Lizzie (festivalový název)

Scénografie:

Elizabeth J. Jones

Kostýmy:

Natalie O'Brien

-SPOILER- Macneil počítá s tím, že Lizzie Borden vraždy spáchala a většinu filmu se snaží její čin ospravedlnit. K zavraždění otce jí tudíž nevede jen přepsaná závěť, ale především týrání, kterému je z jeho strany vystavena. Spojence nalézá v nové služce, ze které si pán domu udělá objekt své sexuální touhy a aby to nebylo málo, mezi oběma ženami to začne jiskřit. V některých aspektech je to laciné a lesbická linka mi přišla trochu navíc, ale seděla mi emočně odtažitá režie, která celek podala víc než jen snesitelně. Co mi naopak příliš nesedělo byl vizuál, který na mě místy působil televizním dojmem. Herecky jsem spokojen tak napůl. Chloe Sevigny byla tradičně výborná, ale Kristen Stewart mě opět nepřesvědčila a nepomohlo jí v tom ani svlékání. Verze s Christinou Ricci se mi líbila víc, ale i tohle se dalo. 55%(30.12.2018)

• Marze

Bohužel přes solidní výkon obou hlavních postav nepřináší toto psychologické drama nic nového. Děj líčí počátky feminismu v nespravedlivé době. Předešlá zpracování jsou Lizzie Borden: The Fall River Chronicles (TV seriál) Krimi / Drama, USA, 2015, The House of Lizzie Borden Thriller, USA, 2015, Legend of Lizzie Borden, The (TV film) Drama, USA, 1975, Curse of Lizzie Borden 2: Prom Night Horor, USA, 2008.(26.12.2018)

• dalziel

Jediné čo film vomne vyvolal je spomienku na pesničku "Žiletky" od Psích Vojákov :-D : Čo to asi mohlo byť??? :-D __"Když je moon v Utahu chytáme se za hlavu zalitý v olovu únavou na hubu" __"Pocity jak žiletky žiletky mý baletky a v pustým dni pustý bradavky" __"Jedeme ve vlaku a v podstatě furt s peklem a andělem než se nadějem" __"Žiletky na těle žiletky v těle žiletky ve vlasech žiletky a jeden steh"(30.12.2018)

Ten starý tchor si nič iné ako tupou sekerou do čela ani nezaslúžil, feministky síce nemám rád, ale tu som bol jednoznačne na ich strane, dosť ofrflaný kúsok, ale mne prišiel veľmi vydarený, nevadili mi lesby, nevadila mi Krista, nevadila mi komorná atmoška, nevadil mi pomaly sa kĺzajúci dej, nevadilo mi naturálne násilie, ešte keby toho podareného strýka trochu pošteklila poriskom ako bonus, takže 75%.(3.1.2019)

• Bobik9

Je to zklamání. Myslel jsem, že tady tomu filmu všichni křivdí a hodnotí ho nesmyslně nízko, ale bohužel hodnocení odpovídá. Čekal jsem, že se nemůže nic pokazit. Když jsem viděl trailer a četl si o tomto filmu, tušil jsem nájezd na Oscary, ale opak je pravdou. Nerozumím lidem, kteří vybírají filmy do finále na Sundance, ale asi tam pracuje něco jiného nežli kvalita snímku. Neviděl jsem jiné filmy o Lizzie Bordenové, ale ten příběh znám. Proto pro mě byla délka 105 minut naprosto úmorná. Zadruhé, to tempo! Bože, to tempo bylo nesnesitelné. Pomaličku se děje, co vy dávno víte, a to co nevíte, tak vám během pár chvilek dojde, ale musíte si protrpět to "napětí" až do konce. Příběh, Stewart, Sevigny, Dickens a O´Hare měli být zárukou super thrilleru. Bohužel, Craig William Macneill dokázal zdupat neskutečný materiál. Atmosféra nulová. Hudba slabá. Ovšem ne všechno bylo vyloženě špatně. Například výkon Cloe Sevigny byl podle mě naprosto výborný. Denis O´Hare byl také super, a Kristen Stewart byla stejná jako asi ve všem (takže nic, co by zaujalo, ale roli splní). Velká škoda, velký průšvih.(16.1.2019)

• - Chloë Sevigny sa narodila v štáte Massachusetts rovnako ako jej postava Lizzie Borden. (RosieMcgowa)

• - Kristen Stewart si krátko pred začatím natáčania zafarbila vlasy do svojej typickej farby - tmavohnedej. (RosieMcgowa)

• - Lizzie Borden mala v čase vraždy svojich rodičov 32 rokov. Jej herecká predstaviteľka Chloë Sevigny mala v období natáčania 42 rokov. (RosieMcgowa)