Zvířátko

Scénografie:

Krystyna Loboda

Kostýmy:

Olivia Miles

Nápad lepší realizace. Přecijen tvůrci dokáží dostat krásku do klece, dokáží vytvořit tajemno kolem toho, že jsou věci malinko jinak než se původně zdají aby ji v poslední třetině celou zahodili do koše a udělali domácího mazlíčka ze samotného únosce. Z budované atmosféry tím pádem zůstává spíše pachuť z divnoty. 50%(10.5.2017)

Hádajte čo sa stane, keď sa stretne obsesívne nadržaný chlapík s navonok chladnou a odmietavou ženštinou? No čo asi, vyrobí sa klietka predsa... Za aké-také pozitívum považujem jedine hororové prvky, aj keď neišlo o nič svetoborné, no krvičky sa tu divák dočká a tiež i niekoľkých slušne zvládnutých masakrálnych záberov. S tým je spojených aj pár pasáží, kde napätie a atmosféra stúpnu aspoň na ten priemer. No tá pointa filmu a vlastne aj celé rozuzlenie mi prišlo tak za vlasy pritiahnuté, že mi v porovnaní s tým myšlienka existencie Sandokana na Marse popíjajúceho tam piňakoládu neprišla až tak hlúpa. Škoda, snímok mal naviac. Slabší priemer. 55/100(23.11.2017)

• JohnMiller

Bohužiaľ pre mňa sklamanie. Tvorca sa síce snaží hrať na psychológa a skúsil neraz prekvapiť diváka tým, že miesto viac menej sa pokúša vyhýbať klišé a snaží sa posunúť dej niekam inam, originálnejším, nečakanejším, smerom, no jeho "ponorenie sa do ľudskej mysle" úplne zlyháva. Nepomohol AAA look ani herecká hviezda z Pánov Prsteňov. Vzťah medzi väzňom a väzniteľom už zachytila nejedna kvalitná dráma, thriller či dokonca horror. No toto čo nám scenárista predviedol bolo fakt na facku. Nelogické vymieňanie rolí bez akéhokoľvek emočne silnejšieho momentu, "nečakané odhalenia" ktoré tam boli len tak hlava-nehlava pozliepané a v neposlednom rade samotné väznenie ženy v práci, priamo v budove, únoscu. To ako fakt? Nikto si nič nevšimol? Hobit Pipin sklamal.(7.3.2017)

• Psychor

Nehororový horor, kterému vévodí zejména lehce přitroublý scénář Jeremyho Slatera. Dokud se jedná o prostý stalkingový thriller, nemám se snímkem Pet výraznější problém. Oddechové, leč relativně záživné pokoukání. Jenže po několika desítkách minut je lidský mazlíček umístěn do klece a v daném okamžiku tak vlastní horor nejen začíná, nýbrž zároveň i končí. Dějová linie se omezí na pravidelné krmení a jedno "nečekané" odhalení, které jsem jakožto odborník na žánr horor pochopitelně vytušil dlouho dopředu. Kdo přimhouří oči nad občasnou absencí logiky a nevadí mu horor, v kterém se nic podstatného neděje, ten může být s výsledkem spokojen. To však rozhodně není můj případ, a tak uděluji slabší dvě hvězdy a snímek Pet ke zhlédnutí spíše nedoporučuji.(6.12.2016)

Jistě znáte to rčení - ti dva se hledali, až se našli. Tak tenhle psychologicky orientovaný horor přišel objasnit, jaká složitá cesta vede k seznámení takových dvou lidí. Jaká je k tomu zapotřebí seznamovací taktika. A jak si to ti dva lidé vlastně dělají při seznamování těžké. A je hlavně o tom, jak být v seznamování hodně nestandardní. Normálně muž pozve ženu do restaurace, do kina, na procházku, koupí jí květiny. Až na ty květiny, všechno špatně. Podle pošahaného Setha, zřízence v psím útulku, žena zabere, až když ji zavřete do klece. A jak si naplánoval, tak i provedl. Ovšem s ženami, kromě Anči dlaňovky, zkušenosti neměl, jeho absolutně čistá duše neměla ještě tu čest poznat geniální manipulátorku, jakou je psychicky narušená servírka se spisovatelskými ambicemi Holly. Kdo by si byl pomyslel, že herecky nenápadný Dominic Monaghan zaujme v roli nemocného muže, který touží po lásce a citech. A že jednoho filmového dne mu osud do cesty přivane sexy mrchu Ksenii Solo. Na filmu vás nemusí zajímat vůbec nic jiného než právě tihle dva, kteří mezi sebou rozehrají psychologickou hru na lásku, jejíž důsledky mohou být v nejzazším možném případě pro jednoho z nich zničující. A až do konce můžete tipovat, kdo z těch dvou dopadne fakt blbě. Ačkoliv film není natočen typicky napínavou formou, není v něm nouze o podmanivé kamerové nájezdy, netrpí ani nedostatkem klaustrofobické atmosféry, i na kvalitní gore přijde řada. Klišé uvězněné oběti, strach z prozrazení, i s tím si film uměl poradit. Zajímavě fungovalo následné obrácení rolí - věznitel/vězněná oběť. Velkým objevem je Ksenia Solo, která přesně do role zapadla. Režisérovi Carles Torrensovi nedělalo zjevné problémy udělat z tradičního hororového spektáklu téměř komorně podmanivou záležitost, do které aplikoval stravitelné psychologické prvky. Takže takového originálního Mazlíčka ve Zverimexu fakt nepořídíte. 10/10(4.2.2017)

• - Dominica Monaghana (Seth) otravovalo nekonečné čakanie na prvú klapku, a preto sa chcel projektu ujať sám. Časom sa plánu vzdal pre nedostatok finančných prostriedkov. (Marceloo)

• - Keďže sa väčšina deju odohráva v útulku, požičal si Dominic Monaghan (Seth), pre zvýraznenie svojho výkonu, od kamaráta domácich miláčikov. (Marceloo)

• - Dominic Monaghan, ktorý hrá postavu Setha, videl scenár už v roku 2003. (Marceloo)