orkadimenza

"Paní, chcete bitcoin za 632 dolarů? - Nechci žádné bitcoiny, vím co to je. Víte co preferuji? Dolary! - Já mám bitcoiny a za poslední 2 týdny mám o třetinu víc dolarů. - Dám vám své číslo a zavolejte mi za 1 rok." Daleko komplexější dokument než "Bitcoin: Konec měny jak ji známe". Jedná se o hodinu a půl čistého času kupy informací o bitcoinu a film zachází opravdu do významných detailů. Dozvíme se například o tom jak s bitcoinem začali obchodovat bratři Winkelvossovi (známí z filmu Soical Network), ale hlavně o soudu kvůli Silk road na přelomu let 2013 a 2014, díky čemuž bitcoin ztratil důvěru a spadl během roku 2014 z 1100 dolarů na 250 dolarů. Je jen otázkou, jestli se medvědí trh zopakuje i v roce 2018 (na jehož počátku hodnota bitcoinu spadla z 20 000 na současných 13 000 dolarů), každopádně není pochyb o revolučnosti této kryptoměny a určitě je dobré sledovat jeho vývoj (ale i dalších kryptoměn) v průběhu let. Nutno zmínit, že k filmu neexistují české titulky, čímž je snímek poněkud upozaděn, což je opravdu škoda, protože obsahuje spoustu podstatných informací. ()