,a moje matka - jeho táta.A já budu bratr, ale zároveň i otec.Taky syn jeho otce a babičky...a bývalý milenec jeho matky:))))))))...fakt som sa pobavil na tejto hlaske,zvlast ked bola vo filme total pravdiva:))) !!! Heh, fajn relax movie so skandinavie...len skoda ze iba na jedno pozretie...,nazdar(19.4.2008)

• UncleG

Cynická (ne)rodinná komedie o jednom blbovi z Rejkavíku, jehož životní náplní je bezostyšná příživa, internet, porno a pařby s partou ještě větších blbů. Dějově, přiznejme, nic moc... 101 Reykjavík je totiž jedním z těch filmů, které stojí a padají s hlavním hrdinou. A v mým soukromým měřítku spíš "padá" než "stojí". Znám celou řadu "nesympatických" ústředních postav, které člověku přilnou k srdci. Hlýnur z Rejkavíku ale zůstvává jen a pouze nesympatickým pazdrátem a odtažitým paňákem, který ve mě za celých 88 minut nedokázal vykřesat jiskřičku sympatií. Ne že tu ale bylo všechno špatně, některé konkrétní momenty by se dokonce daly nazvat brilantními. Chvíle, v níž rodinná sešlost sedí na otomanu, žvaní, futruje a dívá se na domácí video, které zachycuje jak vloni seděli na tomtéž otomanu, žvanili a furtovali... bych označil za skrznaskrz geniální. Závěr třemi slovy: Islandské, sarkastické, nezúčastněné. 50% s poznámkou, že distribuční název je opět na pěst.(16.9.2011)

Inu, po prvním shlédnutí musí tento konglomerát vtipných scének, zmatených až ujetých bonmotů hlavního hrdiny a jeho přátel, říznutý krásným výliskem sprostých slov, s probublávající elektronickou hudbou na pozadí, a s opravdu netradičními rodinnými vztahy, zákonitě nadchnout. Podruhé už zas tak tolik ne, potřetí už zevšední, toliko originální prvoplánovitost je mu vlastní. 75%(18.6.2010)

Příživník Hlynur vede báječný život. Buď se povaluje ve vaně nebo u počítače a večer vyráží pařit. Peníze pošle stát, matka vypere, uvaří, uklidí a postará se o všechno ostatní. Když mu dojdou cigarety, vrátí prázdné lahve. Jak jednoduché. Jenže i v Reykjavíku platí „ Co je v domě, není pro mě“. Nevšední film o nekonvenčních rodinných vztazích.(13.9.2005)

• - Jedná se o evropský koprodukční projekt, který v červnu 1999 společně s dalšími 11 celovečerními projekty finančně podpořil evropský fond Eurimages. (Verka13)

• - Ocenění: Edda (islandská výroční cena) 2000: nejlepší scénář, nejlepší zvuk. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

• - Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Locarnu a svému režisérovi vynesl cenu mladé poroty Euro. (Verka13)