OTO 17. ročník (TV pořad)

Publicistický

Slovensko, 2017, 169 min

Peter Núňez

Vlado Valko

Komentáře uživatelů k TV pořadu (6)

Oproti minulému ročníku strašne kŕčovité a improvizované moderovanie osvedčenej dvojice Adela + Sajfa príliš zmätené často viedlo do slepej uličky. Takže tentokrát muselo situáciu zachraňovať samotné odovzdávanie cien, hlavne ocenenie zosnulej Leone Kočkovičovej Fučíkovej a uvedenie Božidary Turzonovovej do siene slávy, ktoré zvládla s gráciou, ktorá sa vymykala úrovni zvyšku večera. 6-/10(21.3.2017)

• dyfur

....slabé obsahom i formou....(12.3.2017)

Výborne zvládnutý program. Nemusia sa nominácie ani víťazi páčiť každému, ale je to hlas ľudu. Podobne aj svojské moderovanie najznámejšej moderátorskej dvojice, ktoré je silne návykové, a pri inom, formálnejšom prístupe sa cítim nesvoj. Vtipné aj vážne vsuvky, Hudákov „hlas roka“, zaujímavé momenty aj rozpačité ďakovanie, výborne som sa bavil.(11.3.2017)

• fugyx

Celé som to dopozeral len kvôli samotným výsledkom, dokrútkam k nominovaným a sieni slávy. Ostatné okolo - žalostné a mierne afektované ako prejav pani producentky pri vyhlasovaní absolútneho OTA. A aj zásluhou moderátorov. Ako poznamenali - piatykrát po sebe, a bolo to vidno. Špecialitou jednoho z dvojice sú výzvy na spontánny potlesk, ktoré sa prelínali celým večerom. Šarmantne to predviedla aj Adela v úvode: „Váš utíchajúci potlesk je absolútne neadekvátny.“ Odovzdávanie Levov zvládla s gráciou, tentoraz sa podľa vlastných slov spoliehala na oporu v Sajfovi. Výsledkom boli zmätky, nepochopená improvizácia, skákanie do reči a rečí ocenených... Na jednej strane počas večera zazneli výčitky voči bulváru - koniec koncov aj pri odovzdávaní špeciálnej ceny týždenníka Plus 7 dní dali šéfredaktorke jasne najavo, čo si o bulváre myslia - na strane druhej hneď v úvode tvorcovia žartovali nad rozchodmi v šoubiznise, ak to malo byť parodické, tak práve naopak. Viac radšej nič... Iba snáď len to, že najemotívnejšími momentmi boli: Meky Žbirka V slepých uličkách a spievajúce publikum; cena redaktorke spravodajstva Leone Kočkovičovej Fučíkovej in memoriam a prejav jej manžela; a Božidara Turzonovová v sieni slávy, kde jej miesto jednoznačne patrí za umenie, ktoré celý život stvárňovala a odovzdávala.(12.3.2017)

• Jard

V porovnaní s minulými ročníkmi to bolo dosť na nízkej úrovni. Možno by som aj navrhoval do ďalšieho ročníku vymeniť moderátorov, pretože už sú tam veľmi dlho a pôsobia veľmi drzo a trápnohumoristicky. Škoda, že aj tento rok neboli také vynikajúce dokrútky ako pominulé roky. 40%(15.3.2017)

Táto a jej podobné ankety, nebudú nikdy spravodlivé. Rozhodujú diváci na základe menoslovu, ktorý im ponúknu a média, kde je možné hlasovať, sú v obmedzenom počte. To môže mať za následok víťazstvo tých, ktorí v uplynulom roku, sa na obrazovke ani možno nevyskytli. Inak tento konkrétny program opäť zvládli jeho tvorcovia dobre. Zábavné scénky napríklad patria už niekoľko rokov k pozitívam obohacujúcim celovečerné dianie. Otáznik ale visí nad samotnými moderátormi, ktorí sú každý deň a všade. Divákov to môže "pritlačiť" k prepnutiu práve sledovanej televízie.(12.3.2017)