• Belgie

Scénografie:

Ethan Tobman

Kostýmy:

Lea Carlson

Tohoto filmu bych si ani nevšiml, kdyby k němu nesložili soundtrack Mogwai, což je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších skupin na světě. Takže jsem se na toto sci-fi začal těšit a velmi mne proto vykolejilo, že spíš než o sci-fi jde o komorní krimi drama z detroitských slumů. Sci-fi element je zde okrajový a s minimem úprav ve scénáři by ho šlo vyhodit. Ostatně scénář působí dojmem, že jej psal 14tiletý kluk, který si představoval, jaké by to bylo, kdyby se mu dostal do ruky railgun z jeho oblíbené počítačové hry. Film zachraňuje démonický James Franco a několik lahůdkových vtipných scén (James Franco jde na záchod, James Franco střílí policajtku...). A pokud jde o hudbu od Mogwai, ta není špatná, ale působí dojmem, jako by byla psaná k úplně jinému filmu. Je pomézní a patetická, přestože ve filmu nic pompézního ani patetického není. Podezírám tvůrce, že kapele řekli toliko, že jde o sci-fi, a kapela složila sci-fi hudbu, aniž by věděla o ději něco bližšího.(12.12.2018)

Dobrej nápad, krásně natočeno, slušnej 80s feeling. Bohužel strašně nedotaženej scénář a trestuhodně nevyužitý Mogwai ... 5/10(6.11.2018)

"KIN" má svoje dobré momentky, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť silnejšie, že to mohlo mať viac a viac využiť z toho potenciálu, ktorý sa tu ponúka. Lebo akosi film neponúka veľa muziky vo svojom hracom čase. Tá vesmírna zbraň je super, no keby sme ju mohli osobne využiť viac a ukázať jej schopnosti a možnosti. Pretože je pravda, že to ešte nemohli byť všetky jej možnosti. James Franco tu opäť hrá grázla, ktorý je proste len grázel. Myslím si, že tento rok to ukázal aj horšie, no nemôžem ho pochváliť. Jack Reynor je okey, no neviem či jeho postava ma nejako berie. Myles Truitt celkom funguje. No asi by som sa chcel o ňom dozvedieť viac. A možno keby sa tam viac vybudoval vzťah s jeho otcom. Miesto toho je film najprv trošku nudný a nezaujímavý, no postupne sa to rozbehne a konečne sa niekam dostaneme. Ak chcete sci-fi film, tak budete čakať viac. Ak akciu, tak tiež budete očakávať viac. V mojich očiach nedotiahnutý film. Alebo sa minimálne sústredil na nesprávne elementy. Hodnotenie: C+(8.11.2018)

Čtvrtou hvězdičku přidávám za extraparádní pušku a závěrečný nástup supervojáků. Jinak teda příšerně nevyužitý potenciál, kde se 90% stopáže věnovalo průměrnému příběhu dvou nevlastních bratrů a 10% kurevské bitce. Být to naopak, jednalo by se o film roku. Takhle s bídou nadprůměr. 70%(9.12.2018)

• majo0007

Takto nejako by dopadol Terminator (pochopíte až v závere), kebyže ho Cameron natočí ako sociálnu drámu o chudákoch z predmestia...(7.11.2018)

Slušná komorná dráma s prvkami sci-fi vo feelingu skvelých 80tiek. Pekné dobrodružstvo (samozrejme až na linku okolo Quaida) a pekný otvorený koniec, ktorý žiaľ zostane nenaplnený.(12.12.2018)

• Gienah

Po zhliadnuti traileru som cakala akcne sfi-ficko, ale po asi 15 minutovom namotavkovom uvode sa film ubral uplne inym smerom a nasledovala dobra hodina nudy, ktoru nevykupil ani nasledny 10 minutovy sci-fi zaver. Scifisti, ruky prec!(4.12.2018)

Dobry filmek, Detroit, paradicka, top!(19.11.2018)

• Solverino

Klišovitej nápad, lehce podprůměrně natočenej, hezká zbraň a sympatickej záporák.(20.11.2018)

jednoduchý, ale líbilo. Dobré nápady, technika atd.(23.11.2018)

• mimozakon

...anebo o tom, jak sirotek-adoptovec rail gun ziskal a ak delal binec...(30.11.2018)

• Kushina

Nevím proč, ale měl jsem pocit, že mi tento film námětem hrozně už nějaký film připomíná a není tam nic nového. Mlady černoušek, který nalezne nějakou ultra zbraň a vesměs jen utíká a nakonec mu ji seberou týpci co řeknou, že je z jiné planetu a zbraň mu seberou...To prostě nulová zápletka a film se spíše táhl jako řeka. 40%(1.12.2018)

epic sexy gun O.O , gimme gimme (:(7.11.2018)

Škoda nevyužitého potenciálu. * dávam za tú sexy zbraň, * za čistky z budúcnosti a * za Mogwai . Čiže spolu slabé 3*. Silentname to opísal najlepšie.(10.11.2018)

• Mamlas

Drama o sociálně slabém chlapečkovi, krerý na začátku filmu najde vesmírnou zbraň, pak následuje hodinka nudy, když někam jedou, pak přestřelka, pak konec. Celkem blbý film, ale aspoň neokoukaná zápletka.(24.11.2018)

• goauld

No nevim... Nejdřív jsem si myslel, že to bude slušný scifíčko s emZáky, ale hnedka po titulkách jsem zpozorněl... Aha - tak žádné scifíčko (to bylo spíše jako "doplněk"), ale drama. V podstatě šlo o sociální drámu na téma: brácha má (téměř) príma bráchu..(teda nevlastního). A aby to nebylo tak úplně "sociální" a nezáživné, taxe tam naroubovala naháněčka "padouchů", jemuž bossovi jeden z nich zabil brášku (takže pomsta byla na spadnutí, že ;-)). No a aby to bylo alespon natažený do klasický délky, tak spoooousta keců o ničem. Závěr v podobě "emzáků" byl silně nelogický (bylo fakt nutné předstírat "emzáky"?? A jakýpak "boj"??? No nic - spoilovat nechci, abych případné zájemce o tento snímek ještě neodradil ... Efekty rovno televiznímu zpracování (a zřejmě i tak vynaloženému budgetu) taktéž dávaly najevo, že to žádná extra sláva asi nebude... Takže suma sumárum - shlédnout (s častým rychloposuvem) se to dalo, ale po shlédnutí okamžitý výmaz z disku ;-) PS: a proč se to vlastně jmenovalo KIN?? :-O(27.11.2018)

• stret

Ku koncu som mal pocit, že ide o teda dosť rasistický film. Preskenoval som režisérov a nepotvrdilo sa to - ide o náhodu. Jediné emócie ktoré to má je sociálna vylúčenosť a ekonomická beznádejnosť. Béčková jednohubka, ktorú keď si nepozriete, o nič neprídete.(2.12.2018)