Víkend u Bernieho

• slovenský

Víkend u Bernieho

Dobrodružný / Komedie

USA, 1989, 97 min

Tak toto je ten film podľa ktorého chcel usporiadať svoju poslednú legendárnu párty Barney Stinson zo seriálu "Ako som spoznal vašu mamu"? Tak táto americká komédia ho inšpirovala, ku tomu že svojich priateľov primäl ku sľubu, že mu jedného dňa usporiadajú rozlúčkový "Víkend u Barneyho". Chápem ho. Sedí to ku nemu. Veď i ja som sa na "Víkende u Bernieho" pobavil. Ale verím, že "Víkend u Barneyho" Stinsona by bol predsa len ešte lepší. ***(29.12.2016)

Víkend u Bernieho je film, kterej jsem měl rád v dětství, později jsem na něj trochu zapomněl a teď jsem ho po X letech viděl znova. Většinou se mi stává, že tyhle oblíbený filmy z dětství, jsou pro mě po letech spíš zklamání. V tomto případě to ovšem neplatí. U filmu jsem se zasmál i teď. Jestli máte rádi černej humor, tak se na tuhle komedii, kde nikdo neví, kdo chce koho vlastně zabít, rozhodně podívejte. Navíc pěkný prostředí - léto, pláže, mejdany, buchty v bikinách, atd... Když vypnu mozek a ignoruju, že chlápek, co hraje mrtvolu, hejbá nohama a podobně, tak musim dát maximální hodnocení.(25.7.2008)

• Lacike

Ako maly chlapec som tuto seriu miloval a preto som bol zvedavy ako sa mi bude pacit po rokoch. Bohuzial som zazil sklamanie. Ustredne duo sa v ramci zanru sprava dost civilne a tym padom je dost sympaticke, ale samotna originalna zapletka mi prisla nevyuzita. Priestor pre roznorode vtipy tu bol obrovsky, ale autori sa dost drzali pri zemi a aj z toho relativne maleho mnozstva pouzitych vtipov bolo len par skutocne zabavnych. 5/10.(11.2.2011)

Kdyby tohle někdo natočil v dnešní době, bude v tom tisíc trapných vtipů na jeden dobrý. Takhle je to pouze o dobrých vtipech a situacích, kterých ale ve filmu moc není. Je to ale tak velká ptákovina, že špatně to hodnotit nemůžu, pro takovéhle hovadiny mám prostě slabost. - Člověk nevědomky sledující plovoucí mrtvolu zaháknutou na motorovém člunu : "Bernie, už se zase předvádíš??"(2.7.2018)

• kareen

Černý humor je jedna z věcí, které mám opravdu ráda, ale tato osmdesátková komedie mě ani trochu nenadchla. Průměrné herecké výkony, průměrný příběh a i když zápletka s mrtvolou měla jistý potenciál, zůstal bohužel zcela nevyužitý. Komedie, u které se nanejvýš tak dvakrát pousměju, není zkrátka nic pro mě.(2.3.2013)