"Oda kell baszni, ha az arcodba másznak" / Treba jebnúť, keď Ti lezú do ksichtu --- Ťažko popisovať tak jedinečný film, z ktorého srší rukopis životnej bolesti pravého rázu. Pre mňa možno najlepší európský "western". Pozdravujem kolegu Bocsárszkyho z divadla, opäť klobúk dole... Kostyál prekvapil, takú prvotinu som ešte veru nevidel, jak po technickej, tak po obsahovej stránke. Dokonalá demonštrácia toho, že keď chcete vidieť divoký západ, nemusíte ísť do štátov, stačí zavítať do našich končín ;)(1.11.2018)

Někteří lidé si myslí, že budou žít navěky. Nenasytně bohatnou a za svými zájmy jdou třeba i za použití násilí. Neví, že do hrobu je zakázáno si cokoli vzít. O tom je tento maďarský skorowestern plný brutálních bitek, ale celkově dost neurovnaný až chaotický. Chování některých lidí bylo podivné. Je tu i jedna humorná scéna. Mám na mysli tu švédskou delegaci (ikdyž to je spíš smutné, tak před dvaceti lety by asi vypadala jinak).(13.4.2020)

• hygienik

Na tento film čakám už asi rok. Pri zistení, že ho uvidím dabovaný v TV, som si od radosti skoro zatancoval. Bola to však neskutočná nuda. Ako by povedal kolega sochoking "bolo to o buranoch buranských z vidlákova, z ktorých chovania sa mi otváral nožík vo vrecku." Výstižnejšie sa to charakterizovať nedá. Pôvodne tu Kojot mal 77% a ja nechápem za čo.(22.5.2019)

Boj proti „bytovej“ mafii na vidieku na maďarsky spôsob. „Jednoduchí“ ľudia voči ľuďom majúci moc. Surový film, čo je už potvrdený začiatočnou scénou (ktorá mimochodom vďaka svojej sile by kľudne mohla byť aj záverečnou). Záver ma síce trošku „sklamal“, pretože som čakal iný „kompromis“. Ale aj napriek tomu dávam „štvorku“. Osobné hodnotenie: 81% (****) (19.1.2020)

Maďaři ty na to jdou hodně originálně, dají tam rvačku, jednu, dvě, několik nechají film působit jako nekontrolovanou střelu, jenže ouha někde tam v duši filmu je poměrně silná a pro dnešní dobu zatraceně pravdivá pointa i když byla podovaná hodně na divoko, ale originalitu oceňuji jak ve způsobu, tak ve zpracování.(13.1.2020)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v maďarskej obci Epel, severovýchodne od Budapešti. (MikaelSVK)