Pěstírna (TV seriál)

Growroom

(festivalový název)

Thriller / Krátkometrážní

Česko, 2017, 2 h 9 min (Minutáž: 10x13 min)

Pokud se člověk překousá přes 2 první díly, dá se říct, že to je potom zábava. Bohužel po dokoukání musím říct, že jsem se tím překousávat nemusel, protože to nemá žádný vyvrcholení, ani závěr, který by dával smysl. A proč proboha Judith Bárdos (pěkná baba mimochodem) 2 díly pátrá na vlastní pěst, když to v dalších dílech úplně zmizí a jako by se to vůbec nestalo. WTF.(23.10.2017)

Báječný námět je bohužel rozpliznutý do nevhodného formátu, kdy je z každé epizody podstatná asi tak třetina stopáže. Fehu dokáže slušně navodit klaustrofobickou atmosféru a v některých momentech člověka až zamrazí, herci jsou správně přirození (škoda nevyužité Judit), ale co je to platné, když konec všechno zazdil (doslova).(29.1.2018)

Díl první nemá chybu. "To dáš. To víš, že to dáš." Začínám mít pocit, že Andy Fehu, za pár let, jako mezinárodně uznávaný tvůrce, udělá remake své NenasytnéTiffany. ... Další díly drží kvalitu i napětí. .... PS. Ale rozsekat film na deset zhruba dvanáctimunutových kousků a roztahat je divákům týdně po kapkách, čtvrt roku, to není fajn.(8.6.2017)

Dokonale nastíněné prostředí pěstírny, slušné herecké výkony a nepříjemná hutná atmosféra. Asi tak by se dala charakterizovat seriálová Pěstírna. Místy scénář kolísá, ale i přesto napínavé a v určitých epizodách se daří gradovat zápletku. Trošku mě zklamal konec a čekal bych lepší završení, ale pořád se jedná o slušně odvedenou práci na české seriálové poměry......7/10(10.7.2017)

Sice bych radši jeden pevný film než devět a půl třináctiminutovek (popřípadě proč alespoň neuvést sérii najednou, jak to dělá Netflix?), ale jinak podobná spokojenost jako s Tiffany. Je to špinavé, je to promyšlené, nejde to k cíli nejkratší cestou. Nebojí se to tvořit si vlastní pravidla světa ani nabourávat očekávání. Viděl jsem to teda celé najednou, což, myslím, zážitku prospělo, ale třeba jsem na tohle moc konzervativní a ostatní s představou thrilleru, kde se napětí musí neustále pozastavovat, nebudou mít takový problém. Ke konci každopádně roste intenzita a Fehu se snaží na těch malých plochách gradovat, co to jde - je vidět, že je to i střihač. Sice tomu chybí přesah Tiffany, ale i klaustrofobní střet pudů a instinktu přežití stojí za vidění.(13.4.2017)

• - Hlavní roli Ondry měl původně ztvárnit Jiří Panzner. Kvůli neshodám s produkcí nakonec ztvárnil pouze epizodní roli. Produkce si pak vzpomněla na Vojtěcha Johaníka, který se štábem spolupracoval již dříve na filmu Nenasytná Tiffany (2015) a ten nabídku přijal. (funhouse)

• - V epizodě hrají dva protagonisté videohru „Mortal Kombat“. Přitom je však znatelně vidět na obrazovce vodoznak celosvětového videoherního portálu IGN. Když tedy postavy ,,hráli" hru, tak se pouze dívali na video a přitom mačkali tlačítka na herních ovladačích. (MajklCZsk)