Od 16tich na podpore, potom do ústavu a nakoniec dôchodok. Na Islande byť lúzrom nie je zrejme velký problém. Matky nemajú tiež problém živiť odrastených lenivých synov, ich sexy milenky v najlepších rokoch sa s nimi dokonca radi vyspia. Super život. Zrejme to Kormákur nemyslel úplne vážne, inak hor sa na Island. Cez víkend si ešte môžete všetci spoločne skočiť na nejaký fjord, alebo do kúpelov pri gejzíroch.(3.8.2007)

• UncleG

Cynická (ne)rodinná komedie o jednom blbovi z Rejkavíku, jehož životní náplní je bezostyšná příživa, internet, porno a pařby s partou ještě větších blbů. Dějově, přiznejme, nic moc... 101 Reykjavík je totiž jedním z těch filmů, které stojí a padají s hlavním hrdinou. A v mým soukromým měřítku spíš "padá" než "stojí". Znám celou řadu "nesympatických" ústředních postav, které člověku přilnou k srdci. Hlýnur z Rejkavíku ale zůstvává jen a pouze nesympatickým pazdrátem a odtažitým paňákem, který ve mě za celých 88 minut nedokázal vykřesat jiskřičku sympatií. Ne že tu ale bylo všechno špatně, některé konkrétní momenty by se dokonce daly nazvat brilantními. Chvíle, v níž rodinná sešlost sedí na otomanu, žvaní, futruje a dívá se na domácí video, které zachycuje jak vloni seděli na tomtéž otomanu, žvanili a furtovali... bych označil za skrznaskrz geniální. Závěr třemi slovy: Islandské, sarkastické, nezúčastněné. 50% s poznámkou, že distribuční název je opět na pěst.(16.9.2011)

Náš malý chlapeček, nás všech.Lola bude jeho matka,a moje matka - jeho táta.A já budu bratr, ale zároveň i otec.Taky syn jeho otce a babičky...a bývalý milenec jeho matky:))))))))...fakt som sa pobavil na tejto hlaske,zvlast ked bola vo filme total pravdiva:))) !!! Heh, fajn relax movie so skandinavie...len skoda ze iba na jedno pozretie...,nazdar(19.4.2008)

Seznamte se! Hlynur - potomek lesby a alkoholika, je od přírody pasivní a neškodný... Je unikátním originálem parazitujícím na solidaritě společnosti; trochu flegmatik, ale hlavně lenoch k pohledání:) sledovat jeho zivotní zdary, ale spíš jeho kroky vedle, to byla fakt zábavná podívaná! Tolik kuriózních scén, to se jen tak nevidí!(2.1.2008)

• bubun

Šílená verze skladby Lola od Kinks. Uběhne třetina filmu a já pořád nevěděla, proč hlavní hrdina bere invalidní důchod. Maximálně protože je to takovej debil. Jinak z filmu úplně končí přelom devadesátek a nultejch let - rádoby cool párty téměř každej den, spousta jakože zajímavejch lidí, ale postrádá to autenticitu. Docela úchylárna, ale proč ne. Taková trochu řecká tragédie. Nebylo by to špatný, akorát mě prostě strašně štval ten kluk (nebudu psát chlap, protože je to prostě takovej mamánek). Ale Lola byla taky šílená, to je pravda.(25.2.2020)

• - Snímek byl uveden na filmovém festivalu v Locarnu a svému režisérovi vynesl cenu mladé poroty Euro. (Verka13)

• - Jedná se o evropský koprodukční projekt, který v červnu 1999 společně s dalšími 11 celovečerními projekty finančně podpořil evropský fond Eurimages. (Verka13)

• - Ocenění: Edda (islandská výroční cena) 2000: nejlepší scénář, nejlepší zvuk. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)