Sladké chvíle

Carlos Saura

Teo Escamilla

Kostýmy:

Maiki Marín

Juan je autorem hry Sladké chvíle..a díky ní se dozvídáme, jaké prožíval dětství. Sladké chvíle totiž vypráví právě o jeho mladých létech, jeho prvních sexuálních zkušenostech, jak prožívala jeho rodina válku a v neposlední řadě se dozvíme, jak zemřela jeho matka. Zajímavý kousek, který ovšem zůstává poněkud pozadu za ostatními filmy C.Saury, které jsem viděl.(20.3.2011)

Tento film, který byl uveden ve filmovém klubu čt někdy v roce 95, sem viděl až nyní. Byl to poslední výrazný rest, co jsem měl. ČT tehdy uvedla filmy - Pláč pro banditu, Hon, Peppermint frapé, Doupě, Anna a vlci, Sestřenice Angelika, Eliso, můj živote, Zavázané oči, Maminka slaví 100. narozeniny, Rychle, rychle!, Sladké chvíle, Temná noc a Střílej. Seděl sem tehdy každé pondělí u televize a díval se. Tento film jsem tehdy neviděl. Proto ten rest. Tento film bych přirovnal například k Allenovým filmům Annie Hall nebo Zlaté časy rádia (samozřejmě bez Allenovského humoru) - jedná se o podobné, na vlně nostalgie, se nesoucí meditativní, typicky Saurovské vzpomínání - příjemná vzpomínka na zlaté časy Saurovy.(2.3.2012)