Candyman 3: Den smrti

• USA Candyman: Day of the Dead (více)

V Los Angeles se právě otevřela nová výstava, kterou má na starost atraktivní Caroline McKeever a Miguel Velasco. Jsou tu vystaveny obrazy zesnulého Daniela Robitaillea, přezdívaného Candyman. Smetánka obdivuje jeho obrazy a z tajemné legendy si nic nedělají. Přesvědčí Caroline, ať pětkrát po sobě zopakuje do zrcadla jeho jméno. Nic se v tu chvíli nestane a všichni jsou přesvědčeni, že jde jen o povídačku. Jenže to se šeredně spletli, protože Candyman vyslyšel volání a již spřádá plány na další řádění. Brzy začnou první vraždy a hlavní podezřelou se stává samotná Caroline, protože policie si myslí, že se tím snaží oživit neexistující legendu. (SOLOM.)

Tom Hardy

Kouzlo předchozích dílů se vytratilo, stejně jako hutná atmosféra a zbylo pouze pár zajímavějších nakouknutí do minulosti a filmovej štáb, kterej se odráží ve skle auta. Smutnej konec hororový legendy... ()

Flipnic

Nějak si nemohu pomoci, ale přes obecnou osobní nelibost v horrorovém subžánru "slasher" a obecně zřejmě klesající kvalitu "Candymanových dobrodružství", jsem nakonec všem třem dílům udělil stejná hodnocení. I když musím uznat, že třetí díl se již vyloženě veze na dílu druhém, přece jen evidentně netrpí nedostatečným rozpočtem, hluchými místy a naopak se od začátku honosí herečkou a playmate v hlavní roli Donnou D´Errico (zejména jejím obtáhlým tílkem bez podprsenky ...), nejvýraznějšími goreefekty ze všech tří dílů (na 90. léta vcelku odvážné ...), Tony Todd jako Candyman je opět výborný, atmosféra ucházející ... Prostě i když první Candyman bude a je jen jeden, ta jeho dvě pokračování mu ostudu podle mne nedělají. Ucházející slasher. ()

Shit

Po kvalitách druhýho dílu ani vidu ani slechu, natož po kvalitách prvního. Candyman 3 už je jen a pouze velice jednoduchá až skoro stupidní jakž takž vyvražďovačka ve stylu Freddyho noční můry 4 a výš a jediný co mě při sledování drželo při životě byl už typicky výbornej Tony Todd, kterej tomuhle braku dodával aspoň trochu tajemnou atmosféru průpovídkama svým charismatickým hlasem a s hákem vraždil opět hodně brutálním a potěšujícím způsobem ()

Gilmour93

Medová ikona se přesunula z New Orleans na západ do smogem zalitého L.A. a bez Glasse, tvůrčí invence a zbytků tajemna definitivně dobzučela. Poslední půlhodina byla scénáristy připravené peklo dělající z diváka trubce a nepomohl ani tradičně nestabilní hajzl Wade Williams, ani snaha dostat tam nahotu a nádech erotična. Apropo, playmate a hérečka z Baywatch v hlavní roli se zjevně ocitla v jiném druhu filmu, protože často vypadala, že se opravdu odevzdá a Candymanovi vykouří úl. Na čtverku, kdy měli přesunout franšízu na dívčí kolej v Nové Anglii, už naštěstí nedošlo. Buď proto, že včely nemají rády zimu, a nebo tvůrci tušili další direct-to-video sequel.. ()

darkrobyk

Samozřejmě nejslabší díl série, ale úplná hrůza to není. Donna D´Erricová v roli blbé bloncky vypíná prsa a špulí rty, víc se asi od ní stejně nežádalo. Todd měl tentokrát větší prostor (asi proto, že byl spoluproducent), což bylo fajn. A na hák a krev také dojde. Kupodivu obsahuje tenhle díl nejvíce bizarních scén souznících s Barkerovými fantaziemi. Škoda jen, že vykydlení Candymanových uctívačů nebylo v přímém přenosu. Zato piknik na hřbitově vypadal jak černohumorný vtip. I když Donna byla velmi pohledná, nechtěl bych, aby mne sundávala z háků tak, jako to zde předvedla....auvajs! A pokud jde o zlo, to zde představuje někdo úplně jiný, než postava z městské legendy... ()

JohnnyD

Klasické céčkové pokračovanie, ktoré nijako nenadväzuje na dejovú líniu, snaží sa ťažiť s mizerného rozpočtu (Mexiko) a neponúka nič iné ako vo svojej dobe lacnú výplň regálov videopožíčovní. ()

Pilda17

Candyman 3, aneb jak pos*at celou sérii. Dostačující věta a mnohem lepší zůstat u prvních dvou. Třetí už nemá žádný smysl, trapné herecké výkony a nudný děj. Výběr hlavní role je otřesně provokativní oproti předchozím dílům... 2/10 = 25% ()

pornogrind

Třetí setkání s Candmynem mě už neoslovilo skoro vůbec. V podstatě jsem jen čekal na scény kdy se objeví Tony Todd, protože zbytek byl jen nudná vata, která se snaží držet snímek pospolu. Za mě hodně slabý 2 hvězdy. ()

kingik

Stačí jen pětkrát před zrcadlem vyslovit jméno Candyman a nepřijde žádný cukroušek. Dostaví se prokletý muž černé pleti jehož vražedné řádění začalo nanovo. Třetí díl je zase o něco krvavější než předchozí, ale už je cítit, že není moc co v ději nebo s postavou vymýšlet. Tony Todd zůstal v roli Candymana, ale jinak film dostál změn na všech pozicích. Sličná Donna D´Errico se statečně postavila vražednému monstru a hororový divák si přišel na pořádnou gore porci. Třetí pokračování už bylo určeno rovnou na dvd a je znát, že se šetřilo, kde se dalo. Třetí pokračování však ještě neřeklo své poslední slovo a Candyman se ještě v budoucnu určitě objeví v ještě lepším dílu nebo třeba remaku. 60% ()

hladass

Výborná atmosféra prvního dílu se už dávno vytratila, zůstal už jen podprůměrný slasher... Ale na Donnu D'Errico bez podprsenky v uplém tričku se docela dobře kouká a Tony Todd je jako vždy vynikající, proto za dva... ()

Frajer42 odpad!

Ajaj. Jestli dva předchozí díly nestály za nic, tak to nebylo nic ve srovnání s tímto průserem. Jediné co drželo film při životě byla nadprůměrně vnadná hlavní herečka, která by se ovšem více hodila do nějakého pornofilmu. Tady jí bylo zcela škoda. Celý příběh tradičně trapný. Takže pokud se někdo hodláte v blízké době podívat na kvalitní horor, tak od tohoto počinu pracky pryč. ODPAD. ()

Campbell

Tak a Candyman dojel do cíle a rozhodl se vydat se za svojí příbuznou. Když jsem o 3 díle četl docela mi to přišlo příjemné zpestření se zajímavou zápletkou ale nakonec jsem byl spíše zklamanej. Neříkám že je to vyloženě špatný. To rozhodně ne. Furt je to lepší než dost špatná dvojka, ale už to prostě nemá tu mysterióznost a atmosféru původního filmu. Navíc kromě Todda tu není nikdo kdo by aspon trošku se snažil hrát. Moc se mi líbila vizualizace snění ty měla režisérka narozdíl od rozvleklé režie na háku. Celou serii považuju za průměrnou. První díl byl dokonalej ale ostatní dost padaly na hubu. ()

PetrPan

Levná blbinka direct to video, která prošumí a nezanechá kromě mlhavé vzpomínky na blondýnku v upnutém sexytílku žádný větší dojem. Candyman už nemá co nabídnout a v podprůměrné fušeřině umírá v zapomnění. Vzhledem k vývoji série, žádná škoda. ()

iamek odpad!

Můj bože. Po dlouhé době další horor do sbírky, kde jsem neměl sílu se dodívat. Tohle je tragédie i na video film. ()

SeBig odpad!

Že to nikomu nebylo trapný tohle natočit. Styděl bych se, možná bych i skočil z mostu, že jsem s tim měl něco společnýho. ()

GigaPudding

Candyman 2 byla fakt blbost, ale nečekala jsem, že Candyman 3 může být úplná superblbost. Už od druhýho dílu si vymysleli nablblýho novýho candymana, takže není potřeba to rozebírat blíže, protože to tvůrci třetího dílu už fakt napravit nemohli, i když je pravda, že se docela snažili překonat druhý díl a v závěru si vedli docela slušně, protože ten konec tu byl skutečně retardovanější než ve dvojce, ale tady to byla dost bída i předtím. Kdyby na začátku nebylo napsaný, že je to Candyman 3, tak bych si myslela, že se koukám na film z produkce playboye, protože prsatý rozverný holky v tílkách tomu naznačovaly :). Bohužel ale je to jako kdyby z toho ty zábavný scény vystříhli, takže je to jen nuda a jedinou playboyovou scénu na poslední chvíli zcenzuruje sám candyman. Playboy playmate v hlavní roli asi dostala menší honorář protože ta se nesvlíkla ani jednou, překvapivě, a nejspíš to bylo proto, že určitě nemalá částka z rozpočtu padla na oblečení protrhnuté jejíma trčícíma bradavkama, který byly pečlivě zaznamenaný v každé scéně, kde se objevila. Málem by si to zasloužilo hvězdičku za každou bradavku s podporou vtipně hloupých výrazů, ale zas bych to nechtěla moc přehánět :). Super ale bylo když tam ke konci zběsile bušila na dveře od staré báby kořenářky, co byla asi jak kartářka Jolanda, a po otevření dveří z ní vypadlo, jestli si může skočit na záchod. Takovouhle repliku by nevymysleli ani Wayansové ve scary movie, i když ti by byli schopní tam dát i jak Candymana propíchne těma svýma bradavkama :). ()

SOLOM.

Na rozdíl od svých dvou předchůdců jde tentokrát čistě o film natočený pro televizní potřeby. Tím pádem měl menší rozpočet i vybavení a to se odrazilo docela hodně na celkovém dojmu a kvalitě tohoto filmu. Atmosféra už není vůbec taková, jako předtím a hudební doprovod je o třídu horší, protože Glasse vystřídal Adam Gorgoni a ihned se to projevilo. Už neslyšíme tu mrazivou, štiplavou melodii, která zdobila Candymanův příchod a u které se některým zvedaly chloupky na rukou. Nechci říct, že by se tentokrát nedala hudba poslouchat, ale jde o něco jiného než jsem byl zvyklý a mně se moc nelíbila. Samotné efekty jsou taktéž na horší úrovni, ale je pravda že i zde najdeme několik povedených scén, které by se dali řadit mezi gore. Sice se snížila kvalita, ale přibylo krve. Posledním a taktéž docela velkým zklamáním, pro mne byly herecké výkony. Tony Todd již předvedl pouze průměrný výkon a přesto dokázal asi jako jediný podržet celkovou kvalitu nad hladinou velkého podprůměru. Ostatní herci, až na pár výjimek, hráli nepřirozeně a hlavně mi nebyli moc sympatičtí. Docela mě potěšila účast bývalé playmate Donny D’Ericco, která odhodila červené plavky z Baywatch a navlékla si těsné tričko bez podprsenky. Bohužel kromě tohoto faktu a scénky ve sprše mě moc neokouzlila. Do hororu se jednoduše vůbec nehodí. ()

Karamanlis

Candyman tentokrát ohrozuje zopár rozrušených playboyáckych prsatíc a prihriato pôsobiacich umelcov, čo je pre neho a jeho hák ľahko stráviteľné sústo...Tretie pokračovanie slasheru o desivom prízraku utýraného Daniela Robitaillea už nemá diváka čím prekvapiť, stále však ide o pozerateľnú záležitosť, zachovávajúcu si istú kvalitu. Trochu ma udivili retrospektívne scény, v ktorých Tony Todd podľa scenára predstavuje v tej dobe mladučkého černošského maliara, prežívajúceho svoj milostný románik s belošskou dievčinou, ktoré však vzhľadom k tomu, že Tony mal v tej dobe už 45 rokov nepôsobia príliš presvedčivo... ()

eraserhead666

Tohle už je hodně mlácení prázdné slámy. Celé je to jaksi prázdné, bezobsažné a vůbec mi to nedávalo logiku. Prostě tam je jen prsatá blondýna a kolem ní se dějí nějaké ty věci, Candyman ji hrozně chce ale nevezme si ji. Prostě k nepochopení. Ta ultratragická skupinka... teď nevím, nazvat je gothicpunkery je urážkou jak gothů tak punkerů... teatrálně jakožedivných a děsivých individuí... To už jsem prskal. Kdyby alespoň smíchy, ale spíše vzteky a znechucením. Ale ty obrazy byly parádní. ()