• Kanada

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 109 min

• xxmartinxx

Asi je třeba ocenit, že film odevzdaný této estetice vůbec vznikl - jde o celkem odvážný úkrok oproti současnému americkému mainstreamu. To ale nic nemění na tom, že to je hnusné, až z toho oči bolí a hloupé, až mysl přechází. New age moudra přeříkávaná unuděnou Oprah, postavy předčítající scénář způsobem, kdy jsem předpokládal (nemíněno v nadsázce), že se z nich vyklubou skrytí mimozemšťané, a v neposlední řadě strašně mechanicky špatně sestavené vyprávění... Hodně nezvládnuté ve všem. Ale respekt za pokus.(30.6.2018)

• Spiker01

Nebudu zastírat. Věděl jsem, že to bude špatné, ale už se mi nesčetněkrát stalo, že i hodně kritizovaný film mi perfektně sedl. Wrinkle in Time rozhodně není ten případ. Už se mi dlouho nestalo, že bych u filmu neudržel pozornost déle než půl hodiny a přistihl jsem se, že jsem třeba 10 minut přemýšlel nad úplně jinými věcmi, ačkoliv mé oči neslezly z monitoru. Ve zkratce tedy řeknu : je to příšerná nuda a nekoukejte na to...Disneyovci sebrali ty největší klišé, hlavně v Americe několik známých jmen a nasáčkovali je do trikově poměrně výpravného filmu a zaobalili obrovskou vrstvou patosu a opovržení. Samozřejmě, že nejsem cílovka, ale přece se nesmí stát, aby naprosto každá postava ve filmu mi byla nesympatická (možná jen Chris Pine se snaží, ale i vzhledem k příběhu je tu bolestivě málo) a absolutně vůbec mě nezajímalo, jak to celé dopadne, tim spíš, že je to pořád Disney, takže to bylo od začátku jasné. Už jsem jen čekal, kdy na ně vlítne Thor a sebere jim ten tesseract. Velká bída.(30.5.2018)

• Pepinec

Mně se líbí, jak se velkolepě píše, že je to podle knižní předlohy. Tohle jestli totiž mělo nějakou předlohu, tak leda omalovánky Hurvínka, protože představovat si takhle film já, podám si dobrovolně žádanku k Chocholouškovi. Všechno se tady tváří důležitě jak anténa na Žižkově, přitom když tenkrát pejsek s kočičkou pekli dort, muselo to proti tomuhle úletu roku být na Michelinskou hvězdu. (Banff, Kanada)(20.3.2018)

Rádoby dobrodružná/fantasy dětská výprava vesmírem, která vede přes to nejhorší z Nekonečného příběhu, dětské tvorby Roberta Rodrigueze a málem potkáme i zlého klauna To. Tenhle film není dobře natočen, jeho tvůrci to vědí, ovšem je jasné, že takhle dobrý blockbuster natočit nelze. Negativní ohlasy, na které vždy prdím, tentokrát fakt nekecaly. Už úvodní rozjezd, koketující s filosofickými prvky, je značně zdlouhavý a absolutně nenaladí na příští dění. Hlavní hrdinka je šeredná a nesympatická až běda, to nás ještě vzápětí čeká herecky netalentovaná prasnice Oprah Winfrey v roli jedné ze tří kouzelných bytostí. Netvrdím, že knížka, podle níž film vznikl, nemohla být pěkná i čtivá, ke všemu budí dojem, že byla obsáhlá a tvůrci z ní provedli výcuc, který režisérka špatně a nefunkčně pospojovala. Ava DuVernay není dobrá vypravěčka příběhu, nijak jí nepomáhá ani scenáristické duo Lee & Stockwell, které filmy pro rodinné publikum umí, jenže tentokrát se nijak nesnaží o potvrzení své reputace. A režisérka nahodí několik vizuálně zajímavých scén, v závěru namíchá koktejl z temnoty, ale Pizdney děti šetří, takže o osud postav se divák bát nemusí. V tom nezvládnutém a nesourodém mumraji sebou melou hvězdy Reese Whitherspoon a Chris Pine (dobrá, jako jeden z mála snese přísnější metr), zbytek je tvořen z dobrých herců, ale třeba takový Levi Miller nepředvede vůbec nic. Film šel na filmovou scénu s ambicemi, které nenaplnil. Je pochopitelné, že poté, co nebyl pozitivně přijat diváky ani kritikou, se do našich kin už nedostane. A litovat nemusíte. Z kina byste stejně odcházeli nespokojení. Většina pozitivních známek je za obstojné technické zpracování a občasné stopy (nevyužité) originality. 5/10(16.6.2018)

• MoiJe

Oprah the Wise. Tou politickou korektnostou a empovermentom je to tak presytene, ze uz neostava priestor nicomu inemu. Snad len akoby-hororovitemu zlemu decku... S kludnym srdcom vynechat.(16.6.2018)

• sidzej

Uff. Toto bolelo. Už chápem prečo distribútor zrušil kinodistribúciu. Šialený námet, šialené kostýmy a makeup. Ani hviezdne obsadenie tu nepomohlo. Oprah Winfrey na odstrel. Umelé CGI v každom zábere a vôbec celé zle. A pritom rodinné fantasy môžem. Pri pohľade na mutujúceho Leviho Millera som si spomenul na žánrovo podobného Pana, ktorý bol však kvalitatívne na oveľa vyššej úrovni. A taktiež som uvažoval nad tým, prečo majú dnešné deti vlažný vzťah k filmom samotným. A potom som si uvedomil že moju lásku k filmu v detstve formovali diela ako Nekonečný príbeh či Jurský park. Keby som ako decko pozeral miesto Gumkáčov či Rozprávkovej jazdy na podobné sračky ako toto, zrejme by som dopadol podobne a filmy bral len ako okrajovú záležitosť na zahnanie nudy. Našťastie nestalo sa tak, no súčasnej generácie detí je mi úprimne ľúto. A vyzerá to tak, že bude ešte horšie....1* za tých pár emocionálnych scén, ktoré k rodinnému filmu patria, inak obrovský fail v každom smere.(6.6.2018)

• maverick10

Zase jsem tomu przniteli myší nalétl. Vraťte nám Neverending story.(27.8.2018)

Od Wrinkle in Time jsem absolutně nic nečekal, protože jsem věděl, že to byl propadák. Ale překvapil. V dobrém slova smyslu. Je to náhodou hezká pohádka, dokonce jsem i uvažoval o vyšším hodnocení, protože první polovina se mi fakt líbila, bohužel v druhé polovině trochu ztratila šťávu. Ale i tak fajn příběh, herci a příjemná podívaná.(8.6.2018)

• kajas

Po prvním traileru (už hodně měsíců zpátky) jsem měla pocit, že tohle rodinné fantasy bude mít něco do sebe, a docela jsem se těšila na návštěvu kina. Zrušení české premiéry mě zamrzelo, ale teď už rozhodnutí distributorů úplně chápu. V tomhle filmu totiž nefunguje zhola nic - herecké výkony známých i méně známých tváří k smíchu (zdravím Oprah), logika děje absolutně nulová, jedna z planet mi vizuálně připomněla krajinu z Teletubbies... obrovské zklamání a velké pokárání směrem k Disneymu.(2.6.2018)

• Reesam

Tak tohle bolelo. O čem to vůbec bylo? Vydržela jsem 40 minut, ale vzdala jsem to,protože pokud ani po tak dlouhé době nedokážete rozpoznat děj, tak to zbytek filmu nezaachrání.Jediný co, tak že je to hezký..pro 3leté dítě.(5.6.2018)

Roztahaná moralita, ale v hezkém obalu.(10.6.2018)

Tento film sa mi hodnotí veľmi ťažko. Nemôžem povedať, že by "A Wrinkle In Time" nemalo určité kvality, no rozhodne má aj veľké množstvo problémov, ktoré z neho robia veľmi zaujímavý film plný veľkých mien, no súčasne sa príliš snaží na to povedať svoje posolstvo. Až do takej miery, že to môže byť pre mnohých (a aj pre mňa) veľmi otravné. No začnime najprv s kvalitami filmu. Lebo mám pocit, že tým sa venuje málokto. Musím povedať, že vizuálna stránka filmu je zaujímavá a dobre spracovaná. Niektoré časti sú skutočne magické ako napríklad keď deti môžu lietať na obrovskej listovej víle a pôsobí to celkom efektne. Veľmi dobre je to skĺbené a aj svety, ktoré navštevujú sú dobre spracované. Tie efekty nebijú nejako moc do očí a pôsobí to potom skutočne dobre natočené. Scénka, kde sa ocitnú v susedstve kde sa všetci správajú úplne rovnako je podľa mňa excelentná. Je na tom niečo skutočne nepríjemné a dá sa z toho dostať dávka atmosféry. Chris Pine je podľa mňa dobrý, no objaví sa vo filme dosť málo. Storm Reid je podľa mňa tiež vynikajúca a dosť dobre vie predať svoju postavu. Levi Miller je podľa mňa fajn. A rozhodne na mňa pôsobil príjemnejšie, než vo svojom poslednom filme. A napriek tomu, že myšlienka filmu je skutočne tlačená strašne moc, tak to nie je zlá myšlienka. No fungovala by lepšie, keby na ňu tak moc netlačia, lebo výsledne je to tak veľmi Disneyfikované, až sa mi miestami zastavil rozum. Prípadne by možno bolo lepšie, keby to urobili trošku inak, lebo všetko je to poňaté maximálne doslovne a keď si rozoberieme históriu sveta "IT" tak výsledne je nám všetkým jasné o čo ide. Lenže svet nemôže byť proste šťastný a hravý. Tam kde je svetlo vždy bude aj temnota. Len jej nesmieme dať šancu preniknúť hlboko. Nebolo by to takto podané lepšie? Výsledne človek ani nevie čo si má z filmu odniesť. Byť sám sebou, byť šťastný a bojovať s temnotou všade je cesta? Radšej to neskúšajte, lebo nie vždy to funguje. Takže to je môj názor na myšlienku. Dobrá, ale nedopracovaná a strašne tlačená. A veľmi to film posúva dole. Osobne ani nemôžem pochváliť moc Resse Witherspoon lebo mi prišla maximálne divná. Mindy Kaling je okey a osobne ma teší, že toho toľko moc nehovorí. Robí ju to zaujímavejšou. A Oprah Winfrey je tiež okey, no neviem či vie filmu aj reálne niečo dať. Plus záver je miestami skutočne až moc. Doslova boj svetla s temnotou. A láska je cesta. Ako je vidno, najväčším problémom je skutočne nesprávne podaná myšlienka. Lenže bohužiaľ to atakuje celý film a to ako na nás pôsobí. A je ťažké sa sústrediť na pozitíva, keď neustále chceme, aby bol film pokojnejší a vedel lepšie podať svoje posolstvo. Tým to teda uzavriem. Nemyslím si, že film je zlý, no rozhodne zápasí s problémom, ktorý môže znechutiť veľa divákov. Hodnotenie: C+(26.5.2018)

Doctor Strange se tranformoval do 13leté holky, vzal si velké množství drog a v multiversu potkal naprosto rasově korektní víly (sudičky? Whatever). Vůbec tenhle film už korektnější být snad ani nemůže. Ale mně se líbil. Normálně se mi fakt líbil, a to je to neskutečná slátanina! A Charles Wallace - slyšet ty krásné, psychpopatické poznámky z úst malého chlapečka je luxusní. A Pineovi ty vousy fakt seknou...heh ;)(13.6.2018)

Príbeh nás zobral na púť galaxiou, kde sa tri prapodivné tety rozhodli pomôcť Meg, dcére vedca ktorý záhadne zmizol, a bojovať proti temnote ktorá vplýva na nás všetkých. A Wrinkle in Time právom zanechá nezáživnú pachuť v ústach niektorých ľudí. V tomto filme je toľko vecí ktoré nedávajú zmysel, sú divné, nefunkčné, otravné ... no napriek tomu som si tento film obľúbil po prvom zhliadnutí. Obzvlášť prvá tretina filmu, kde sa zoznamujeme s postavami, ma trafila do tých správnych miest a tak trochu rozcitlivený som opustil od cynizmu s ktorým som vkročil do kina. Najväčšiu zásluhu na tom mala úžasná Storm Reid u ktorej dúfam, že jej hviezda bude rok od roku vyššie a vyššie. Ďalším plusom je v mojich očiach to, že film má veľa vecí ktoré chce povedať, a je treba dúfať že si mládež zoberie aspoň jedno ponaučenie z mnohých odprezentovaných. Plusom A mínusom však budú vizuálne efekty. Niekedy hrozné CGI, niekedy absolútne famózne hodné zarámovania a povesenia na stenu. Tie nedokonalé scény však zamrzia, obzvlášť keď sa jedná o Disney film. Ako som spomenul na začiatku mnohé nedáva zmysel, príbeh funguje len tak tak, a postavy niekedy konajú neľudsky ... no oceňujem srdce ktoré tento film má a že sa snaží o niečo iné. Áno, je to nefunkčný film, no je to aj krásny film. Je to divný film, no svojim spôsobom je čarovný. Môže byť otravný a zároveň emočne bohatý. Tento film je beautiful mess po ktorom som opúšťal kino s príjemným pocitom a s radosťou si ho pozriem znovu. Ava DuVarney má môj rešpekt a teším sa na ďalšie jej projekty. 4.5* P.S. kto sa potešil a s radosťou pousmial keď počul túto vetu “Tomorrow there’ll be more us — Miranda, American” nech mi dá vedieť, lebo je možné že sme najlepší kamaráti len o tom ešte nevieme.(24.3.2018)

• majo0007

Kam sa podela klasická obyčajná nekomplikovaná, ale hlavne záživná a zábavná fantasy? Tuto ju rozhodne nehľadajte!(31.5.2018)

• Marze

Je to film pro děti. Meg Murry (Storm Reid) je typický studentka střední školy.Je dcera dvou renomovaných fyziků. Má mladšího bratra Charlese Wallace (Deric McCabe). Pak náhle zmizí pan Murry (Chris Pine). Téma má velký potenciál a film nefunguje.(2.9.2018)

• M.i.k.e

někde hluboko v jádru by to mohla být dobrá pohádka,která má zajímavé postavy a je dobře udělaná.Bohužel je ale Wrinkle in Time natočeno tak zvláštně sterielně,že ani slušné triky nezachrání fakt,že příběh plný klišé nedokáže vtáhnout a zaujmout.Trailery nabídly to nejlepší z celého filmu...40%(2.6.2018)

• VanTom

Snaha o snovou magičnost se při prolétávání prvními fantaskními pohádkovými světy vcelku dařila, no záhy doplatila na neuchopitelnou podivnost námětu, a především ohromnou kýčovitost všeho. Rodina, láska (a světlo) porážejí temnotu korumpující lidská srdce, doslovněji to řečeno být nemohlo. Nijakou režii nezachránil ani barevný (byť opět často kýčovitý) trikový vizuál a líbivá hudba, natož až "kvótovaně" mezirasový casting.(25.7.2018)

• Gogo333

Film je hodně jednoduchý i když se snaží být strašně chytrý. Herecky mě zaujala akorát Reese, která byla kouzelná. Oprah byla naopak naprosto příšerná, nechápu, proč ji tam nacpali. Dějové docela nuda, sice se to trikově snaží okouzlit, ale příběh a postavy to děsně zabíjí a tak to dokoukat na jeden zátah je fakt síla.(2.9.2018)

• Sneaky

Nevím, proč mě trailer na tento film tak navnadil. Trailer bohužel ukazuje pouze krásné záběry z filmu, ale nezdá se mi, že by to na sebe vůbec nějak navazovalo. Film mě naprosto nudil už asi po 15 minutách. Kdybych film mohla popsat velmi krátce, tak by to bylo slovem BLBOST. Možná tam je něco o vesmíru nebo fyzice či nějakých zákonech, ale příběh postrádá smysl. Průběh vede divnými směry a nesmyslně se mění prostředí. Vše je rychlé a zbytečné. Možná by to zaujmulo dětské oko svými efekty, hudbou a kostýmy, ale nudná podívaná pro rodiče. Možná díky mým dětským očím a lásce k Disney filmům jsem přimhouřila oči při hodnocení. Nejneoblíbenější postava: Calvin. Co měl pořád s tím pohledem? Bylo mi nepříjemné se na to dívat... :D(9.3.2018)

<< předchozí 1 2