Reklama

Reklama

Chvění 6: Chladný den v pekle

  • USA Tremors: A Cold Day in Hell (více)

Tentokrát Burt Gummer a jeho syn Travis Welker zamíří do kanadské arktické divočiny, aby zde pomohli týmu vědců, které vede sympatická a krásná dr. Rita Simsová, proti obrovským graboidům ohrožujícím vědeckou stanici. Rita požádala Burta o pomoc na radu mladé lovkyně graboidů, Valerie McKeeové. Už cestou na stanici je letadlo, ve kterém cestují, napadeno létajícím Ass Blasterem. Naštěstí pilotka s poškozeným strojem bezpečně přistane. Po přistání Burt zjistí, že se na místě nacházejí dva výzkumné týmy vědců. Burt dochází k závěru, že druhý tým zřejmě vyvíjí z graboidů biologickou zbraň, a to je také důvod toho, proč graboidi na stanici útočí. Burt se ihned s Travisem zapojí do boje s příšerami. Bohužel se ale ukáže, že v Burtově těle koluje graboidí jed, který ho zabíjí. Travis s ostatními proto vymyslí plán, jak odchytit živého graboida a získat protijed z jeho těla... (TV Nova)

(více)

Recenze (22)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tak tento diel nezachráni ani obstojná technická stránka a ani občasná solídna akčná scéna. Celkovo to je strašná nuda. Na môj vkus to je až príliš trashové, ale ja som sa nebavil. Michael Gross je už fakt starý a tentoraz ma už ani on nebavil a Jamie Kennedy je vyložene otravný. Sem tam nejaká narážka na predošlé diely to tiež nevytrhla. Nie je to úplná tragédia, ale táto séria presluhuje už dlhší čas. Najlepšie sú diely s Baconom. Áno, presne jeden. 3/10. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Série Tremors se nikdy netěšila příliš velké divácké základně, ale první díl „Chvění“ si přece jenom získal jistou popularitu a diváckou přízeň. Já osobně mám tuto svým způsobem ujetou sérii docela rád a na první díl nedám dopustit. Ono je taky potřeba si uvědomit, že všechny díly nejsou rozhodně čistokrevnou scifi/hororovou podívanou, ale jejich tvůrci spoléhali především na komediální vložku a ujetou akční jízdu plnou bizarních momentů a trefných hlášek. Pro někoho trapná záležitost, ale já se v tom přímo vyžíval. Po vynikajícím prvním díle a slušné dvojce, přišla na řadu dost slabá trojka a hodně odlišná čtyřka (odlišná v období, ve kterém se děj odehrával). Potom však usedl do režisérského křesla Don Michael Paul a hodlal ukázat, že téma Graboidů ještě není úplně vyčerpáno. Pětka sice byla v mých očích jen průměrnou záležitostí a to hlavně proto, že se v ní až moc soustředil na vývojový stupeň Ass Blastera, který se mi osobně ze všech líbil úplně nejméně, ale tady se naštěstí ke slovu dostali zase hlavně klasičtí Graboidi. Někdo bude jistě namítat, že se tu stejně zas omývalo to samé dokola a tvůrci nám moc nových věcí neukázali – s čímž musím i tak trochu souhlasit, ale Burt Gummer prostě nikdy neomrzí. Já mám tohoto starého pardála velmi rád a opět nesměl chybět ani jeho svérázný smysl pro humor, okořeněný o několik trefných hlášek. Jamie Kennedy si taky nevedl vůbec špatně, přesto se mi jeho výkon líbil víc v pátém díle. No a samozřejmě nesmí chybět ani několik pohledných žen v čele s Tanyou van Graan, kterou si pamatuji ještě z třetí Hvězdné pěchoty. 50% ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

O poznání lepší než tragická čtyřka a pětka. Je tu vidět aspoň trochu snahy o návrat téhle série k jejím kořenům a i režisér se v rámci svých možností překonává, ale pořád to nemění nic na tom, že už je to celé takové vyčpělé a tak stále platí, že masožraví červíci holt víc jak ty první dva díly mít neměli.40% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Na prvom Tremors bolo skvelé, že stačilo vyliezť na skalu a mali ste ich v paži. Problém bol v tom, že ste na tej skale nemohli byť donekonečna. S pribúdajúcimi dielmi (vrátane prequelského westernu) si tvorcovia postupne bohužiaľ začali dovoľovať čoraz viac a prišli s rôznymi poddruhmi, vrátane lietajúcich. To už proste nebolo ono. A už ani postavy sa zďaleka nechytali na tie staré z jednotky. Maskotom série sa stal militantný magor Burt, pričom v posledných dieloch sa k nemu pripája Jamie Kennedy, môj asi najobľúbenejší herec zo série Vreskot. No, lenže Jamie chudák tiež starne, ako my všetci, a pohľad naňho je už dosť smutný; aspoň určite pre človeka, ktorý vyrastal na jeho životnom výkone vo Vreskote 2. Šestka je... nuž, čo dodať... proste šestka. Vítané oživenie v podobe Tremors pod snehom a ľadom nečakajte, je to úbohé klamstvo, sneh je plus mínus len v prológu. ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Na výskumnej stanici v Kanade sa objavia Graboidi a jediný, kto ich môže zastaviť, je lovec Burt Gummer (Michael Gross). Ten ale neverí, že by tieto tvory boli schopné žiť v podmienkach, ktoré na mieste sú. Po príchode zistí, že hrozba je reálna, a spolu s malým tímom výskumníkov a synom Travisom (Jamie Kennedy) musí opäť zachrániť svet pred neutíchajúcou hrozbou. - O trochu zábavnejší sequel než minulá piata časť. Bavilo ma to hlavne kvôli dobre obsadeným hercom a ich úsmevným charakterom a hláškam. Na to, že má už 70, si to tu Michael Gross dáva na pána a je stále vo forme. Nesklamali ma ani efekty, ktorí síce nie sú praktické, ale tvorcovia používajú CGI velmi umiernene a s prehladom, takže sa na to dá dobre pozerať. Mohlo to byť trochu kratšie a intenzívnejšie, ale keďže si Tremors ako jedna z mála hororových sérií drží dosť pozeratelnú úroveň, budem sa tešiť aj na ďalšiu časť, poprípade seriál, ktorý by mal v najbližších mesiacoch vzniknúť. + herec z The Sand a Tremors 5: Bloodlines + herec z Tremors 5: Bloodlines a Holidays + herečka z Blood Drive ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama