Šíleně normální

Mad to Be Normal

Životopisný / Drama / Historický

Velká Británie, 2017, 106 min

Dokumentačne veľmi zaujímavá téma. Téma samotná však nestačí a filmu chyba kvalitný príbeh, ktorý by dokázal udržať pozornosť diváka a okorenil celú "story". Chýbala mi aj nejaká logická štruktúra filmu a najmä jasnejšia pointa. V skutočnosti musím dokonca priznať, že ak by ma veda a psychológia nezaujímali, nebol by som film asi ani dopozeral. Pochváliť však musím herecký výkon Davida Tennanta, z ktorého sa stáva skutočne vyzretý pán herec. Jeho multi-osobnosť má nekonečne veľa charakterových polôh.(17.7.2017)

• IceQueen

Ak kontroverzný znamená narcistický kretén, tak áno, Laing bol nesmierne kontroverzný. Nie som fanúšikom elektrošokov (sedatíva sú náhodou ňamka), mám kladný vzťah ku svojej mozgovej aktivite, ale štopať schizofrenikov LSD a potom aplikovať samoliečbu, mi nepríde príliš humánne. A ako k tomu príde chudák Escobar? Nuž, ako sa hovorí - keď dvaja robia to isté nie je to to isté.(27.10.2018)

• Morholt

Narcistický jeliman se chová jako magor k diagnostikovaným magorům. A zabírá to. Asi. Já nevim. Postrádal jsem tu souvislost, polopatičtější vysvětlení Laingovy léčby a hlavně postavy, chovající se alespoň trochu normálně. Asi po půlhodině jsem z toho byl jelen a tak jsem si pro jistotu něco vygůglil a z toho jsem získal dojem, že film je úplně mimo. 15% za herce, ačkoliv Tennant, byť asi zahrál to, co měl, mi nebetyčně lezl na nervy.(16.3.2019)

• BOURQUE

Nevyužitá šanca, ktorú príbeh a prostredie ponúkajú! Príbeh zaujímavý, ale celá jeho prezentácia (aka film) je mnohokrát bez väčšej fantázii. Je tu veľa zaujímavých charakterov, ktorí nedostanú dostatočný priestor. D. Tennant celkom dobre zvládol náročnejšiu hereckú úlohu. Osobné hodnotenie: 64% (**) (10.12.2017)

• solisoli

Príbeh z psychologickou tematikou na TV úrovni. Celé to bolo pomätené, nesúrodé, bez tvaru a významu. Boli to len naprogramované priehľadné momenty bez logiky a záujmu niečo pochopiť, všetko úplne v nereálnom svete. Proste nudný chaos doslova a do písmena. David Tennant sa snažil o nemožné, no bezúspešne.(21.10.2018)

• David Tennant