Man qing shi da ku xing

• Hong Kong

滿清十大酷刑

• Hong Kong

Mun ching sap daai huk ying

A Chinese Torture Chamber Story

Chinese Torture Chamber Story

Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní

Hong Kong, 1994, 88 min

I přes svůj skandální obsah a masakrální úvod je Chinese Torture Chamber Story v podstatě taková blbůstka, která se snaží diváka hlavně rozesmát. Film sice obsahuje řadu vynalézavých metod všelijakých mučení, hodně erotiky a divokého šoustání, ale všechno to podává s tak černohumorným nadhledem, že ho nelze brát vážně. Kor když při těch "nejromantičtějších chvílích" zní sladký soundtrack z Ducha, nebo při profláklé scéně souboje dvou létajících protějšků v korunách stromů, jenž se zvrhne v nekontrolovanou orgii finišující gejzírem spermatu.(25.1.2012)

• Natix

Neuvěřitelná šílenost. Celých 90 minut filmu je hlavní hrdinka střídavě mučena nebo o*ukávána, případně obojí zároveň. To je vždy doprovázeno typicky japonským kňučením, které je ke konci už docela otravné. Naštěstí se film nebere vůbec vážně a některé scény jako třeba sestřelování krysy při močení nebo pověstný Kung-fuck jsou svojí neskutečnou ujetostí ohromně vtipné. Podruhé bych to ale už vidět nemusel.(7.7.2008)

Film jsem viděl v čínském znění se španělskými titulky, rozuměl jsem tak každé dvacáté slovo. Srozumitelnosti příběhu u mne moc nepomohlo ani to, že mi asiati přijdou dost podobný jeden druhýmu, takže se mi dost motali. I tak jsem ale celkem dobře bavil. Je tu sex v mnoha podobách (kung-fu fuck!), ale není to péčko, spíš takový eroťáček, a taky nějaké to mučeníčko (které jsem teda čekal drsnější, už podle názvu). V každém případě to není mainstream, a to se počítá.(5.9.2019)

• Subjektiv

V jistých bojovnických žánrech bývá umění válečnické zveličováno do nadpřirozena. Chinese Torture Chamber Story zachází stejným způsobem s uměním sexuálním a právem útrpným. Sexuální techniky zvící ekvilibristiky připomínají neporazitelné chvaty, erotické pomůcky vstupují do říše roztodivných zbraní stejně jako mučící nástroje. Paralely mezi mužností (machismem) na jedné a mužností (machismem) na druhé straně by mě snad i rozradostnily, být to k zasmání. Komické srovnání násilí s důstojností (kungfu) a bez ní (mučení), by mohlo být pěkně kousavé. Být to k zasmání. Ba i ten nablblý příběh bych bral jako výsměch všem těm kungfu tupárnám, z nichž se zjevně poskládal. Být to k zasmání. Ale legrace nepřišla. Bojím se, že důvodem je až příliš dokonale přijatý styl martial arts filmů doplněný o pitvoření.(8.12.2010)

Jemná erotika, divoký sex, fyzické násilie, spústa humoru a to všetko zabalené do komediálneho a fantasy hávu. Každá postavička má svoj charakter a v celom príbehu zohráva jasnú rolu. A ten príbeh je o snahe dokázať nevinu skôr, než bude vykonaný rozsudok. Ako od Hitchcocka, akurát on by to natočil trochu ináč. :o) Na čínske pomery úplne normálna, mainstreamová love-story o zakázanej láske, ktorá sa pozerá s vtipom na súlož, so zvrhlým pôžitkom na fyzické trestanie a s maľebnou poetikou na romantickú lásku. Na naše pomery veľmi exotická zábava, ktorá sa stáva povinnosťou pre všetkých fandov tamojšej kultúry. TIGRA A DRAKA ste videli. Ale určite neviete, že za letu medzi konármi stromov sa dá aj divoko súložiť!(29.1.2003)

• - Doslovný překlad původního názvu je "Deset (typů) mučení mandžuské dynastie Čching" . (KM Phoenix)