Reklama

Reklama

Lizzie

(festivalový název)
  • USA Lizzie (více)
Trailer
Drama / Thriller / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Životopisný
USA, 2018, 105 min

Film natočený podle skutečné události sleduje příběh Lizzie Borden odehrávající se v roce 1892 v americkém státě Massachusetts. Lizzie (Chloe Sevigny) je mladá neprovdaná žena, jejíž život je ovládán a kontrolován přísným otcem. Situace se změní po příjezdu nové irské služky jménem Bridget Sullivan (Kristen Stewart). Lizzie v ní najde spřízněnou duši a potají si mezi sebou vytvoří intimní pouto, které směřuje k ďábelskému plánu a temnému znepokojujícímu konci. (oli009)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Morholt 

všechny recenze uživatele

-SPOILER- Macneil počítá s tím, že Lizzie Borden vraždy spáchala a většinu filmu se snaží její čin ospravedlnit. K zavraždění otce jí tudíž nevede jen přepsaná závěť, ale především týrání, kterému je z jeho strany vystavena. Spojence nalézá v nové služce, ze které si pán domu udělá objekt své sexuální touhy a aby to nebylo málo, mezi oběma ženami to začne jiskřit. V některých aspektech je to laciné a lesbická linka mi přišla trochu navíc, ale seděla mi emočně odtažitá režie, která celek podala víc než jen snesitelně. Co mi naopak příliš nesedělo byl vizuál, který na mě místy působil televizním dojmem. Herecky jsem spokojen tak napůl. Chloe Sevigny byla tradičně výborná, ale Kristen Stewart mě opět nepřesvědčila a nepomohlo jí v tom ani svlékání. Verze s Christinou Ricci se mi líbila víc, ale i tohle se dalo. 55% ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Bohužel přes solidní výkon obou hlavních postav nepřináší toto psychologické drama nic nového. Děj líčí počátky feminismu v nespravedlivé době. Předešlá zpracování jsou Lizzie Borden: The Fall River Chronicles (TV seriál) Krimi / Drama, USA, 2015, The House of Lizzie Borden Thriller, USA, 2015, Legend of Lizzie Borden, The (TV film) Drama, USA, 1975, Curse of Lizzie Borden 2: Prom Night Horor, USA, 2008. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Bol som zvedavý, čo "Lizzie" reálne prinesie. Príbeh bol zaujímavý, herecké obsadenie bolo solídne a mal som pocit, že by z toho niečo mohlo byť. Reálne budeme asi hovoriť o ďalšom filmovom sklamaní. Nemôžem povedať, že by išlo o hrozný film, alebo niečo podobné. Myslím si, že herecké výkony sú fungujúce, má to celkom dobrý vizuál, a bol som zvedavý ako to celé bude spracované, no film má jeden vážny problém a tým je jeho réžia. Tento film pôsobí, ako keby ho chcel Craig Wiliam Macneill natočiť štýlom, kde to bude technicky dobré, no chýba tomu reálne akýkoľvek život. Každá scénka (najmä v záverečných častiach) pôsobia bez akejkoľvek iskry, akéhokoľvek života a monotónne. A keď sa dejú dve vraždy a reálne ma to zanechá emočne prázdneho, niečo sa proste nezvládlo. Časti, ktoré mali byť spracované najdramatickejšie tak nakoniec pôsobia najviac odfláknuté. V prvej polke filmu to má nejaké zaujímavé momentky a mal som pocit, že to pomalé tempo tomu pomáha, aby sme scénky viac prežívali. Lenže ak by bolo vyvrcholenie filmu spracované silnejšie, tak by to bolo super. Potom to celé pôsobí bez života. A je mi to ľúto, lebo potenciál v tomto filme rozhodne je. Chloe Sevigny je vynikajúca a výrazne som jej uveril tú hlavnú rolu. Lenže čo z toho ak film pôsobí ako pomalé divadlo, ktoré nikam nedospeje a nevie zdvihnúť svoje tempo? Hodnotenie: C+ ()

Bobik9 

všechny recenze uživatele

Je to zklamání. Myslel jsem, že tady tomu filmu všichni křivdí a hodnotí ho nesmyslně nízko, ale bohužel hodnocení odpovídá. Čekal jsem, že se nemůže nic pokazit. Když jsem viděl trailer a četl si o tomto filmu, tušil jsem nájezd na Oscary, ale opak je pravdou. Nerozumím lidem, kteří vybírají filmy do finále na Sundance, ale asi tam pracuje něco jiného nežli kvalita snímku. Neviděl jsem jiné filmy o Lizzie Bordenové, ale ten příběh znám. Proto pro mě byla délka 105 minut naprosto úmorná. Zadruhé, to tempo! Bože, to tempo bylo nesnesitelné. Pomaličku se děje, co vy dávno víte, a to co nevíte, tak vám během pár chvilek dojde, ale musíte si protrpět to "napětí" až do konce. Příběh, Stewart, Sevigny, Dickens a O´Hare měli být zárukou super thrilleru. Bohužel, Craig William Macneill dokázal zdupat neskutečný materiál. Atmosféra nulová. Hudba slabá. Ovšem ne všechno bylo vyloženě špatně. Například výkon Cloe Sevigny byl podle mě naprosto výborný. Denis O´Hare byl také super, a Kristen Stewart byla stejná jako asi ve všem (takže nic, co by zaujalo, ale roli splní). Velká škoda, velký průšvih. ()

Fiftis odpad!

všechny recenze uživatele

Pri tejto snímke ma skoro porazilo. To bolo mučenie, utrpenie. Snímku som si pozrel kvôli obľúbenej Kim Dickens. Veľmi slabá snímka, ktorá neponúka vlastne vôbec nič. Herci sa veľmi nepredviedli a o nejakých hereckých výkonoch sa nedá ani polemizovať. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť, myslím že tam ani žiadna nebola a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké utrpenie. Ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Režiséra tohto slabého filmu veľmi nepoznám, ale jeho ostatné snímky by som bral už s rezervou. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo aspoň na 1 hviezdičku. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Lizzie Borden mala v čase vraždy svojich rodičov 32 rokov. Jej herecká predstaviteľka Chloë Sevigny mala v období natáčania 42 rokov. (RosieMcgowa)

Reklama

Reklama