Steve Corey (Steve Cochran) právě přiletěl do Mexika, kde má pracovat jako důlní inženýr pro Paula Beckmanna (Curd Jurgens). Na večírku, na který je pozván, se nejprve seznámí s Paulovou sestrou Katherine (Merle Oberon). Tančí spolu, povídají si, doprovodí ji domů a když ji lehce políbí, padne mu do náručí. Zamiluje se do ní, i když je varován, že není ani první a asi ani poslední, povídá se o ní, že je nymfomanka a že se stačí jí dotknout a mít postel dost blízko. Když Paul vidí, že to Steve s Katherine myslí vážně, začne se chovat divně, žárlí a dokonce přivede zpět jejího bývalého milence Guse Cola (John Agar) v naději, že Katherine od Steva odvede. Vynořují se vzpomínky a podivná minulost obou sourozenců. Na lodi, kterou jedou všichni kolem pobřeží, dojde k pokusu o znásilnění, nervovému selhání a Steve se málem popere s Paulem. Ten se chová, jako by svou sestru miloval nejen jako bratr (ostatně jsou sourozenci jen zpola). V dramatickém finále, kde se Katherine zoufale snaží uprchnout – bratrovi, minulosti, milenci? – na hotelovou terasu, se musí Steve rozhodnout a jednat rázně. (Peabody)

Peabody

Docela mne to zaujalo, jistě Kvůli Merle, která se mi líbila už zamllada /míním ve Větrné hůrce) a tady o čtvrtstoletí později - ve svých 53 letech hraje nymfomanku, klidně v bikinách a vypadá pořád hodně dobře (i když místy je vidět, že to dává kameramanovi poněkud práci). Zamotaný exotický příběh s Jurgensem je prostě složitý a psíchoanalytický, finále mi přišlo poněkud Hitchcockovské - míním ten běh po hotelu nebo co to je a podle mne je to nedoceněný film, nebo alespon málo známý.  Místo Cochrana bych raději někoho jiného, ale nekazí to. , ()