poster

Krvavá svatba

 • Španělsko

  Bodas de sangre

 • Francie

  Noces de sang

 • Československo

  Krvavá svadba

 • USA

  Blood Wedding

 • Velká Británie

  Blood Wedding

Hudební / Drama

Španělsko / Francie, 1981, 72 min

Režie:

Carlos Saura

Scénář:

Carlos Saura, Federico García Lorca (divadelní hra)

Kamera:

Teo Escamilla
(další profese)
 • Jellini
  ****

  Ono je to v podstatě na pět hvězd. Akorát... zároveň jsem si celou dobu říkal, že to mohlo vytěžit/udělat/dávat víc. Mnohem víc. Celý film je střídmý a koncentrovaný, ale jakoby se bál "promluvit". Jde přímo vpřed, ale já bych tam rád nějakou odbočku, zastavení, něco jakoby odjinud, z jiného vesmíru, než je právě tento film (zní to nepochopitelně asi..). Nejde o tempo. Vlastně vůbec nejde o filmařinu. Spíš o koncept. Jednou ho narušit... a dal bych těch pět.(10.6.2011)

 • mat.ilda
  **

  Jen hrstka uživatelů zde netančí flamenco, jak vidno... nu, ani já se po tomto kousku nezačnu poohlížet po podobně zaměřeném tanečním kurzu, a nejen proto, že se mi nechce vyhledávat služby chiropraktika, leda bych trénovala pouze slow motion figury :-). A přiznejme si, že ani příběhově není Krvavá svatba žádné přetrhdílo.... Ještě mohu být nakonec ráda, že nedošlo na "duende", což je, cituji: ...syrový citový prožitek. Týká se především výkonu zpěváka, který se v tradičnějším pojetí pokouší o výkřiky na hranici lidských možností... Bože!(13.2.2015)

 • ASPHALT
  *

  Hovadina na entou...Prvních 20 minut shlédnete jak se tanečníci líčí,dalších 20 minut jak dokolečka zkoušejí figury,a zbytek nezáživné zkoušky , kde polovinu doby čučí ostatní na jednu tanečnici, s konečnou zpomalenou pantomimou jak se dva sokové s kudlama v rukou navzájem zabijou,aniž by se dotkli jeden druhého...Tomuhle říkat film je zhovadilost...Teď už můžete po mne házet kameny...:-)(24.3.2014)

 • venus
  **

  Profesionální choreografie, procítěný tanec... To mě upoutalo jen na pár okamžiků a pak jsem jen čekala, kdy vše vygraduje do strhující scény. Ta ale nepřišla. Mě tam chyběla návnada, na kterou by se dal divák chytit. A pak jen škub! A propadl by filmu. Já jsem to vnímala jako surový materiál, jako neotesané dřevo, na kterém je ještě moc práce. Nudilo mě to.(10.12.2010)

 • Vesecký
  ***

  Nechci-li si hrát na snoba, musím dát jen tři hvězdičky. Je to příliš lyrické a příliš fádní; člověk by musel nejdřív znát předlohu, aby pochopil děj samotného baletu. Proto jsem nepochopil tu scénu s kolébkou, nalíčení baletek bylo takové, že všechny (tři? nebo jen dvě?) vypadaly stejně. Dlouho nebylo jasné, který z těch dvou kohoutů na jednom smetišti zhyne, nakonec se zapíchli oba dva. No, budiž. A nesporný klad: hudební, resp. zvuková stránka filmu. Klasický španělský balet mě bere mnohem víc než nějaká americká postmoderna. Prvky různých lidových tanců (zde především flamenca), v nichž se kromě kytar objevují jiné doprovodné nástroje jen sporadicky a kde velkou roli hrají prosté zvuky tvořené dupáním, tleskáním a louskáním prstů, to je ohromně živočišné a strhující. Toho shlédnutí nelituji.(11.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace