Týden s prezidentem (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2017, 25 min

Miloš Zeman, Jaromír Soukup (mod.)

Nevím, jestli je to dementní nebo naopak geniální. Toto funguje jako absolutně geniální politická parodie, ale zároveň to je i dementní pořad, který slouží jako prostředek pro sdělení představ děsivé inteligentní a především agresivní gorily. Každopádně zde musím ocenit práci maskérů za zvelebení jinak ochromujícího vzhledu našeho hrůzostrašného prezidenta. A práce kameramana je určitě také velmi důležitá. Najít objektiv, který by po několika sekundách neprasknul, musí být velmi těžké.(28.6.2017)

• olki

Týden s prezidentem je velice obskurní záležitost. Po zkušenostech se Soukupovými pořady jsem přirozeně nečekal, že se bude jednat o klasickou televizní publicistiku - to v žádném případě. Na druhou stranu jsem nečekal ani to, že Zeman jevící příznaky stařecké či alkoholové demence, zde dostane absolutně neomezený prostor pro vykládání svých chorých výplodů a a pseudomoderátor Soukup předvede archetypální ukázku servility. Lži, smyšlenky, vyřizování účtů s odpůrci a mnohé další bludy a nesmysly, za které by se každý soudný člověk musel stydět, zažívají v tomto pořadu své žně. Zeman si zde dovolí opravdu mnoho - je si dobře vědom, že Soukup, který při svých rozhovorech připomíná panice, který se tetelí blahem z představy blížícího se koitu, je absolutně neschopen jakéhokoliv nesouhlasu či oponování. Tento pořad je tak pouze důkazem toho, že Ovčáčkův "projekt" OVTV nenaplnil očekávání hradní klaky. Pro zajímavost stojí za zmínku, že Soukup je dle samotného Zemanova hlavního poradce Nejedlého jeho rodinou a krví - kruh se uzavírá.(18.3.2018)

• Georginek

No, tak toto je neskutečná lahoda. Jak hluboko ještě můžeme klesnout??? Že jsme si jako národ zvolili tohle nachcaný hovado, to bych blil. Atomovku na Vás vy jantaři a začít od znova. Dejte mi ale vědět až jí někdo hodí. Pojedu na dovču na druhej konec světa a až se vrátím bude o několik milionů dementů míň..... Naprostej odpad. Na to vážně někdo kouká? Je mi z Vás na blití :)(14.9.2017)

• kkarx

Pro ty, kdo chtějí znát názory prezidenta na konkrétní témata, je to úplně ideální pořad. Mínusem pro někoho může být Soukup, který nedělá jen moderátora ale i přátelského spoludiskutujícího (něco jako rozhovory s Masarykem v přátelském prostředí až na to, že diskutující s prezidentem není velká osobnost ale trochu vlezlý Soukup). Soukup se naštěstí nevrtá dlouhé minuty v nepodstatných otázkách a hloupostech, jak to dělá například DVTV (viz. např. rozhovor s Hanningem, kde celých 20 minut Veselovský Hanninga griluje, proč je v jeho týmu Bartoš, i když na tu otázku odpověděl během prvních několika minut a nic zajímavého se divák nedozví). Ty odpady v komentářích nedokáží bohužel hodnotící odůvodnit nijak jinak než odlišnými politickými názory v lepším případě a osobní nevraživostí až nenávistí k Zemanovi (či Soukupovi) v tom horším případě. Pobavil mě komentář jarmika, který si stěžuje, že Zeman odpovídá, tak jak chce. Myslím, že to dobře vystihuje podstatu věci, že mnozí jsou uraženi hlavně tím, že Zeman neodpovídá tak, jak by chtěli oni.(24.3.2018)

• walkingdead

Český sitcom z politického prostředí, zřejmě vzdáleně inspirovaný britskými seriály typu Jistě, pane ministře, kterým ovšem nesahá ani po kotníky. Jak už to u výtvorů Barrandova bývá, rozpočet zřejmě není z největších, takže se odehrává jen v jedné místnosti a celý děj je založený jen na tom, že prezident glosuje aktuální dění ve fiktivním státě, v kterém dělá premiéra trestně stíhaný člověk a veškerý veřejný prostor ovládají oligarchové. Jedna hvězda za představitele prezidenta, který je lepším imitátorem Zemana než Faltus i Jablonský a jen škoda pro něj, že imitátoři už nejsou tak v kurzu jako na přelomu tisíciletí, kdy by se určitě v šoubyznysu lépe prosadil. Druhý herec, v roli prezidentova patolízala, bohužel takový talent nemá, velmi přehrává, většinu času působí trapně a celé dílo tak tlačí do odpadu.(6.5.2018)

• - Kromě Jaromíra Soukupa moderuje pořad Týden s prezidentem i Alex Mynářová, která je současně manželkou Vratislava Mynáře, který zastává úřad hradního kancléře prezidenta republiky. (majky19)

• - Krátkou dobu pořad TV Barrandov presentovala názvem TÝDEN s prezidentem Jaromíra Soukupa. (JoranProvenzano)