Vidya Balan hraje v dobovém dramatu Begum Jaan ženu, která organizuje prostituci. Děj se odehrává na pozadí úspěšného zakončení indického boje za nezávislost ve 40. letech minulého století. Jak známo, tehdy byla bývalá britská kolonie rozdělena na dvě země, Indii a Pákistán. Vidya, která pomáhá ženám z úplného dna společnosti, má smůlu: vytyčená hranice má procházet přímo místem, kde ''podniká'', a musí se tedy stěhovat. (ČSFD)

rigby

Indie a Pákistán v bordelu. Možná trochu netradiční zápletka, ale o to je to zajímavější. Nicméně zpracování je pořád na průměrné úrovni, od filmu jsem toho čekal trochu víc. Alespoň hlavní představitelka mohla mít víc charisma. ()

Andrea1717

Obrovské sklamanie, neznášam britov stvárňovaných v týchto filmoch, nuda. V tomto filme nie je jediná postava, ktorá by vyčnievala alebo s ktorou by sa divák mohol stotožniť. Ako keby všetky role hrali štatisti, ktorý sú prvý krát u filmu. bez výrazných emócií a nejakého vnútorného citového života. Celkovo poňatie a vizuálne stvárnenie včítane deja a piesní ničím nezaujali. Film zašiel miestami do nepekných nechutností s ktorých sa mi zdá, že mi je ešte teraz nie dobre od žalúdka, hľadám prívlastok pre tento film, ale jediné slovo ktoré sa mi vracia stále späť, aj keď neviem či vystihne podstatu tohto filmu je slovo nechutný. Pre mňa škoda 2 hodín, čo som na to pozerala. ()

kaylin

Dobově je to celkem hezky zachycené, jsou zde scény, které jsou vizuálně pěkné, ale nebýt úvodní scény, tak tu není v podstatě nic, co by mě nějak víc zaujalo. To, co následuje po ní, vám navíc přijde trochu mimo. Snímek je příliš moc dlouhý a nemá v sobě dost silného na to, aby udržel divákovu pozornost. ()

TOPmoovie

uz ten zaciatok. budova bordelu uplne na samote, mimo civilizacie. tam chodia klienti??? a vsetko ostatne uz podobne nudne nasleduje. je to nudneee. sorry ()

Ramanam

Dle hodnocení se jedná o průměrný film, tak tedy dobrá... Můžu za sebe říci jen jediné, a to že ani náhodou! Je to snímek, který se točí okolo prostitutek, ale nabízí velmi mnoho dalších vedlejších příběhů a otázek, které zasahují do mnohem hlubších vod. Nevím, jak to lidé v Indii vnímají, ale já jasně cítím, že by byla vlastní sebereflexe jen ku prospěchu věci. Házet všechno na Brity je tak jednoduché, no ne? Jsou to cizinci, a tak je jasné, že za všechny problémy Indie můžou jen oni, ale... Trošku se zamysleme... Indii vlastní je hinduismus a buddhismus. První zmíněný má za následek hrozivé množství životů a odporností, protože hlásá třídění lidí na kasty. Jedna může vše a druhá nic. Vlastní vnitřní náboženství hinduismu, stejně jako buddhismu, je vynikající a dokonalé, ale jak je známo, to vnitřní je jen pro vyvolené, a to vnější pro ty ostatní. Pak se do toho začal míchat islám. A jak tam přišel? Zabíjením a ničením ve jménu jediného Boha. Nevím, zda to patřičně v Indii chápou, ale to napětí tam bylo již od středověku a trvá do dnešních dnů, ať si lžou, jak si lžou. Je to vždy jen střílení do vlastních řad. Kdysi opravdu vyjimečná a zcela nadprůměrná civilizace začala chřadnout. V té době přišel zlý bílý muž z Evropy a nebohý lid Indie zcela zotročil, jako kdyby předtím měl nějakou velkou svobodu. Je velmi podivné, že v té době začala Indie vzkvétat. Ano, byli to cizinci, což asi muslimové předtím nebyli, ale dali zemi opravdu velmi mnoho. Vše, co nyní v Indii je, je díky Britům, nikoliv díky muslimům, či podmaněným hinduistům. Pak přišlo rozdělení. Kdo ho chtěl? Britové při odchodu? V celé Indii se všichni měli rádi a dalo by se to přirovnat k lásce mezi všemi lidmi, kde byl boží ráj na zemi na spadnutí? Pak jen díky zrůdným Britům, kteří se při odchodu ze země asi chtěli pomstít, a tak si vymysleli nějakou čáru, se kterou i dle tohoto filmu všechny strany souhlasily. Poté, ta veškerá láska, kterou byla Indie protknuta, byla právě díky Britům zničena, a tak se všichni ti hodní hinduisté a muslimové, jen a jen kvůli cizincům začali zabíjet a znásilňovat. Prostě za všechno můžou cizinci a obyvatelé této země, a ať jsou z jakékoliv strany nemůžou za nic... Tohle mě vždy vytáčí do krajních mezí. Na to můžu říci jen jedno: Kecy!!! Film samotný je opravdu povedený. Sice se mi nějaké věci nezdají, jako například útok na budovu, kde boje sotva znalé prostitutky střílí na opravdu velmi vzdálené cíle a vypadá to, že skoro každou střelou trefí. Poté útok s pochodněmi, kde útočníci nemají žádné zbraně..., no nechápu. Dále ty výčitky mužů, kteří mají pracovat na vytyčení hranice. Prostě to nešlo jinak. Co měli dělat, když se obyvatelé veřejného domu bránili násilím? Chápu, že dnes by se k budově připoutalo mnoho láskopravdařů a odbor pro lidská práva by se plnil stížnostmi od všech prostitutek, ale tenkráte byla prostě jiná doba, která je neustále stejná, pokud je ve společnosti krize obrovského rozsahu. Jestli mohu ještě přidat jednu vzpomínku na výrok Gándhího. Dotaz byl, že pokud z Indie odejdou britské jednotky, tak nikdo po rozdělení nezaručí bezpečí lidem, neb všem bylo jasné, co se stane. Gándhí odpověděl, že je hlavní, aby odešli cizinci a vnitřní záležitosti si poté Indie vyřeší sama. Na to pak můžu říci jen to, že měli, co chtěli. Snad jim ti mrtví a všechny oběti odpustí. Je tu ještě jedna otázka. Čím tento film začal a vlastně i končí? Jaké tam bylo prezentováno chování? Za to můžou také Britové? Asi určitě ano. Hlavní je totiž nehledat vinu ve vlastních řadách, a to opravdu nikdy. Člověk by se pak mohl dozvědět něco velmi nepříjemného, což takřka nikdo nechce slyšet. Hodnotím za silné čtyři hvězdy a jsem mile překvapen. () (méně) (více)