Dr. Knock má reputáciu podvodníka a násilníka, no napriek tomu sa mu podarí získať miesto lekára v malej dedinke Saint-Maurice, kde plánuje zbohatnúť pomocou tak trochu neortodoxnej metódy. Jeho taktika spočíva v snahe predvedčiť obyvateľov dediny, že ich zdravie nie je v poriadku. Vymyslené symptómy chorôb mu privedú do ambulancie viac pacientov, a tým pádom aj viac peňazí. Sympatický podvodník si veľmi rýchlo získa priazeň a dôveru dedinčanov, no jeho klamstvá mu napokon len tak ľahko neprejdú. Temná minulosť ho dobehne v podobe starého známeho, ktorý mu nečakane skrížu cestu, vkročí do života a naruší mu všetky skvelé plány. (TV JOJ)

Trailer 2

hazdrova

Omar Sy samozrejme nesklamal a pobavil. Jeho čarovný úsmev nikdy nesklame. Príbeh ako taký mal spád a bolo to príjemné pozretie, som rada, že to nemalo predpokladateľný koniec. Nebola to však až taká lahôdka, ako som predpokladala. 4* (na nemeckom Netflixe s nemeckými titulkami) ()

BOURQUE

Knock je práve tým filmom, ktorý Omarovi Syovi sedí najviac. Je vidieť, že postavu Knocka rád hrá a každú minútu prežíva. Niektoré časti filmu (ako povedzme „vymyslené“ choroby) netreba brať vážne. Scéna v kostole (z náboženského hľadiska) je na mňa trošku silnejšia, ale rozumiem, že na čo chcela režisérka poukázať. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()