Kin: Smrtící zbraň

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2018, 102 min

Tohoto filmu bych si ani nevšiml, kdyby k němu nesložili soundtrack Mogwai, což je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších skupin na světě. Takže jsem se na toto sci-fi začal těšit a velmi mne proto vykolejilo, že spíš než o sci-fi jde o komorní krimi drama z detroitských slumů. Sci-fi element je zde okrajový a s minimem úprav ve scénáři by ho šlo vyhodit. Ostatně scénář působí dojmem, že jej psal 14tiletý kluk, který si představoval, jaké by to bylo, kdyby se mu dostal do ruky railgun z jeho oblíbené počítačové hry. Film zachraňuje démonický James Franco a několik lahůdkových vtipných scén (James Franco jde na záchod, James Franco střílí policajtku...). A pokud jde o hudbu od Mogwai, ta není špatná, ale působí dojmem, jako by byla psaná k úplně jinému filmu. Je pompézní a patetická, přestože ve filmu nic pompézního ani patetického není. Podezírám tvůrce, že kapele řekli toliko, že jde o sci-fi, a kapela složila sci-fi hudbu, aniž by věděla o ději něco bližšího.(12.12.2018)

• SeBig

Sympatický obsazení ve sračkoidním filmu.(18.3.2020)

• Chrustyn

Nápad zajímavý a i s tím malým rozpočtem by pod vedením slušného režiséra, mohl vzniknout malý ale hutný sci-fi akčňák. Bohužel se ve filmu po celou dobu prakticky nic neděje a to minimum akce v závěru už nikoho nevytrhne.(13.11.2019)

• Anderton

Prapodivný mix sociálnej gangsterky a čistokrvného béčkového sci-fi. Problém je predovšetkým v tom, že tieto dve roviny príliš spolu neladia. Čakal som, kam to celé vyústi a záver je vážne prekvapivý, ale v spojitosti s tým, čo sme sledovali predtým, to taktiež neladí. Scény samé o sebe celkom fungujú, ale zase platí, že ako celok sa ukazuje Kin ako nefunkčný film. No a najvačšia herecká legenda sa tu príliš neohreje, James Franco hrá podobnú postavu ako v Spring Breakers a Michael B. Jordan vo svojom cameu je absolútne od veci.(16.5.2020)

"KIN" má svoje dobré momentky, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť silnejšie, že to mohlo mať viac a viac využiť z toho potenciálu, ktorý sa tu ponúka. Lebo akosi film neponúka veľa muziky vo svojom hracom čase. Tá vesmírna zbraň je super, no keby sme ju mohli osobne využiť viac a ukázať jej schopnosti a možnosti. Pretože je pravda, že to ešte nemohli byť všetky jej možnosti. James Franco tu opäť hrá grázla, ktorý je proste len grázel. Myslím si, že tento rok to ukázal aj horšie, no nemôžem ho pochváliť. Jack Reynor je okey, no neviem či jeho postava ma nejako berie. Myles Truitt celkom funguje. No asi by som sa chcel o ňom dozvedieť viac. A možno keby sa tam viac vybudoval vzťah s jeho otcom. Miesto toho je film najprv trošku nudný a nezaujímavý, no postupne sa to rozbehne a konečne sa niekam dostaneme. Ak chcete sci-fi film, tak budete čakať viac. Ak akciu, tak tiež budete očakávať viac. V mojich očiach nedotiahnutý film. Alebo sa minimálne sústredil na nesprávne elementy. Hodnotenie: C+(8.11.2018)

Mne sa toto v podstate road movie páčilo, pretože hlavná trojica medzi sebou dobre fungovala. Akcie bolo primerane. Zoë Kravitz dodala tuctovo netuctový ženský element. James Franco si strihol ďalšiu zo svojich 100 vedľajších pošuk postáv. A o čom to je? 14 ročný chalan nájde cool zbraň a skrz okolnosti je donútený ju začať používať. S bráchou cestou naberú do auta striptérku a honia ich mačo gangsteri a mimozemskí vojáci. Tu sa naozaj nehraje na prepracovanosť príbehu a postáv. Drama s prvkami sci-fi pre MTV Movie Awards, asi tak nejako.(14.3.2020)

• Marze

Přál by si vidět tento film když mi bylo deset.(3.5.2020)

Zábavné béčko, které překvapí několika pěknými vizuály a jednoduchým akčně-dramatickým příběhem. Spojení krimi a sci-fi je to prazvláštní a někdo by řekl nevyužité a neladící, ale právě tyhle dvě skoro se nepřekrývající roviny mi přišly na filmu vlastně dost zajímavé a originální. No a hlavně bezchybný soundtrack od Mogwai když už nic jiného.(25.7.2020)

• majo0007

Takto nejako by dopadol Terminator (pochopíte až v závere), kebyže ho Cameron natočí ako sociálnu drámu o chudákoch z predmestia...(7.11.2018)

Mělo to dobrý momenty,ale jako celek hodně průměrný.50%.(19.1.2019)

Dobrej nápad, krásně natočeno, slušnej 80s feeling. Bohužel strašně nedotaženej scénář a trestuhodně nevyužitý Mogwai ... 5/10(6.11.2018)

Nevyvážené, ale ne tak špatné. Začátek je fakt brutálně nudný a průměrný, zachraňuje to konec a pěkně vykreslený vztah dvou bratrů, ale vlastně z toho filmu má člověk jen pocit promarněného potenciálu a silného obsazení, které moc nemá co hrát. 45%(25.11.2019)

Čtvrtou hvězdičku přidávám za extraparádní pušku a závěrečný nástup supervojáků. Jinak teda příšerně nevyužitý potenciál, kde se 90% stopáže věnovalo průměrnému příběhu dvou nevlastních bratrů a 10% kurevské bitce. Být to naopak, jednalo by se o film roku. Takhle s bídou nadprůměr. 70%(9.12.2018)

• Johnny.ARN

Absolútne nič sa v tom filme nedeje. Akcia je trápna,mimozemský presah nedokonalý, herci špatný jak čertov kokot. ODPAD(3.1.2020)

Na půli cesty. Není to dost originální, aby si to mohlo dovolit tak otřepanou zápletku. 50%(2.2.2020)

Slušná komorná dráma s prvkami sci-fi vo feelingu skvelých 80tiek. Pekné dobrodružstvo (samozrejme až na linku okolo Quaida) a pekný otvorený koniec, ktorý žiaľ zostane nenaplnený.(12.12.2018)

take pohode polo scifi Franco mohol mat vecsiu rolu dobre inak zahrate(21.3.2020)

• Silwer

Zbran dobra,ale malo vyuzita..pribeh nudnej a to finale?takovy terminator pro chudy...(13.2.2019)

• Arsenal83

Ďalší z tých úplne zbytočných filmov, ktoré nikdy nemuseli vzniknúť. Jedna hviezda len za výkon Jamesa Franca, ktorý zahral naozaj vieryhodného záporáka.(9.1.2020)

• strikeman

Po všech stránkách nedotažený film s nemastným, neslaným hereckým podáním. Jednou a dost ... 45%(31.12.2018)

<< předchozí 1 2 3