Zvířátko

Krystyna Loboda

Kostýmy:

Olivia Miles
  • Gilmour93

Naivní Smíšek si myslí, že má v kleci přítele Pipina a on to Sauron v podprsence! Dokud se Mazlíček ještě pohybuje ve stalkingové rovině, má díky úlisnému Monaghanovi, kterému by se vlezl do každé nosní dírky pecen lembasu, i nějaký směr. Sice neoriginální, ale má. Od „odhmotnění“ kamarádky Claire však už není o co stát a Torrens se zamotává do pavučiny pitomostí, samoúčelného gore a tlachání dvou pomatenců. Doporučuji vyčkat na extra scénu po titulcích, kdy se do toho vloží Zdeněk Srstka..(17.1.2017)

Slušný a neobvyklý kidnap Thriller, kde místy není zřejmé kdo je oběť a kdo útočník. Dominic Monaghan hraje zamilovaného psychopata přesvědčivě a Ksenia Solo je správná mm atraktivní mrcha. Gore je méně, ale když na něj dojde rozhodně stojí za to. Závěrečný twist je až grotesktní. Bavil jsem se, černý hlídač mě i rozesmál. 70%(2.12.2016)

Seth je samotár bez priateľov či známych, ktorý pracuje v útulku pre zvieratá. Keď jedného dňa počas jazdy autobusom stretáva Holly, bývalú spolužiačku zo strednej, nadobudne dojem, že jeho inak nudný život nabral nový zmysel. Nakoľko mu dotyčná svojou prirodzenou krásou mimoriadne učarovala, stáva sa ňou napriek jasne odmietavému postoju doslova posadnutý. Nasledovný plán v podobe zajatia mladej ženy v útrobách podzemia zvieracieho útulku, však naberie úplne odlišný "scenár", s ktorým nerátal ani samotný únosca. Úvodná tretina je ako rýchlosťou svetla prezentovaná stalker story. Obával som sa, že to celé bude na jedno kopyto, bez akejkoľvek snahy (nejako-hocijako) zaujať. Chvála bohu som sa mýlil, pričom pochybujem, že by niekto po pol hodine dokázal odhadnúť, akým smerom sa tento príbeh bude uberať. Nie, nejde o nič mimoriadne prevratné, z čoho by divák padal na riť, no o príjemné osvieženie daného subžánru sa určite jedná. Gore bolo málo, no keď sa už nejaké objavilo, spĺňalo najvyššie kritériá. Dobrý, miestami solídne napínavý snímok, ktorý ponúka pomerne čudný priebeh i (podivno hlúpe) rozuzlenie - 60%(2.12.2016)

Přestože jsem byl rozhodnutý během své dovolené v zahraničí absolutně „vypnout“ od všeho a od všech, přece jenom jsem si sebou vzal i dva filmečky na zkrácení dlouhých nocí. Všechny ty fakultativní výlety, potápění a chlastání v baru po nějaké době dost unavují a tak jsem se nakonec rozhodl, že si PET pustím. Četl jsem na tento film několik docela pozitivních komentářů a ani lehce nadprůměrné hodnocení nenaznačovalo, že by mělo jít o špatnou podívanou. Nevím, možná za to mohl ten kapverdský rum a místní punče, které jsem předtím konzumoval, ale nějak závratně okouzlený jsem z toho nakonec bohužel nebyl. Přitom příběhy o vyšinutých jedincích mám docela rád. Tady se sice scénárista Slater na diváka zapůsobit několika „šokujícími“ odhaleními (zvraty), ale na mě to nějak závratně nefungovalo. Některé momenty mi přišli těžko uvěřitelné, jiné spíše úsměvné, ale dech beroucí? To opravdu ne. Postupné rozplétání či spíše proplétání dvou pochybných existencí a jejich problematických psychologických JÁ, bylo méně nervy drásající, než mrouskání koček pod terasou mého pokoje v pozdních hodinách. Jediné co mě tak alespoň trochu uspokojilo, byli průměrné herecké výkony obou hlavních postav a několik „drsnějších“ scén. Dominic Monaghan se sice snažil doslova vypotit to nejlepší ze svého hereckého umu, ale já ho mám stejně nejvíc zaškatulkovaného coby jednoho z hobitů a ze seriálu LOST. Drsnější role mu nějak zvláště nesedí dle mého názoru. Ksenia Solo je celkem pohledná kočka o tom žádná, ale ani ona se nějak nevymanila z obyčejného průměru. Průměrný je totiž celý film – žádný zázrak se tak nekonal. 50%(20.7.2017)

• JohnMiller

Bohužiaľ pre mňa sklamanie. Tvorca sa síce snaží hrať na psychológa a skúsil neraz prekvapiť diváka tým, že miesto viac menej sa pokúša vyhýbať klišé a snaží sa posunúť dej niekam inam, originálnejším, nečakanejším, smerom, no jeho "ponorenie sa do ľudskej mysle" úplne zlyháva. Nepomohol AAA look ani herecká hviezda z Pánov Prsteňov. Vzťah medzi väzňom a väzniteľom už zachytila nejedna kvalitná dráma, thriller či dokonca horror. No toto čo nám scenárista predviedol bolo fakt na facku. Nelogické vymieňanie rolí bez akéhokoľvek emočne silnejšieho momentu, "nečakané odhalenia" ktoré tam boli len tak hlava-nehlava pozliepané a v neposlednom rade samotné väznenie ženy v práci, priamo v budove, únoscu. To ako fakt? Nikto si nič nevšimol? Hobit Pipin sklamal.(7.3.2017)

• - Dominica Monaghana (Seth) otravovalo nekonečné čakanie na prvú klapku, a preto sa chcel projektu ujať sám. Časom sa plánu vzdal pre nedostatok finančných prostriedkov. (Marceloo)

• - Spoiler: V období natáčania sa herec Dominic Monaghan (Seth) po práci stýkal len s jednou osobou. Tou bola predstaviteľka Holly, Ksenia Solo, do ktorej sa má vo filme zamilovať a uniesť ju. Chcel si tak s ňou vytvoriť bližší vzťah, aby na plátne pôsobili dôveryhodnejšie. (Marceloo)

• - Dominicovi Monaghanovi pomohlo vcítiť sa do úlohy Setha aj to, že sa zaujíma o sériových vrahov. Za najzaujímavejších považuje Teda Bundyho a Andreia Chikatila, u ktorého sa mylne domnieval, že pochádza z Česka. (Marceloo)