Epizody(3)

Po smrti vévody Burgundského se jeho jedinná dcera Marie (Christa Théret) sama navzdory zákonům a zvykům snaží převzít moc do svých rukou. Je ale tlačena svými poradci, zájmovými skupinami ve státě, i dalšími evropskými státníky, aby si zvolila chotě, který je pro ni nejvhodnější. Mladý energický a idealistický Maximilián (Jannis Niewöhner), syn císaře Svaté říše římské, se zase snaží odolávat nápadům svého otce na ženění a vdávání svých potomků, kvůli čemuž se jim směje celá Evropa. V nouzi nejvyšší ale posílá Marie svou dvorní dámu Johannu (Miriam Fussenegger), aby poprosila Maximiliána o pomoc. Přesvědčí Johanna s dopisem Maximiliána, aby pomohl doufající Marii, jak by potřebovala? (VashCZ)

Recenze uživatele VashCZ k tomuto seriálu (1)

Maximilian: Das Spiel von Macht und Liebe (2017)

Někteří z vás budou znát film Gettysburg, kde jsou vidět obě strany konfliktu a každý američan na film musí být hrdý. Pak to má ale pokračování Gods and Generals, které je pouze o generálech, a to je při stejném času jako tento seriál, čtyřech a půl hodinách už nudné, když tam neproběhne pořádně žádná bitva. Maximilian je z jednoho pohledu totéž. Člověk kouká na Rakušáka, Burghunďana, Francouze, i další státečky které se každý snaží uzmout peníze a moc a to nejlépe pro svou vlastní rodinu, nikoliv pro stát. To ale znamená povětšinou skoro totéž. Prostě se snažili, ale nezáživné plotikaření a pletichaření. Ta důležitější stránka seriálu(já viděl rozdělený do 6 dílů, verze pro cizince) jsou ale mezilidské vztahy. A to jak anglický název napovídá, hlavně Maximiliána Habsburského a Marie Burgundské. Bez emailu nebo messengeru jim to teda dalo zabrat x). Klišovité love story citlivých lidí mezi burany a bezcitnými státníky mě nijak nezaujalo, ale pro každou ženu bude pro tento seriáll lákadlem. Za třetí bych zmínil technické provedení filmu. Je úžasné bez počítačových animací, ale bohužel právě bez bojů, kde bych se mohl olizovat :-(. Uvidíte tak přibarvené pohledy krajiny, poetické deštíky a mlhy, efektní ježdění kamery a bohužel až přehnaně efektní prostředí, které tomu jen ubírá na realističnosti. Mě osobně scházelo více venkovního prostředí a vůbec zachycení pohybu postav z jednoho místa na druhé, to tam bez výmluv chybí jak sůl, i když trochu k dobru je jasné, že to venkovní prostředí už dnes narozdíl od hradů a zámků je dnes poseto moderními baráky a elektrickými vedeními. Ve filmu prostě vše šlape jak na drátkách a to mě taky sralo. Castové postavy a vedlejšáci jsou hadroví panáci, strážnící figuríny bez větší mysli, nebo jen evidentně odříkávají svůj part. Dávám rakouskému seriálofilmu 50%. Je to přeci jen historické, tak ta částečná nuda byla alspoň edukativní. Pokud bude velké štěstí, tak rejžda dostane příště lepší scénář, nebo i lepší rozpočet. ()