Není to žádný literární ani filmový skvost, herecky, s výjimkou Pepíčka samozřejmě, taky žádná sláva, ale mám k tomu filmu osobní vztah. Nostalgie, hudba, mládí, jistá souvztažnost a hlavně určitý úsek života, prožitý v dějišti. Objektivně by to bylo asi 2-3, ale emoce hrají v případě hodnocení filmu prostě svůj vliv.(10.6.2020)

• Master19

Normalizované psychologické drama o zhýralých dělnících socialismu. Jak absurdně to zní, tak absurdně to vypadá. Nejlepší je Béda Jiřího Krampola, jinak nemá dohromady smysl cokoliv zmiňovat. Taky mě zklamalo, že přes tématický i herecký potenciál tento film neobsahuje prakticky žádné odhalené scény (kromě pivního mozolu Josefa Somra), které ho mohly aspoň tímto směrem "obohatit"...(23.10.2017)

• nascendi

Knihy Vladimíra Párala mám rád nielen preto, že je chemik a narodil sa v rovnaký deň a mesiac ako ja. Sú rôznej kvality a v tých posledných sa mi zdá, že vykráda sám seba. S filmami podľa jeho kníh je to ešte horšie. Ťažko nájsť film, ktorý sa trafil do Páralovho sveta. A najhoršie je, že sa v hodnotení filmov vôbec nezhodujem s väčšinou, ani so sledovaným výberom. V hodnotení filmu Radost až do rána sa spoľahlivo zhodnem so všetkými. Kniha nepatrí medzi Páralove úspechy a jeden z najneúspešnejších režisérov z nej nemohol urobiť ani priemerný film.(12.1.2020)

Poměrně velká nuda, chvílemi jsem měl tendenci, jaké-si nutání odejít od televize a věnovat se raději něčemu smysluplnějšímu, nakonec jsem to přes přemlouvání kamaráda přeci jen vydržel. Teatrálnost z tohoto filmu přímo čpěla a tím pádem se z něj vytrácela tak trochu i ironická nadsázka..Z herců vyloženě nikdo nevynikal a nevybočoval ze stereotypu všedních postav, všechny herecké výkony byly tak zhruba na stejné úrovni..Jelikož jsem ale pražák tak jsem měl možnost pokochat se nejen tzv panelákovou prahou z konce 70 let ale např. i městkými částmi jako Invalidovna, nebo třeba Parkotelem Praha (dříve?) ve Veletržní ulici v Praze 7, kde se to čilo mnohokrát předtím (Arabela, Jáchym atd) ale i potom..Štaidlova hudba byla však velmi pěkná a za tu dávám hned 2 hvězdičky!(5.6.2009)

Chtěla bych to zase vidět, protože už si tento film moc dobře nevybavuji - hlavně kvůli záběrům starého Mostu - když nic jiného, alespoň toto se dá považovat za klad filmu, přináší dokumentárně zajímavé záběry...ale jedna věc mi vrtá hlavou - v přehledu účinkujících herců nemůžu nikde najít představitele druhé hlavní role - Josefa SOMRA!?!?! - - - 5.7.2010 - tak Josef Somr již je doplněn...po novém shlédnutí přidávám hvězdičku za ty pamětnické záběry Mostu...(4.5.2008)

• - Dormobil, tedy obývací vůz, o kterém je důležitá část filmu, byl vytvořen ze Škody 1200 a byl vyráběn v letech 1952 až 1956. (sator)

• - Děj filmu se odehrává v severočeském městě Most. Ve filmu lze vidět jak Starý most, který musel ustoupit těžbě uhlí, tak Nový Most, který byl ve výstavbě. (Lajty)

• - Kazan Nebůrka (Josef Somr), hlavní postava filmu, se v literární předloze filmu Vladimír Párala "Radost až do rána" jmenuje příjmením Somr, tedy stejně jako její představitel Josef Somr. (sator)