Co jsme komu zase udělali?

• Francie Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu ? (více)

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci staré dobré Francie a tudíž i správní maloměšťáci, se tak trochu s těžkým srdcem smířili s tím, že se jejich dcery provdaly za muže rozličných původů a podařilo se jim překonat všechny jejich zakořeněné předsudky. Ale nyní čelí nové hrozící krizi. Jejich čtyři švagrové Rachid, David, Chao a Charles jsou odhodláni z mnoha různých důvodů opustit Francii. Ale jak k tomu přijdou právě Cloude a Marie Verneuilovi? Jejich obavy, že se z jejich blízkosti rozeběhnou po celém světě dcery i vnoučata, je vede k vymýšlení nejrůznějších důvodů jak je ve Francii všechny udržet. A to nejlépe tak, že jim dokáží, že je Francie tou nejúžasnější zemí na světě. A to i přesto, že na ni oba do této chvíle svorně s velkou chutí nadávali. (CinemArt)

Enšpígl

Ale jo, ze začátku to sice trošku drhlo, ale pak se tam spší než humor usadila pohoda a mě film hodil do absolutního klidu, tohle jsem přesně potřeboval. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $68,976,831▐ Tak údernosť tohto pokračovania niekde na bode mrazu, fakt zbytočnosť, dosť to tu škrýpe, na silu vtipné. /35%/ ()

Fr

„CO JSME KOMU ZASE UDĚLALI? COPAK VE FRANCII SE ŽIJE ŠPATNĚ?…“ /// Dvacet minut – a nic! Žádnej smích (můj). Je to jako český komedie – samej děj a vtipe – kurva kde seš? Pak – jakože to bude vtipný… v katedrále v Alžíru nikdo nebyl! – chápete to, jo? A prostě tak, no. Námět slibuje vtipný momenty, ale film jich moc nenabízí. Je to taková obyčejná rodinná (multi)story. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Doma už nám chybí jen lesba (Afghánce už máme…). 2.) Připíjím na Francii! 3.) Thx za titule „doummais“ a „Andyxxxek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Pro mne slabší než první díl. Kouzlo tématu se lehce vytrácí, ale i zde si režisér připravil pár zajímavých nápadů, zvratů a myšlenkových pochodů. Humor na mne zafungoval spíš zřídka ( věřím, že dabing by byl vtipnější než slovenské titulky). Preferuji spíš situační humor u Francie než dialogovku, takže za mne lehce nad průměrem. 65% ()

Jara.Cimrman.jr

"Pět minut čekáme už tři čtvrtě hodiny." Asi stejně dlouho jsem já čekal na první slušnej vtip. Pak tam byl ještě jeden a to je na komedii zoufale málo. Ona to totiž není komedie, ale multi-kulti agitka vyšperkovaná zjištěním, že na pohlaví partnera nezáleží a ne každej fousatej allahuakbar je výbušnej. Prostě nuda vhodná tak k pokleknutí na trávníku s duhovou páskou na rukávu. Francouzi jsou zkrátka divní a jedno, jestli to jsou Číňani, Alžířani, Izraelci nebo indický černoši. A když odtamtud chtějí emigrovat už i migranti, tak je to k zamyšlení. A určitě i k smíchu, protože spousta situací si o vtip vyloženě říkala. ()

Gilmour93

Jak je recyklace úspěchu někdy obtížná, ukazuje sama hlavní zápletka. Čtyři důvody proč zmizet a čtyři způsoby, jak je udržet, jsou absolutně postavené na hlavu, ale chápu, že vymyslet něco pro celý ansámbl z jedničky není jen tak. Ten životní optimismus, co z toho cáká, je fajn, ale zároveň se mi trochu příčí svět, kde platí Paříži, zaplatím tě.. Většinu podařeného humoru zajistí Clavier de Balzac a jeho žena, včetně lopatového zneškodnění Afghánce s Alláh ví jakým pásem.. ()

genetique

Čo tam po tom, že sa jedná prakticky o prevarenú verziu skvelej prvej časti?! Multietnická rodinka Verneuilových sa vracia v plnej zbroji, vybavená skvostnými hláškami, vycibreným situačným humorom a ako čerešničku na torte vám naservírujú nejaké tie prekvapenia v podobe ďalších absurdných situácií. Stávka na istotu je ale miestami dosť citeľná, takže odporúčam pustiť si túto časť s dobrým časovým odstupom, aby ste nemali ten pocit, že sa vám niektoré gagy opakujú. Francúzi to ale aj napriek tomu vedia podať s patričným šarmom a dôvtipom, takže im to vlastne ani nemôžete vyčítať. Obsadenie si zopakovali prakticky všetci herci z prvej časti a to považujem za najväčšiu devízu, pretože toto obsadenie považujem za hlavný tromf celej produkcie. Takže za mňa dva palce hore, vôbec by som sa nenahneval, keby z toho spravili trilógiu. 80%. ()

Eliott

Dvojka naváže tam kde tehdy jednička skončila a nese se zhruba ve stejném duchu. Proto je rozhodně lepší si dát od jednotlivých děl menší pauzu. Byť je to ve všech směrech výrazně slabší, komedie je to stále velice dobrá. Největší problém proto tkví v originalitě a přílišnou inspirací v úspěších jedničky. To podruhé samozřejmě neslaví takové úspěchy, ale za vidění to rozhodně stojí. Alespoň já se tedy bavil. Teď navíc, když už jsem měl tu čest i se zbrusu novou trojkou, mohu díla náležitě porovnat a jednoznačně seřadit od nejlepšího po nejhorší. 69% ()

cheyene

Opět zdařilá komediální podívaná francouzské provenience. Velmi dobře navazuje na první díl a dále rozvíjí příběhy všech postav, přičemž servíruje celou řadu dalších humorných situací. ()

Hrabka

Slabší než jednička, ale pár vtipných situací se zde objeví. Komedie na jedno zkouknutí. Neurazí, nenadchne. 55% ()

Big Bear

,,Jen konstatuji. To snad ještě můžeme ne? Konstatovat...'' --- Konstatuji, že to bylo slabé. Výluh z jedničky skoro nestál za pousmání. Možná se už ani moc smát nechci, protože není čemu. Jedničku jsem viděl skoro před čtyřmi lety a od té doby mám na lecos o dost jiný názor. Na rozdíl od Frantíků. Ale ať si dál sní Francie svůj multikulti sen a točí si rozverné multietnické LGBT kýčovité komedie ač je v té krásné zemi už nemálo míst, kde by starousedlíci naopak (pokud tam ještě jsou) rádi zaplatili aby se novousedlíci zase vrátili do svých rodných zemí... Z filmu mne nejvíce zaujala krásná Elodie Fontan a jedna zásadní pravda a to že Omar Sy je oprvdu jen jeden. Dávám tedy za dvě lednice s grilem. * * ()

Cappuccino

Christian Clavier je opäť zábavný, no rovnaký koncept ako v prípade prvej časti už nepôsobí tak sviežo. Napriek tomu som sa však skvelo zabavil a množstvo humorných scén plných xenofóbie a rasizmu nemalo skrátka chybu. ()

Allien.9

Jsem asi jediný člověk na světě, kterému dvojka sedla víc. Přišla mi taková... méně umělá? méně tlačící na pilu? méně klišoidní? A i když obsahuje méně nekorektních vtipů než jednička (což je škoda), pár skvěle mířených gagů se díky Bohu/Alláhovi/Makové panence pořád najde (což je super). ()

pornogrind

Oproti prvnímu dílu je to rozhodně slabší. I tak se ale jedná o film u kterýho si člověk oddychne a tu a tam se i pobaví. ()

Omnibus

"Že prý recyklace? Kdeže, jen legrace." Zde se ovšem můj oblíbený recenzent, civilním povoláním tělocvikář, Gilmour93 pokouší o stojku: "Čtyři důvody proč zmizet a čtyři způsoby, jak je udržet, jsou absolutně postavené na hlavu." No a? Být to thriller, tak taky rýpu, jak cvičený vepř lanýže z hlíny, ale v komedii mi to nevadí. Multikulti svatbu jsem si užil, i rubínovou svatbu, ale tuhle oslavnou žabožroutskou ódu jsem chtěl vynechat, protože NEJ není Francie a nějaká blbá, placatá Paříž, ale odjakživa Morava, to ví přece každej, dokonce i "vinaři z Afriky". Nakonec mi to nedalo a  do kuchyně paní Marie jsem nakouknul i zde, jestlipak dnes budou žabí stehýnka obzvláště vypečená. Chutnala mi, bavil jsem se. Odposlechnuto v kuchyni a ložnicích: "S tebou v posteli to je jako bych spala vedle Mao Ce-tunga.""Nepleť si Bardotku s Bordó." "Svatba byla apokalypsa, jak od Coppoly." A hlavně argument nejpádnější: "Snad bys nechtěl žít v zemi, kde se lidi klaní kravám?!" Co dám arabskému zahradníkovi? Čtyři rány lopatou. ()

boshke

Víte co, já těm Francouzům přeju film, kdy sami sobě definují, co je to Francie, co dělá Francii Francií, navzájem si ukazují, co je na té Francií hezké, proč by se z Francie odstěhovat nechtěli, co má Francie, co ostatní země nemají, bavili se francouzskostí Francie... a tak vůbec. Já jim to přeju. Ale nedával bych to do mezinárodní distribuce. To je jako kdyby se Španěl koukal na film, kde se Ukrajinec chce z Českých Budějovic přestěhovat zpátky na Ukrajinu, jeho tchán, řekněme pan Novák, ho vozí po jižních Čechách a vykládá "Podívej se na tu Hlubokou? To na Ukrajině jistě nemáte. A copak je tohle? Jestli to není Český Krumlov, no to je nádhera!"... "Víte co, pane Nováku? Nebo tatínku, jestli vám tak můžu říkat? Já se na tu Ukrajinu nevrátím!" Opona... 20% ()

DwayneJohnson

Druhé pokračování téhle multikulturní "komedie" nabízí skoro stejný humor. Pro mě však spíše laciný a těžko akceptovatelný. Dvě, tři špatné situace střídá jedna dobrá a tak to funguje celý film, jen tentokrát s lesbickou vložkou a spoustou řečí o tom, že Francie je nej. No prostě nic pro mě, já měl vždycky raději stejk, než žabí stehýnka a tenhle film to jen potvrdil. Jedna hvězda za teroristu a druhá za černobílé, otcovské duo, které místy šlapalo jinak velká S-L-A-B-O-T-A. ()

silentname

Serial (Bad) Weddings 2" je pokračovanie skvelej komédie, ktorú pozeráme s manželkou pravidelne aspoň raz za rok. A keď sa ohlásilo pokračovanie, tak som si nebol istý, či to má vôbec význam. No tešil som sa, že sa znovu stretnem s týmito postavami. Prišiel trailer, a bol som skutočne plný očakávaní a nádejí. Dúfal som, že to klapne a chvalabohu všetko klaplo a film funguje. Mám pocit, že možno to bolo trošku nasilu spracované a premýšľali kam by s týmito postavami mohli ešte ísť, no cesta, ktorou sa tvorcovia rozhodli ísť je podľa mňa veľmi dobrá. Ukazuje to, že všetko môže byť super tam, kde sme doma. A možno máme vízie, že môže byť lepšie v zahraničí, tak stačí mať svokrovcov, ktorí urobia všetko preto, aby vás presvedčili, že Francúzsko je úžasné a dokážete s tým všetko. Niekedy sa treba snažiť. Osobne som rád, že trailer nezospoiloval ešte jednu dejovú líniu a to fakt, že bude ešte jedna svadba. Nepoviem vám ale kto a ako. Čeknite si to a uvidíte sami. Občas niektoré fóry vypália trošku naprázdno, ale za každý jeden zbabraný fór (a nie hrozný) sú tu 3 ďalšie, ktoré napravia reputáciu. Kde však film pre mňa trošku zlyháva je fakt, že tu mám veľmi veľa opakovaní z prvého filmu. Jednotlivé scénky sú spracované tak, ako keby nám tvorcovia hovorili - "Pamätáte si z prvého filmu?" Je to dosť okaté a hoci tie fóry fungujú, tak som sa pristihol, že som trochu prevracal očami, keď sme opakovali jednotlivé momentky, lebo už som aj vedel ako ich budú opakovať a čo nastane. A budete to vedieť asi tiež. Okrem toho je tu jeden moment, kde som nevedel, či chceli tvorcovia búrať štvrtú stenu alebo nie. Tomu som nerozumel. Je to len pár sekúnd, ale ozaj to bolo divné. Inak musím ale povedať, že som veľmi spokojný. Rád som tieto postavy znovu videl, tešil som sa na to čo sa bude diať a dočkal sa solídnej komédie. Myslím si, že rozhodne stojí za to, ísť sa na ňu pozrieť. Hodnotenie: B+ ()