Dong an X Sha Ren Fan

Akční

Hong Kong, 1997, 86 min

Stephen Poon

• Lacike

Anglicky nazov: Hunted Hunter. Yuen Biao tu hra sefa bezpecnostnej sluzby, ktory je nepravom obvineny z vrazdy. Potom, co ho odsudia na trest smrti, sa rozhodne ujst a odhalit praveho pachatela. Samotny pribeh nie je zly, ale je dost nezazivne podany s mnozstvom zbytocnych rozhovorov a minimom akcie. V roku 1997 uz Biaova hviezda dost pohasinala, takze bol nuteny tocit filmy s minimalnym rozpoctom, co sa dost odzrkadlilo nielen na absencii spektakularnejsich akcnych scen (ziadne nahanacky alebo vybuchy tu nie su, je tu akurat par blbo zostrihanych skokov z velkej vysky ), ale aj na kvalite bitiek. Väcsina z nich je natocena bud v noci, alebo normalnou rychlostou a nasledne su spomalene vdaka comu vyzeraju rozmazane a trhavo. A par je dokonca natocenych kombinaciou oboch, takze vidite velky maglajz. Nastastie dve bitky su usetrene od tychto vychytaviek. V polovici filmu ma Yuen Biao velmi slusny duel v ktorom dokazuje, ze formu na chvaty typu "to muselo sakra boliet " stale ma. No a potom je tu finale ktore sice ma dost nevyrovnanu kvalitu, ale napriek tomu sa v nom slusne predvedie jak Yuen Biao tak Chung Fat (bohuzial nie v spolocnom suboji). Takze 3/10 horkotazko zaokruhlujem na 2*(4.6.2011)