Zvířátko

Scénografie:

Krystyna Loboda

Kostýmy:

Olivia Miles

Pet se objevil jako blesk z čistého nebe a nastolil nám sice vcelku originální dějovou linku, ale za to ne stoprocentně využitou. Dominic Monaghan působí jako super úchylný podivín, ale v druhé chvíli ho zase litujete. Nebudu prozrazovat hlavní twist, takže toho moc napsat nemůžu, ale škoda, že mi hlavní herečka nepřišla symaptičtější, moc jsem jí její výkon něvěřila. Nicméně jsem s touto jednohubkou docela spokojená a oceňuji snahu o v rámci možností šokující scénář. Čistý průměr, který neurazí.(12.2.2017)

Slušný a neobvyklý kidnap Thriller, kde místy není zřejmé kdo je oběť a kdo útočník. Dominic Monaghan hraje zamilovaného psychopata přesvědčivě a Ksenia Solo je správná mm atraktivní mrcha. Gore je méně, ale když na něj dojde rozhodně stojí za to. Závěrečný twist je až grotesktní. Bavil jsem se, černý hlídač mě i rozesmál. 70%(2.12.2016)

• JohnMiller

Bohužiaľ pre mňa sklamanie. Tvorca sa síce snaží hrať na psychológa a skúsil neraz prekvapiť diváka tým, že miesto viac menej sa pokúša vyhýbať klišé a snaží sa posunúť dej niekam inam, originálnejším, nečakanejším, smerom, no jeho "ponorenie sa do ľudskej mysle" úplne zlyháva. Nepomohol AAA look ani herecká hviezda z Pánov Prsteňov. Vzťah medzi väzňom a väzniteľom už zachytila nejedna kvalitná dráma, thriller či dokonca horror. No toto čo nám scenárista predviedol bolo fakt na facku. Nelogické vymieňanie rolí bez akéhokoľvek emočne silnejšieho momentu, "nečakané odhalenia" ktoré tam boli len tak hlava-nehlava pozliepané a v neposlednom rade samotné väznenie ženy v práci, priamo v budove, únoscu. To ako fakt? Nikto si nič nevšimol? Hobit Pipin sklamal.(7.3.2017)

Dominic Monaghan sa mi páčil. Presvedčivo zahral nepredvídateľného, tichého magora, ktorý raz zabije piatich susedov a preživší o ňom budú hovoriť ´nikdy by sme to doňho neboli povedali´. Páčila sa mi aj Ksenia Solo – „pošahanú blondínu“ zahrala lepšie, ako preceňovaná Margot Robbie v tiež tohoročnej Jednotke samovrahov. Scenár je miestami vystavaný veľmi zaujímavo (nechcem spoilerovať, hoci by bolo čo), ale už na začiatku som sa dosť strácal v motiváciách a osobnostiach jednotlivých postáv a nepomáhali tomu ani vyložené blbosti (ten SBS-kár tuším ťahal celý rok dvadsaťštvorky), očakávané klišé (to, ako dopadne SBS-kár) a nezrozumiteľnosti (ak by poriadne vrieskala, čo vrieskala, musel by ju niekto hore počuť a zvláštne je tiež to, že hoci útulok nie je nijako extra gigantický, nikoho netrápi, že sa v ňom Seth na X hodín stráca, čudne tiež pôsobí absencia bezpečnostných kamier alebo aspoň jednej bezpečnostnej kamery pri vchode). Ku koncu to bolo čoraz horšie a fakt som sa nechytal, že o čo komu vlastne ide. Takže ani fajn koniec s klietkou na mňa bohvieako nefungoval. Škoda, mohlo to byť oveľa, oveľa lepšie. I tak to ale hodnotím ako veeeeľmi ľahký trilerovo-hororový nadpriemer.(12.1.2017)

Seth je samotár bez priateľov či známych, ktorý pracuje v útulku pre zvieratá. Keď jedného dňa počas jazdy autobusom stretáva Holly, bývalú spolužiačku zo strednej, nadobudne dojem, že jeho inak nudný život nabral nový zmysel. Nakoľko mu dotyčná svojou prirodzenou krásou mimoriadne učarovala, stáva sa ňou napriek jasne odmietavému postoju doslova posadnutý. Nasledovný plán v podobe zajatia mladej ženy v útrobách podzemia zvieracieho útulku, však naberie úplne odlišný "scenár", s ktorým nerátal ani samotný únosca. Úvodná tretina je ako rýchlosťou svetla prezentovaná stalker story. Obával som sa, že to celé bude na jedno kopyto, bez akejkoľvek snahy (nejako-hocijako) zaujať. Chvála bohu som sa mýlil, pričom pochybujem, že by niekto po pol hodine dokázal odhadnúť, akým smerom sa tento príbeh bude uberať. Nie, nejde o nič mimoriadne prevratné, z čoho by divák padal na riť, no o príjemné osvieženie daného subžánru sa určite jedná. Gore bolo málo, no keď sa už nejaké objavilo, spĺňalo najvyššie kritériá. Dobrý, miestami solídne napínavý snímok, ktorý ponúka pomerne čudný priebeh i (podivno hlúpe) rozuzlenie - 60%(2.12.2016)

• - Dominicovi Monaghanovi pomohlo vcítiť sa do úlohy Setha aj to, že sa zaujíma o sériových vrahov. Za najzaujímavejších považuje Teda Bundyho a Andreia Chikatila, u ktorého sa mylne domnieval, že pochádza z Česka. (Marceloo)

• - Dominic Monaghan, ktorý hrá postavu Setha, videl scenár už v roku 2003. (Marceloo)

• - Spoiler: V období natáčania sa herec Dominic Monaghan (Seth) po práci stýkal len s jednou osobou. Tou bola predstaviteľka Holly, Ksenia Solo, do ktorej sa má vo filme zamilovať a uniesť ju. Chcel si tak s ňou vytvoriť bližší vzťah, aby na plátne pôsobili dôveryhodnejšie. (Marceloo)