Zvířátko

Scénografie:

Krystyna Loboda

Kostýmy:

Olivia Miles

Uznávám, že zpracování mohlo být lepší, WTF momenty mohly být podány atraktivněji, ale příběh se mi líbil. Asi díky tomu, že jsme dostali něco jiného, než jsme na začátku (když se připravuje únos) čekali. Můžeme jenom odhadovat, která postava je více šáhlá a u bláznů se nedá odhadnout, jak to dopadne. Každopádně film je rovněž o lásce a kdejaký ajťák se určitě shlédl v nenáročné přítelkyni v kleci, která neuteče ani nebude otravovat při hraní her. :-)(13.3.2018)

Seth je samotár bez priateľov či známych, ktorý pracuje v útulku pre zvieratá. Keď jedného dňa počas jazdy autobusom stretáva Holly, bývalú spolužiačku zo strednej, nadobudne dojem, že jeho inak nudný život nabral nový zmysel. Nakoľko mu dotyčná svojou prirodzenou krásou mimoriadne učarovala, stáva sa ňou napriek jasne odmietavému postoju doslova posadnutý. Nasledovný plán v podobe zajatia mladej ženy v útrobách podzemia zvieracieho útulku, však naberie úplne odlišný "scenár", s ktorým nerátal ani samotný únosca. Úvodná tretina je ako rýchlosťou svetla prezentovaná stalker story. Obával som sa, že to celé bude na jedno kopyto, bez akejkoľvek snahy (nejako-hocijako) zaujať. Chvála bohu som sa mýlil, pričom pochybujem, že by niekto po pol hodine dokázal odhadnúť, akým smerom sa tento príbeh bude uberať. Nie, nejde o nič mimoriadne prevratné, z čoho by divák padal na riť, no o príjemné osvieženie daného subžánru sa určite jedná. Gore bolo málo, no keď sa už nejaké objavilo, spĺňalo najvyššie kritériá. Dobrý, miestami solídne napínavý snímok, ktorý ponúka pomerne čudný priebeh i (podivno hlúpe) rozuzlenie - 60%(2.12.2016)

Tak tohle u mě předčilo po všech ohledech očekávání. Měl jsem za to, že uvidím typického psychopata, který je posedlý dívkou, tak si ji unese. To se také stalo, ale dál to jelo po vlastních kolejích a nekopírovalo to klasické ,,kidnap thrillery", a originalita mě vždycky potěší. Co jsem slyšel ohlasy, tak si lidi nejvíc stěžují na malé množství gore. Jasně, je ho málo, ale když na něj dojde, je to kvalitka, hlavně rozmlácená hlava, takže se do odpustit. Všechny tři hlavní postavy jsou vybrané dobře, jak oba psychopati, tak komediální složku dávající hlídač. Lehce nelogické mi přišlo to, že si zaměstnanec útulku jen tak postaví klec a nikdo neměl nejmenší tušení, co se tam děje. To mi ale prožitek stejně nezkazilo, protože takový převrat v průběhu filmu, kdy se z únosce stane oběť, se jen tak nevidí. Úplný závěr byl docela zajímavý. Lehké nedostatky by se našly, ale do plného počtu moc nechybělo! PS: Musíte se soustředit na děj, aby jste všechno pochytili, jinak se ztratíte.(2.4.2017)

Hobitek Seth uklízí v útulku, má rád pejsky, které pak s láskou doprovodí ke smrtící injekci, a zjistí, že pokud něco (někoho) opravdu milujete, pak je třeba jít a vzít si to. Osobně mi příběh až tak bizarní nepřišel, prostě klasické drama mezi mužem a ženou v neběžných kulisách. Ostatně s touhou vlastnit tu máme řadu filmů, kdy dívky (zvláštní, obráceně to většinou, podtrhuji většinou nebývá, jelikož nejen autor Misery by mohl vyprávět) končí v podzemních sklepeních a někdy si je i věznitel upraví (Helena v krabici nebo právě Misery). Snad bych dal za tohle drama jen 3*, naštěstí konec vše napravil. Konec dobrý, všechno dobré, a tak jednu přihodím...(23.12.2016)

Přestože jsem byl rozhodnutý během své dovolené v zahraničí absolutně „vypnout“ od všeho a od všech, přece jenom jsem si sebou vzal i dva filmečky na zkrácení dlouhých nocí. Všechny ty fakultativní výlety, potápění a chlastání v baru po nějaké době dost unavují a tak jsem se nakonec rozhodl, že si PET pustím. Četl jsem na tento film několik docela pozitivních komentářů a ani lehce nadprůměrné hodnocení nenaznačovalo, že by mělo jít o špatnou podívanou. Nevím, možná za to mohl ten kapverdský rum a místní punče, které jsem předtím konzumoval, ale nějak závratně okouzlený jsem z toho nakonec bohužel nebyl. Přitom příběhy o vyšinutých jedincích mám docela rád. Tady se sice scénárista Slater na diváka zapůsobit několika „šokujícími“ odhaleními (zvraty), ale na mě to nějak závratně nefungovalo. Některé momenty mi přišli těžko uvěřitelné, jiné spíše úsměvné, ale dech beroucí? To opravdu ne. Postupné rozplétání či spíše proplétání dvou pochybných existencí a jejich problematických psychologických JÁ, bylo méně nervy drásající, než mrouskání koček pod terasou mého pokoje v pozdních hodinách. Jediné co mě tak alespoň trochu uspokojilo, byli průměrné herecké výkony obou hlavních postav a několik „drsnějších“ scén. Dominic Monaghan se sice snažil doslova vypotit to nejlepší ze svého hereckého umu, ale já ho mám stejně nejvíc zaškatulkovaného coby jednoho z hobitů a ze seriálu LOST. Drsnější role mu nějak zvláště nesedí dle mého názoru. Ksenia Solo je celkem pohledná kočka o tom žádná, ale ani ona se nějak nevymanila z obyčejného průměru. Průměrný je totiž celý film – žádný zázrak se tak nekonal. 50%(20.7.2017)

• - Spoiler: V období natáčania sa herec Dominic Monaghan (Seth) po práci stýkal len s jednou osobou. Tou bola predstaviteľka Holly, Ksenia Solo, do ktorej sa má vo filme zamilovať a uniesť ju. Chcel si tak s ňou vytvoriť bližší vzťah, aby na plátne pôsobili dôveryhodnejšie. (Marceloo)

• - Dominicovi Monaghanovi pomohlo vcítiť sa do úlohy Setha aj to, že sa zaujíma o sériových vrahov. Za najzaujímavejších považuje Teda Bundyho a Andreia Chikatila, u ktorého sa mylne domnieval, že pochádza z Česka. (Marceloo)

• - Dominica Monaghana (Seth) otravovalo nekonečné čakanie na prvú klapku, a preto sa chcel projektu ujať sám. Časom sa plánu vzdal pre nedostatok finančných prostriedkov. (Marceloo)