Reklama

Reklama

Při pátrání po měděném drátu narazí detroitský dospívající chlapec Eli Solinski na supermoderní zbraň, která má výjimečnou moc. Když se jeho bratr Jimmy zaplete do potíží s místním šéfem podsvětí, oba sourozenci popadnou tajemnou pistoli a dají se na útěk. Eli a Jimmy jsou tak nuceni svádět boj na život a na smrt s armádou zločinců a dvěma těžce obrněnými futuristickými vojáky, kteří chtějí získat svou zbraň zpět. (HBO Europe)

(více)

Recenze (74)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Tohoto filmu bych si ani nevšiml, kdyby k němu nesložili soundtrack Mogwai, což je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších skupin na světě. Takže jsem se na toto sci-fi začal těšit a velmi mne proto vykolejilo, že spíš než o sci-fi jde o komorní krimi drama z detroitských slumů. Sci-fi element je zde okrajový a s minimem úprav ve scénáři by ho šlo vyhodit. Ostatně scénář působí dojmem, že jej psal 14tiletý kluk, který si představoval, jaké by to bylo, kdyby se mu dostal do ruky railgun z jeho oblíbené počítačové hry. Film zachraňuje démonický James Franco a několik lahůdkových vtipných scén (James Franco jde na záchod, James Franco střílí policajtku...). A pokud jde o hudbu od Mogwai, ta není špatná, ale působí dojmem, jako by byla psaná k úplně jinému filmu. Je pompézní a patetická, přestože ve filmu nic pompézního ani patetického není. Podezírám tvůrce, že kapele řekli toliko, že jde o sci-fi, a kapela složila sci-fi hudbu, aniž by věděla o ději něco bližšího. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Sci-fi prvek byl sice tak trochu zbytečný, ale ve výsledku šlo o jednu z nejzajímavějších věcí na tomto zpočátku slibném, později nudném a na konci překvapivě zábavném filmu, který neurazí, nenadchne, ani vás neokrade o příliš času. Co do herecké sestavy je to pěkně našlapané, triky jsou fajn a přestřelky mají dokonce šťávu, ale příběh není dvakrát objevný a mixuje kdeco s kdečím. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Prapodivný mix sociálnej gangsterky a čistokrvného béčkového sci-fi. Problém je predovšetkým v tom, že tieto dve roviny príliš spolu neladia. Čakal som, kam to celé vyústi a záver je vážne prekvapivý, ale v spojitosti s tým, čo sme sledovali predtým, to taktiež neladí. Scény samé o sebe celkom fungujú, ale zase platí, že ako celok sa ukazuje Kin ako nefunkčný film. No a najvačšia herecká legenda sa tu príliš neohreje, James Franco hrá podobnú postavu ako v Spring Breakers a Michael B. Jordan vo svojom cameu je absolútne od veci. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"KIN" má svoje dobré momentky, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť silnejšie, že to mohlo mať viac a viac využiť z toho potenciálu, ktorý sa tu ponúka. Lebo akosi film neponúka veľa muziky vo svojom hracom čase. Tá vesmírna zbraň je super, no keby sme ju mohli osobne využiť viac a ukázať jej schopnosti a možnosti. Pretože je pravda, že to ešte nemohli byť všetky jej možnosti. James Franco tu opäť hrá grázla, ktorý je proste len grázel. Myslím si, že tento rok to ukázal aj horšie, no nemôžem ho pochváliť. Jack Reynor je okey, no neviem či jeho postava ma nejako berie. Myles Truitt celkom funguje. No asi by som sa chcel o ňom dozvedieť viac. A možno keby sa tam viac vybudoval vzťah s jeho otcom. Miesto toho je film najprv trošku nudný a nezaujímavý, no postupne sa to rozbehne a konečne sa niekam dostaneme. Ak chcete sci-fi film, tak budete čakať viac. Ak akciu, tak tiež budete očakávať viac. V mojich očiach nedotiahnutý film. Alebo sa minimálne sústredil na nesprávne elementy. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ďalší z tých úplne zbytočných filmov, ktoré nikdy nemuseli vzniknúť. Jedna hviezda len za výkon Jamesa Franca, ktorý zahral naozaj vieryhodného záporáka. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Nápad zajímavý a i s tím malým rozpočtem by pod vedením slušného režiséra, mohl vzniknout malý ale hutný sci-fi akčňák. Bohužel se ve filmu po celou dobu prakticky nic neděje a to minimum akce v závěru už nikoho nevytrhne. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Nevyvážené, ale ne tak špatné. Začátek je fakt brutálně nudný a průměrný, zachraňuje to konec a pěkně vykreslený vztah dvou bratrů, ale vlastně z toho filmu má člověk jen pocit promarněného potenciálu a silného obsazení, které moc nemá co hrát. 45% ()

ARI50 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, hlavně zajímavý příběh s hodně slušnými herci, spokojenost. Třeba se dočkáme téhle scifi podívané i po druhé. ()

BoPo 

všechny recenze uživatele

Mne sa toto v podstate road movie páčilo, pretože hlavná trojica medzi sebou dobre fungovala. Akcie bolo primerane. Zoë Kravitz dodala tuctovo netuctový ženský element. James Franco si strihol ďalšiu zo svojich 100 vedľajších pošuk postáv. A o čom to je? 14 ročný chalan nájde cool zbraň a skrz okolnosti je donútený ju začať používať. S bráchou cestou naberú do auta striptérku a honia ich mačo gangsteri a mimozemskí vojáci. Tu sa naozaj nehraje na prepracovanosť príbehu a postáv. Drama s prvkami sci-fi pre MTV Movie Awards, asi tak nejako. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Zábavné béčko, které překvapí několika pěknými vizuály a jednoduchým akčně-dramatickým příběhem. Spojení krimi a sci-fi je to prazvláštní a někdo by řekl nevyužité a neladící, ale právě tyhle dvě skoro se nepřekrývající roviny mi přišly na filmu vlastně dost zajímavé a originální. No a hlavně bezchybný soundtrack od Mogwai když už nic jiného. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Čtvrtou hvězdičku přidávám za extraparádní pušku a závěrečný nástup supervojáků. Jinak teda příšerně nevyužitý potenciál, kde se 90% stopáže věnovalo průměrnému příběhu dvou nevlastních bratrů a 10% kurevské bitce. Být to naopak, jednalo by se o film roku. Takhle s bídou nadprůměr. 70% ()

fugazi 

všechny recenze uživatele

Dobrej nápad, krásně natočeno, slušnej 80s feeling. Bohužel strašně nedotaženej scénář a trestuhodně nevyužitý Mogwai ... 5/10 ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Z několika důvodů jde o zajímavý počin, který má do béčka daleko. Velmi kvalitní obsazení, parádní triky i hudba sice ještě na skvělý film nestačí, ale on nebyl úplně špatný ani scénář. Starší bratr, který se vrátil z vězení stáhne všechny kolem sebe do spirály zkázy, protože dělá jen špatná rozhodnutí...velmi věrohodně napsaná pasáž, která je solidním podkladem pro rodinné drama. Zlotřilý padouch s tváří J. Franca, který je jim v patách, už byl bohužel speciálně v závěru trochu moc, ale dejme tomu. Jenže pak je tady ten sci-fi prvek...hi-tech zbraň v rukách outsidera, kterého jeho bratr zatáhl do hry o život. Tento aspekt působil i přes zmiňované triky čistě béčkově a přestože otevíral dveře do pokračování, celý film zkazil. Speciálně závěrečná pětiminutovka byla kopanec do rozkroku všem sci-fíkům. Velmi rozpačité tři *. ()

majo0007 

všechny recenze uživatele

Takto nejako by dopadol Terminator (pochopíte až v závere), kebyže ho Cameron natočí ako sociálnu drámu o chudákoch z predmestia... ()

Sabrewulf odpad!

všechny recenze uživatele

Co to jako bylo?!!! To mám fandit hlavnímu hrdinovi, který je abnormální pičus? Vyleze z kriminálu, potetované ruce, svého slušného otce zavleče do svých dluhů, které má, jak jinak, u lichvářů, otec kvůli němu zemře a on pak tahá svého 14letého bráchu po bordelech, rozhazuje prachy, které dluží, machýrkuje, chová se na všechny drze, pak ještě vykrádá banku? Postava zralá na dělo mezi oči od první chvíle, co se objevila. Nedokoukáno, příště prosím nějakého hrdinu, kterému jde fandit. ()

Johnny.ARN odpad!

všechny recenze uživatele

Absolútne nič sa v tom filme nedeje. Akcia je trápna,mimozemský presah nedokonalý, herci špatný jak čertov kokot. ODPAD ()

Trustme 

všechny recenze uživatele

Píše se rok 1983, je vám 12. let a právě jste viděli nejlepší film svého života o nejúžasnější zbrani všech dob. ()

Reklama

Reklama