poster

Carmen

 • španělský

  Carmen

 • španělský

  Carmen: Inspirada en la novela de Merimée y la ópera de Bizet

 • slovenský

  Carmen

Drama / Muzikál

Španělsko, 1983, 102 min

Režie:

Carlos Saura

Předloha:

Prosper Mérimée (kniha)

Scénář:

Carlos Saura

Kamera:

Teo Escamilla
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ***

  Čakal som podstatne viac deja ako tanca a spevu, ale mám pre ten španielsky rytmus slabosť, takže sa to dalo zvládnuť. Tanečné scény k skutočným filmovým s dialógmi, ktoré sa týkajú niečoho iného ako tanca, sú v jasnej prevahe a ich pomer je asi 70 :30. Nebyť tých španielskycu gitár a pekného tanca, tak by som to nepotreboval vidieť. U mňa priemer. 60%. .(20.3.2012)

 • Aleee89
  ****

  Když nepočítám Pedra Almódovara, nemám se španělskou kinematografií moc zkušeností, proto každou příležitost zhlédnout španělský film vítám. A když je to ještě v rámci školy, kdy zabiju dvě mouchy jednou ranou, není nač si stěžovat. Tato verze Carmen samotného Bizeta odsouvá trochu na vedlejší kolej (pominu to, že už Bizetova opera je adaptace), ale to vůbec nevadí. Rytmy flamenca jsou živé a málem vás nutí vyskočit ze židle a tancovat, hudba a zvuk kastanět, to vše je tak vášnivé a typicky španělské, že vás to prostě strhnout musí. A do toho zajímavé prolínání zkoušení Carmen v divadle a osobního života protagonistů, zajímavé spojení filmu na divadle (ne že by to byla novinka, ale tady to dobře funguje). Ke konci jsem možná očekávala větší výbuch vášně, ale i tak mě film rozhodně zaujal.(3.4.2012)

 • mat.ilda
  **

  Pořád nic... jen další pozvánka na zkušební hodiny, při kterých dojde k osobním techtlím s následným přechodem k mechtlím, docela nešťastně zakompovaným do nosného příběhu, a co hůř - bez vášně, bez katarze. Dál už je to o podmračených ksichtech, dupání, trhání hlavou a obstarožních tanečnících... no dobře, ještě o dvou opravdu působivých tanečních scénách. S povděkem tak lze kvitovat už jen osvěžující přítomnost Laury del Sol, svou živočišností a jiskrou vynahrazuje pohled na ty strhané, věčně nasupené rašple, vyskytující se ve velkém především v první části - Krvavé svatbě. A přitom Carmen - taková sázka na jistotu... Hádám, že se musí obracet v hrobě, spolu s Bisetem, každý ve svém, přirozeně...(18.2.2015)

 • Aky
  *****

  Je to čirá radost moci pozorovat proces, jak vzniká něco dokonalého. Jednoduchoučký příběh, který slouží jako kostra, na níž se navlékají dokonalá tančení čísla. Čiší z toho nenamyšlená hrdost těch lidí, kteří ji nehrají, která v nich je, a oni vlastně jen překovávají stud a zjevují ji. Tahle přirozená lidská invence suveréně překrývá všechny herecké pihy, které by se tam (možná) daly najít.(23.6.2012)

 • Pluhy
  ***

  Zcela neinformován a nezasvěcen o filmu Carmen jsem si vyšel s kamarádkou do kina. To co jsem ale uviděl na plátně mi trošku vyrazilo dech... Celý film se odehrává ve zkušebně a bizetova carmen je spíše než orálně prezentovaná pomocí španělských rytmů a precizních tanečních kreací. Při sledování se mi neustále vnucovala jistá podobnost se zvětšeninou. Nejspíš kvůli určité mystifičnosti, kdy jsem ani pořádně nerozeznal co je privátní život tanečníka Gadese a kdy jde pouze o taneční inscenaci. Pogratulovat musím také představitelce Carmen nejenom za její výtečný výkon ale také za její rajcovní vzhled. Příjemný film, který měl občas hluchá místa...(30.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace