poster

Lizzie (festivalový název)

 • USA

  Lizzie

 • Slovensko

  Lizzie

  (festivalový název)
 • Kanada

  Lizzie

 • Velká Británie

  Lizzie

Drama / Thriller / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Životopisný

USA, 2018, 105 min

Scénář:

Bryce Kass

Kamera:

Noah Greenberg

Hudba:

Jeff Russo

Producenti:

Naomi Despres, Liz Destro

Střih:

Abbi Jutkowitz

Scénografie:

Elizabeth J. Jones

Kostýmy:

Natalie O'Brien
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dalziel
  **

  Jediné čo film vomne vyvolal je spomienku na pesničku "Žiletky" od Psích Vojákov :-D : Čo to asi mohlo byť??? :-D __"Když je moon v Utahu chytáme se za hlavu zalitý v olovu únavou na hubu" __"Pocity jak žiletky žiletky mý baletky a v pustým dni pustý bradavky" __"Jedeme ve vlaku a v podstatě furt s peklem a andělem než se nadějem" __"Žiletky na těle žiletky v těle žiletky ve vlasech žiletky a jeden steh"(30.12.2018)

 • silentname
  ***

  Bol som zvedavý, čo "Lizzie" reálne prinesie. Príbeh bol zaujímavý, herecké obsadenie bolo solídne a mal som pocit, že by z toho niečo mohlo byť. Reálne budeme asi hovoriť o ďalšom filmovom sklamaní. Nemôžem povedať, že by išlo o hrozný film, alebo niečo podobné. Myslím si, že herecké výkony sú fungujúce, má to celkom dobrý vizuál, a bol som zvedavý ako to celé bude spracované, no film má jeden vážny problém a tým je jeho réžia. Tento film pôsobí, ako keby ho chcel Craig Wiliam Macneill natočiť štýlom, kde to bude technicky dobré, no chýba tomu reálne akýkoľvek život. Každá scénka (najmä v záverečných častiach) pôsobia bez akejkoľvek iskry, akéhokoľvek života a monotónne. A keď sa dejú dve vraždy a reálne ma to zanechá emočne prázdneho, niečo sa proste nezvládlo. Časti, ktoré mali byť spracované najdramatickejšie tak nakoniec pôsobia najviac odfláknuté. V prvej polke filmu to má nejaké zaujímavé momentky a mal som pocit, že to pomalé tempo tomu pomáha, aby sme scénky viac prežívali. Lenže ak by bolo vyvrcholenie filmu spracované silnejšie, tak by to bolo super. Potom to celé pôsobí bez života. A je mi to ľúto, lebo potenciál v tomto filme rozhodne je. Chloe Sevigny je vynikajúca a výrazne som jej uveril tú hlavnú rolu. Lenže čo z toho ak film pôsobí ako pomalé divadlo, ktoré nikam nedospeje a nevie zdvihnúť svoje tempo? Hodnotenie: C+(17.12.2018)

 • Marze
  **

  Bohužel přes solidní výkon obou hlavních postav nepřináší toto psychologické drama nic nového. Děj líčí počátky feminismu v nespravedlivé době. Předešlá zpracování jsou Lizzie Borden: The Fall River Chronicles (TV seriál) Krimi / Drama, USA, 2015, The House of Lizzie Borden Thriller, USA, 2015, Legend of Lizzie Borden, The (TV film) Drama, USA, 1975, Curse of Lizzie Borden 2: Prom Night Horor, USA, 2008.(26.12.2018)

 • Morholt
  ***

  -SPOILER- Macneil počítá s tím, že Lizzie Borden vraždy spáchala a většinu filmu se snaží její čin ospravedlnit. K zavraždění otce jí tudíž nevede jen přepsaná závěť, ale především týrání, kterému je z jeho strany vystavena. Spojence nalézá v nové služce, ze které si pán domu udělá objekt své sexuální touhy a aby to nebylo málo, mezi oběma ženami to začne jiskřit. V některých aspektech je to laciné a lesbická linka mi přišla trochu navíc, ale seděla mi emočně odtažitá režie, která celek podala víc než jen snesitelně. Co mi naopak příliš nesedělo byl vizuál, který na mě místy působil televizním dojmem. Herecky jsem spokojen tak napůl. Chloe Sevigny byla tradičně výborná, ale Kristen Stewart mě opět nepřesvědčila a nepomohlo jí v tom ani svlékání. Verze s Christinou Ricci se mi líbila víc, ale i tohle se dalo. 55%(30.12.2018)

 • Bobik9
  **

  Je to zklamání. Myslel jsem, že tady tomu filmu všichni křivdí a hodnotí ho nesmyslně nízko, ale bohužel hodnocení odpovídá. Čekal jsem, že se nemůže nic pokazit. Když jsem viděl trailer a četl si o tomto filmu, tušil jsem nájezd na Oscary, ale opak je pravdou. Nerozumím lidem, kteří vybírají filmy do finále na Sundance, ale asi tam pracuje něco jiného nežli kvalita snímku. Neviděl jsem jiné filmy o Lizzie Bordenové, ale ten příběh znám. Proto pro mě byla délka 105 minut naprosto úmorná. Zadruhé, to tempo! Bože, to tempo bylo nesnesitelné. Pomaličku se děje, co vy dávno víte, a to co nevíte, tak vám během pár chvilek dojde, ale musíte si protrpět to "napětí" až do konce. Příběh, Stewart, Sevigny, Dickens a O´Hare měli být zárukou super thrilleru. Bohužel, Craig William Macneill dokázal zdupat neskutečný materiál. Atmosféra nulová. Hudba slabá. Ovšem ne všechno bylo vyloženě špatně. Například výkon Cloe Sevigny byl podle mě naprosto výborný. Denis O´Hare byl také super, a Kristen Stewart byla stejná jako asi ve všem (takže nic, co by zaujalo, ale roli splní). Velká škoda, velký průšvih.(16.1.2019)