Zvířátko

Scénografie:

Krystyna Loboda

Kostýmy:

Olivia Miles

Hobitek Seth uklízí v útulku, má rád pejsky, které pak s láskou doprovodí ke smrtící injekci, a zjistí, že pokud něco (někoho) opravdu milujete, pak je třeba jít a vzít si to. Osobně mi příběh až tak bizarní nepřišel, prostě klasické drama mezi mužem a ženou v neběžných kulisách. Ostatně s touhou vlastnit tu máme řadu filmů, kdy dívky (zvláštní, obráceně to většinou, podtrhuji většinou nebývá, jelikož nejen autor Misery by mohl vyprávět) končí v podzemních sklepeních a někdy si je i věznitel upraví (Helena v krabici nebo právě Misery). Snad bych dal za tohle drama jen 3*, naštěstí konec vše napravil. Konec dobrý, všechno dobré, a tak jednu přihodím...(23.12.2016)

Pracovník útulku v Los Angeles Seth (Dominic Monaghan) vedie neambiciózny život až do chvíle, kedy stretne ženu, ktorú si pamätá zo školy. Holly (Ksenia Solo) sa mu tak zapáči, že je kvôli nej ochotný obetovať všetko. Ona však jeho pozornosť neopätuje a dokonca si nezapamätá ani jeho meno. Seth je z tejto situácie sklamaný a rozhodne sa využiť priestorov jeho pracoviska. Zostrojí špeciálnu klietku, do ktorej umiestni jeho nové zvieratko. To však nemá ani zďaleka v úmysle počúvať Setha a hrať s ním jeho zvrátenú hru. - Hororový thriller Pet aka Zvířátko bol jeden zo snímkov, ktoré nás majú potešiť ešte pred koncom roka 2016. Tvorcovia sa zatial u top žánru nechytili, ale tento projekt je nádejným začiatkom. Herecké obsadenie sa tu pozberalo v celkom schopnej forme a aj keď vela skúseností s hororom nemajú, beriem to ako pozitívum, keďže hrali dobre a na nové tváre sa občas tiež príjemne pozerá. Charaktery boli napísané inteligentne a zaujímavo, čiže odhalovanie nových informácií vždy zlepšovalo zážitok. Dej je dosť zvláštny a vyžaduje si pozornosť a pochopenie diváka, takže ak je divák ochotný sústrediť sa, bude jeho zážitok výraznejší. Zvratov tu je neúrekom, dej sa taktiež nevyvíja predvídatelným smerom, čo je u tohto druhu hororu celkom pozoruhodné, keďže väčšinou majú takmer totožnú štruktúru. Technicky je Pet taktiež prehladne spracovaným snímkom a umiestnenie do prostredia útulku s viacerými poschodiami tiež treba pochváliť. Pre divákov, ktorí radi používajú hlavu a majú radi psychologické hrátky je toto tá správna volba.(2.12.2016)

• Psychor

Nehororový horor, kterému vévodí zejména lehce přitroublý scénář Jeremyho Slatera. Dokud se jedná o prostý stalkingový thriller, nemám se snímkem Pet výraznější problém. Oddechové, leč relativně záživné pokoukání. Jenže po několika desítkách minut je lidský mazlíček umístěn do klece a v daném okamžiku tak vlastní horor nejen začíná, nýbrž zároveň i končí. Dějová linie se omezí na pravidelné krmení a jedno "nečekané" odhalení, které jsem jakožto odborník na žánr horor pochopitelně vytušil dlouho dopředu. Kdo přimhouří oči nad občasnou absencí logiky a nevadí mu horor, v kterém se nic podstatného neděje, ten může být s výsledkem spokojen. To však rozhodně není můj případ, a tak uděluji slabší dvě hvězdy a snímek Pet ke zhlédnutí spíše nedoporučuji.(6.12.2016)

Nechápu, proč má tenhle film jen 58 %. Mně přišel naprosto originální a chytře vymyšlený. Celou dobu koukám, říkám si, že tohle tady už stokrát bylo a co jako bude na tom lepší a postupem času se objevují pro ně neočekávané a zajímavé věci, až ke konci musím říct: jo, tohles dobře vymyslel scénáristo.(6.7.2017)

Slušný a neobvyklý kidnap Thriller, kde místy není zřejmé kdo je oběť a kdo útočník. Dominic Monaghan hraje zamilovaného psychopata přesvědčivě a Ksenia Solo je správná mm atraktivní mrcha. Gore je méně, ale když na něj dojde rozhodně stojí za to. Závěrečný twist je až grotesktní. Bavil jsem se, černý hlídač mě i rozesmál. 70%(2.12.2016)

• - Spoiler: V období natáčania sa herec Dominic Monaghan (Seth) po práci stýkal len s jednou osobou. Tou bola predstaviteľka Holly, Ksenia Solo, do ktorej sa má vo filme zamilovať a uniesť ju. Chcel si tak s ňou vytvoriť bližší vzťah, aby na plátne pôsobili dôveryhodnejšie. (Marceloo)

• - Dominicovi Monaghanovi pomohlo vcítiť sa do úlohy Setha aj to, že sa zaujíma o sériových vrahov. Za najzaujímavejších považuje Teda Bundyho a Andreia Chikatila, u ktorého sa mylne domnieval, že pochádza z Česka. (Marceloo)

• - Keďže sa väčšina deju odohráva v útulku, požičal si Dominic Monaghan (Seth), pre zvýraznenie svojho výkonu, od kamaráta domácich miláčikov. (Marceloo)