poster

Dopisy z fronty

 • Francie

  Les Gardiennes

 • angličtina

  The Guardians

 • Slovensko

  Strážkyne

Drama

Francie, 2017, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SAINTS
  ****

  Značne nedoceneny film.ktory ma svoje kvality.Pribeh o sirote Francine,ktora je velmi pracovita,dobra a uprimna.Zahladi sa do nej aj Georges syn Hortense,ale je to prave Hortense ktora tejto laske nepraje a vymysli si o Francine,že je to lahke dievča, ktore spava s američanmi a jej syn jej uveri.Spravanie Hortense je odsudeniahodne,ked jej synovia bojovali vo vojne bola to prave Francine,ktora jej pomahala,ale obyčajna nadejnička nie je pre jej syna dost dobra,dokonca ani synovi nepovie že ma syna.Francine sa tak musi o svôjho syna postarat sama ako slobodna matka.(23.12.2019)

 • kolemjdouc
  *****

  jednoduchá linie scénáře který popisuje těžký život ve válce ,konec byl takový nepropracovaný jakoby nechaný na divákovi kam nechá jít postavy.A v člověku to evokuje otázku :k čemu všechny války jsou.Zničené životy,zničené rodiny...aby za dvacet let rozpoutali novou a víc zničující.A dnes, všude ve světě na různých místech, hoří další.Famózní interiéry a exteriéry které,přesně vystihují dobu ve které se příběh odehrával.Excelentní výkony herců(16.7.2020)

 • hanca.uh
  ***

  Byo tady vidět, jak ti lidi v sobě dusili emoce, což se projevilo i ve filmu jako takovém, za mě tedy trochu....plytkém. Nicméně - těžká doba to kurňa byla, neumím si představit, že bych tu tvrdou dřinu každý den zvládala jako ty ženy, Francine nevyjímaje. "Matka pluku" se nejdříve jevila jako dobrá a spravedlivá to žena:-)), ale v závěru je tu z ní hotová sobecká ježibaba........a tohle jsem teda nepochopila - chtěla syna jen pro sebe, aby na frontě myslel jen na svoji matku a ne na svoji milou....nebo jak...proč?? Zřejmě se to už nikdy nedozvím:-)) 3 ***.(16.7.2020)

 • Anderton
  ***

  Zaujímavý film z obdobia prvej svetovej vojny, kedy sa na udalosti pozeráme očami žien, ktoré ostávajú doma s množstvom starostí a napätím, kedy a či vôbec sa ich milí vrátia z bojov. Nakoniec uvidíme zábery aj z perspektívy mužov subjektívnou formou retrospektívnych záberov. Pri nich zase chápeme, čo sa musí odohrávať po takom pekle neskôr doma v ich dušiach. Mal som však dojem, že Strážkyne do žánru vlastne nič nové, čo by som ešte nevidel, nepridávajú, čo nie je nutne kritika, len sa mi film občas trochu vliekol. Záverečné naschvály medzi postavami mi taktiež príliš nesadli, nepochopil som, o čo pani mame vlastne išlo... 70%(26.12.2019)

 • filipvrbik
  ****

  Výborný film z prostředí první světové války z trochu opačného pohledu. Je to silný a dojemný příběh, hezky natočený, jen mě trošku chvílemi nudil a přemýšlel jsem o všem možném, jen ne o filmu.....Taková menší vsuvka, je strašně zajímavé, jak se za posledních sto let svět šíleně změnil, máme internet v mobilech, autonomní auta, SpaceX, holografické video hovory, 3D filmy, a tehdy ještě používali koňský povoz. Každopádně dílo velmi kvalitní se zajímavým "neamerickým" koncem...80%(16.7.2020)