Reklama

Reklama

Dopisy z fronty

  • Francie Les Gardiennes (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

První světová válka na francouzském venkově přináší mnoho strádání pro ženy na statku, které se musí samy o všechno postarat. Hortense s dcerou přijímají na pomoc děvečku Francine, která jim je velkou oporou. Když se ale Francine zamiluje do Hortensina syna Georgese, začne být na obtíž... Constant přichází navštívit svou matku Hortense z války. Ta je na celé hospodářství sama s dcerou Solange, nakonec se rozhodne najmout mladou pomocnici Francine. Ta je velmi pracovitá. Když se z války vrátí na nějaký čas Clovis, hodně pije. Georges se na své návštěvě zamiluje do Francine. Z fronty přijde Solange zpráva, že Clovise zajali a Constant je mrtev. Francine dostane z učení diplom a peníze a mnoho má také naspořeno. Dcera Clovise Marquerite zjistí, že si Francine dopisuje s Georgesem a žárlí. Do městečka přijedou Američané, od rodiny nakupují zeleninu, ale Georgesovi se to nelíbí. Jeho láska k Francine nabírá na obrátkách. Marquerite vyčte Georgesovi, že miluje Francine a ne ji. On ji ale má rád jako vlastní sestru. Američané u Sandrailů tráví mnoho času, starý pán jim nalévá alkohol a hostí je. Solange se zaplete s jedním Američanem a ve vesnici se o ní prý ledacos povídá. Když Georges odjíždí zpět na frontu, zahlédne Francine, kterou jeden z Američanů zrovna obtěžuje a jeho matka mu o ní nalže, že je poběhlice. Georges řekne matce, aby Francine vyhnala. Hortense chce chránit rodinu a Francine pro ni není dost dobrá. Nakonec ji propustí. Hortense řekne Solange, že Francine vyhodila kvůli ní, protože chce zachránit její čest. Francine si najde novou práci a brzy zjistí, že je těhotná. Snaží se napsat Georgesovi na frontu, ale dopisy se jí vracejí... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (10)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Celé je to postavené na mnohých dialógoch, ale ešte viac kamerových miest bez hudby, kde máme len pohľad do diaľky alebo za odchádzajúcim mužom či zber úrody a jediaci ľudia. Aj preto sa tvorcovia nezmestili pod dve hodiny materiálu. A ja takéto statické filmy nemám rád. Čo mi to má akože dať, že sa hodinu čistého času pozerám na prežúvavých alebo zamyslených ľudí? Užívateľ Radko to opísal dokonale, maximálny súhlas. ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Výborný film z prostředí první světové války z trochu opačného pohledu. Je to silný a dojemný příběh, hezky natočený, jen mě trošku chvílemi nudil a přemýšlel jsem o všem možném, jen ne o filmu.....Taková menší vsuvka, je strašně zajímavé, jak se za posledních sto let svět šíleně změnil, máme internet v mobilech, autonomní auta, SpaceX, holografické video hovory, 3D filmy, a tehdy ještě používali koňský povoz. Každopádně dílo velmi kvalitní se zajímavým "neamerickým" koncem...80% ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

A ak niekto tvrdí niečo o výbornom spracovaní, nech si pozrie, čo sa týka dynamiky práce na statku Olmiho Strom na dreváky. Strážkyne pastvín a kráv za vojny sú prevažne mimofrontovou nudou z I. svetovej vojny. Miestami zaujímavé a nádejné scény vzápätí preruší ďalšia zasnená či dumavo vážna scéna hľadenia na oblohu, do steny, na prázdny papier a nikam. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý film z obdobia prvej svetovej vojny, kedy sa na udalosti pozeráme očami žien, ktoré ostávajú doma s množstvom starostí a napätím, kedy a či vôbec sa ich milí vrátia z bojov. Nakoniec uvidíme zábery aj z perspektívy mužov subjektívnou formou retrospektívnych záberov. Pri nich zase chápeme, čo sa musí odohrávať po takom pekle neskôr doma v ich dušiach. Mal som však dojem, že Strážkyne do žánru vlastne nič nové, čo by som ešte nevidel, nepridávajú, čo nie je nutne kritika, len sa mi film občas trochu vliekol. Záverečné naschvály medzi postavami mi taktiež príliš nesadli, nepochopil som, o čo pani mame vlastne išlo... 70% ()

Sabrewulf 

všechny recenze uživatele

Co to, sakra, bylo? Simulátor života na vesnici mimo frontu? Nějaký pokus o art? Měl jsem chuť na válečné drama, kde jsem ani nevyžadoval válečné scény a místo toho čumím na to, jak lidi pracují na statku, aniž by to někam posouvalo děj. U nekonečného posezení v kostele za doprovodu hudby ze hry Columns, jsem tušil, že tu něco smrdí a po minutovém záběru na ruce, které jezdily po mechu, jsem to přepnul. Opruz. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama