Bloodrunners

USA, 2017, 99 min

Adam Danoff

Scénografie:

• kaylin

Snímek „Bloodrunners“ je tak nějak celkem průměrně odvedenou prací, kde je vývoj, který trochu očekáváte, bohužel je zde i dost scén, které jsou relativně prázdné, což se tvůrci snaží vylepšit tím, že je zde trochu sexu a sem tam i nějaký nápad, který se na první pohled jeví jako celkem dobrý. V celkovém pohledu ale snímek výrazně nevyniká, ani v žánru, ani v tématu.(8.3.2018)

Upíri a gangsterský film? Prečo nie. Trochu som sa na začiatku obával, po prvé Ice-T nie je ani mojim obľúbencom a po druhé, filmy, v ktorých sa on objaví si zväčša na kvalitu nepotrpia. Tu je však v úlohe majiteľa tajného baru v čase prohibície takmer na zjedenie. Proti nemu stojí zdatný súper - extra prehnitý policajt Jack Malone (Michael McFadden), ktorý veľmi rád spája príjemné s užitočným - do ilegálnych barov chodí vyberať výpalné pre svojich kolegov a popri tom si rád a často prezerá dna pohárikov. Na jeho obranu treba povedať, že sa snaží zabudnúť na zážitky z Veľkej vojny a tak ich utápa v alkohole. Na počudovanie má táto nezávislá produkcia niekoľko rovín - okrem nosného príbehu je tu ešte Jack Malone vs vnútorní démoni, osudy mladej zamilovanej dvojice a každodenný ťažký život podarených kvietkov z istého verejne prospešného sociálneho zariadenia. Čo je ešte neuveriteľnejšie je fakt, že produkcia, ktorá nestála ani 200 000 dolárov sa len tak hemží dobovými artefaktmi - autá, oblečenie, hudba, zariadenie interiéru - všetko pracuje pre film. Navyše, scenár aj napriek niektorých hluchším miestam dokáže zaujať pozornosť diváka mixom humoru, napätia i akcie.(2.5.2017)