• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi

USA, 2018, 102 min

Tohoto filmu bych si ani nevšiml, kdyby k němu nesložili soundtrack Mogwai, což je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších skupin na světě. Takže jsem se na toto sci-fi začal těšit a velmi mne proto vykolejilo, že spíš než o sci-fi jde o komorní krimi drama z detroitských slumů. Sci-fi element je zde okrajový a s minimem úprav ve scénáři by ho šlo vyhodit. Ostatně scénář působí dojmem, že jej psal 14tiletý kluk, který si představoval, jaké by to bylo, kdyby se mu dostal do ruky railgun z jeho oblíbené počítačové hry. Film zachraňuje démonický James Franco a několik lahůdkových vtipných scén (James Franco jde na záchod, James Franco střílí policajtku...). A pokud jde o hudbu od Mogwai, ta není špatná, ale působí dojmem, jako by byla psaná k úplně jinému filmu. Je pomézní a patetická, přestože ve filmu nic pompézního ani patetického není. Podezírám tvůrce, že kapele řekli toliko, že jde o sci-fi, a kapela složila sci-fi hudbu, aniž by věděla o ději něco bližšího.(12.12.2018)

• goauld

No nevim... Nejdřív jsem si myslel, že to bude slušný scifíčko s emZáky, ale hnedka po titulkách jsem zpozorněl... Aha - tak žádné scifíčko (to bylo spíše jako "doplněk"), ale drama. V podstatě šlo o sociální drámu na téma: brácha má (téměř) príma bráchu..(teda nevlastního). A aby to nebylo tak úplně "sociální" a nezáživné, taxe tam naroubovala naháněčka "padouchů", jemuž bossovi jeden z nich zabil brášku (takže pomsta byla na spadnutí, že ;-)). No a aby to bylo alespon natažený do klasický délky, tak spoooousta keců o ničem. Závěr v podobě "emzáků" byl silně nelogický (bylo fakt nutné předstírat "emzáky"?? A jakýpak "boj"??? No nic - spoilovat nechci, abych případné zájemce o tento snímek ještě neodradil ... Efekty rovno televiznímu zpracování (a zřejmě i tak vynaloženému budgetu) taktéž dávaly najevo, že to žádná extra sláva asi nebude... Takže suma sumárum - shlédnout (s častým rychloposuvem) se to dalo, ale po shlédnutí okamžitý výmaz z disku ;-) PS: a proč se to vlastně jmenovalo KIN?? :-O(27.11.2018)

"KIN" má svoje dobré momentky, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že to mohlo byť silnejšie, že to mohlo mať viac a viac využiť z toho potenciálu, ktorý sa tu ponúka. Lebo akosi film neponúka veľa muziky vo svojom hracom čase. Tá vesmírna zbraň je super, no keby sme ju mohli osobne využiť viac a ukázať jej schopnosti a možnosti. Pretože je pravda, že to ešte nemohli byť všetky jej možnosti. James Franco tu opäť hrá grázla, ktorý je proste len grázel. Myslím si, že tento rok to ukázal aj horšie, no nemôžem ho pochváliť. Jack Reynor je okey, no neviem či jeho postava ma nejako berie. Myles Truitt celkom funguje. No asi by som sa chcel o ňom dozvedieť viac. A možno keby sa tam viac vybudoval vzťah s jeho otcom. Miesto toho je film najprv trošku nudný a nezaujímavý, no postupne sa to rozbehne a konečne sa niekam dostaneme. Ak chcete sci-fi film, tak budete čakať viac. Ak akciu, tak tiež budete očakávať viac. V mojich očiach nedotiahnutý film. Alebo sa minimálne sústredil na nesprávne elementy. Hodnotenie: C+(8.11.2018)

• Kushina

Nevím proč, ale měl jsem pocit, že mi tento film námětem hrozně už nějaký film připomíná a není tam nic nového. Mlady černoušek, který nalezne nějakou ultra zbraň a vesměs jen utíká a nakonec mu ji seberou týpci co řeknou, že je z jiné planetu a zbraň mu seberou...To prostě nulová zápletka a film se spíše táhl jako řeka. 40%(1.12.2018)

Dobrej nápad, krásně natočeno, slušnej 80s feeling. Bohužel strašně nedotaženej scénář a trestuhodně nevyužitý Mogwai ... 5/10(6.11.2018)