Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Radek99
  **

  Dialogy jako dělané pro zparafrázování do České sody, hlavní hrdina jakoby vypadl z budovatelského plakátu, naivně moralistní podtón, otřesné postsynchrony, které spolehlivě znásilňují duši filmu, řada béčkových herců v béčkovém filmovém dílku béčkového režiséra...(13.3.2014)

 • slunicko2
  **

  Dílo předkládá, asi neúmyslně, jasný obrázek, jak vypadalo socialistické plánované hospodářství. 1) Knížky Jiřího Švejdy ve své době představovaly líbivější verzi "kritického" socialistického realismu. Oproti čtivějšímu Vladimíru Páralovi vsadil Švejda na komunální témata ve stylu dobového satirického týdeníku Dikobraz. Jak je tedy patrné, už předloha není nic moc. 2) Tvůrcům filmu (scénárista, režisér, kameraman, střihač) se podařilo zvýraznit negativní rysy knihy a naopak úspěšně potlačit ty pozitivní. Výsledkem je nudná a nenápaditá podívaná, kterou si rozhodně nechci zopakovat. 3) 33letý Zdeněk Maryška si střihl hlavní roli. Dlouho mu jeho budovatelský elán nevydržel. O několik let později emigroval do USA.(1.8.2017)

 • sator
  odpad!

  Obsazení, pravdivost,režie... Děs(26.11.2015)

 • Master19
  **

  Ukrutná nuda, ale fakt ukrutná! Z dnešního pohledu se nám může zdát námět až absurdní. Těžko říct, nakolik si byli protagoniské a hlavně autoři vědomi hloubky té banálnosti, kterou vytvářejí. Dvě hvězdičky si zaslouží Zdeněk Maryška a jeho postava, jejíž psychologický vývoj je jedinou zajímavou osou filmu. Jinak věrný obraz normalizační šedi zakonzervovaný v jantaru filmového pásu...(8.12.2017)

 • Svata
  **

  Agitka závěru socialismu....(30.5.2017)

 • PatoP
  ****

  Film natočený podľa rovnomenného románu litvínovského spisovateľa Jiřího Švejdu, od ktorého som už prečítal hádam všetko. Tento román považujem za jeho najlepší, nie je taký zdĺhavý ako "Havárie" ani nudný ako "Dva tisíce světelných let", a tak si myslím, že pri prevedení do filmovej podoby si mohli dať tvorcovia na tom viac záležať. No i tak som rád, že sa tento film nachádza v mojej filmotéke.(21.12.2008)

 • vitekpe
  ***

  Psychologicke drama o vztazich na pracovisti i v rodine. Krast se nema...tot pointa. :) Sylva Turbova dost pekna...(23.11.2015)

 • Jonatthan
  ***

  Chlapík neukradl ani propisku, zachraňoval každou hurdisku. Inženýrka - krásná číča, ale jinak - děsná p... (autocenzura)(18.5.2014)

 • Pitryx
  *

  No, nepřejížděl jsem, ale nebylo to nic moc. Dvacítka bude až až. Víc nedám. A to ještě dávám plusy z větší části Zdenkovi Maryškovi.(22.3.2017)

 • McMerkurion
  *

  ... zahraný a natočený, že ochotníci by to udělali líp, naivita a poctivost hlavního hrdiny je ukázková, jen jedna scéna se mi tam líbila: když popisoval, jak sháněl (vyměňoval) hurdisky za materiál a vybavení ...(14.3.2016)

 • Peabody
  *

  Pan Kachlík nechtěl vytvářet angažované filmy, chtěl prostě točit a m ít se dobře, tak dělal po čem byla poptávka - stejně jako jiní dneska. O angažovanost se snažil Jirka Svoboda, kdežto tohle bylo jenom takové u verchušky oblíbené filmaření. Natáčím život jaký sice všichni vědí, že není, ale velká většina dělá, že to tak je a ta rozhodující menšina nahoře snad i věří že to tak je (VKlaus snad taky věřil neviditelné ruce trhu, zatímco většina kolem jen věděla, že se to má říkat). Nicméně Kachlík podle ne tak špatného Jiřího Švejdy si nevybral špatné herce, ale velká většina (těch dobrých) s ním v osmdesátkách už nechtěla točit. tak mu zbyli začínající, nebo uvědomělí, nebo ti co nevěděli o co jde, nebo kterým to bylo jedno (J Lír, figurkář a - podle své vlasstní biografie - bojovník proti komunistům). Hlavní hrdina je sice hezky mužný, ale herec tedy moc ne, navíc hned po této ideologické hříčce emigroval do USA, kde je jako herec neuživil. Po návratu taky žádné velké role, jakkoli nebyl takový tragický. Paní Turbová pěkná a nic víc, ostatní spadají do některé z výše popsaných kategorií. Ztráta času.(30.7.2017)