poster

Tremors: A Cold Day in Hell

 • USA

  Tremors 6

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 98 min

Scénář:

John Whelpley

Kamera:

Hein de Vos

Producenti:

Mike Elliott

Scénografie:

Andrew Orlando

Kostýmy:

Danielle Knox
(další profese)
 • SOLOM.
  ***

  Série Tremors se nikdy netěšila příliš velké divácké základně, ale první díl „Chvění“ si přece jenom získal jistou popularitu a diváckou přízeň. Já osobně mám tuto svým způsobem ujetou sérii docela rád a na první díl nedám dopustit. Ono je taky potřeba si uvědomit, že všechny díly nejsou rozhodně čistokrevnou scifi/hororovou podívanou, ale jejich tvůrci spoléhali především na komediální vložku a ujetou akční jízdu plnou bizarních momentů a trefných hlášek. Pro někoho trapná záležitost, ale já se v tom přímo vyžíval. Po vynikajícím prvním díle a slušné dvojce, přišla na řadu dost slabá trojka a hodně odlišná čtyřka (odlišná v období, ve kterém se děj odehrával). Potom však usedl do režisérského křesla Don Michael Paul a hodlal ukázat, že téma Graboidů ještě není úplně vyčerpáno. Pětka sice byla v mých očích jen průměrnou záležitostí a to hlavně proto, že se v ní až moc soustředil na vývojový stupeň Ass Blastera, který se mi osobně ze všech líbil úplně nejméně, ale tady se naštěstí ke slovu dostali zase hlavně klasičtí Graboidi. Někdo bude jistě namítat, že se tu stejně zas omývalo to samé dokola a tvůrci nám moc nových věcí neukázali – s čímž musím i tak trochu souhlasit, ale Burt Gummer prostě nikdy neomrzí. Já mám tohoto starého pardála velmi rád a opět nesměl chybět ani jeho svérázný smysl pro humor, okořeněný o několik trefných hlášek. Jamie Kennedy si taky nevedl vůbec špatně, přesto se mi jeho výkon líbil víc v pátém díle. No a samozřejmě nesmí chybět ani několik pohledných žen v čele s Tanyou van Graan, kterou si pamatuji ještě z třetí Hvězdné pěchoty. 50%(19.7.2018)

 • Israha
  ***

  Je sympatické vidět, že i šesté Chvění se pořád nesnížilo k vyslovenému vaření z vody a stále se snaží aspoň do jisté míry rozvíjet mytologii a fiktivní biologii okolo Graboidů. Rovněž potěší fakt, že i přes nostalgické pomrkávání směrem k dnes už zlidovělému prvnímu dílu si film jde svou cestou. Po svěží a odvázané pětce je to však cesta přece jen více rutinérská a spíš než na Graboidy se soustředí na Burta Gummera, který je v podání Michaela Grosse sice pořád správně fanatický, buranský a nahláškovaný, ale na rozdíl od svých červích rivalů už poněkud sebevykrádající. Audiovizuálně je to v rámci žánru a typu produkce v pořádku a stále je to poměrně slušná sranda (byť povedený popkulturní humor výrazně ustoupil skoro až sitcomovému šaškování), prostředí Arktidy a graboidí novinky ovšem zůstaly povětšinou nevyužity. Takový solidní průměr až lehký nadprůměr, který bych v rámci série posadil tak na úroveň trojky (před čtverku, ale za jedničku, dvojku a pětku).(20.5.2018)

 • Marceloo
  ***

  Na výskumnej stanici v Kanade sa objavia Graboidi a jediný, kto ich môže zastaviť, je lovec Burt Gummer (Michael Gross). Ten ale neverí, že by tieto tvory boli schopné žiť v podmienkach, ktoré na mieste sú. Po príchode zistí, že hrozba je reálna, a spolu s malým tímom výskumníkov a synom Travisom (Jamie Kennedy) musí opäť zachrániť svet pred neutíchajúcou hrozbou. - O trochu zábavnejší sequel než minulá piata časť. Bavilo ma to hlavne kvôli dobre obsadeným hercom a ich úsmevným charakterom a hláškam. Na to, že má už 70, si to tu Michael Gross dáva na pána a je stále vo forme. Nesklamali ma ani efekty, ktorí síce nie sú praktické, ale tvorcovia používajú CGI velmi umiernene a s prehladom, takže sa na to dá dobre pozerať. Mohlo to byť trochu kratšie a intenzívnejšie, ale keďže si Tremors ako jedna z mála hororových sérií drží dosť pozeratelnú úroveň, budem sa tešiť aj na ďalšiu časť, poprípade seriál, ktorý by mal v najbližších mesiacoch vzniknúť. + herec z The Sand a Tremors 5: Bloodlines + herec z Tremors 5: Bloodlines a Holidays + herečka z Blood Drive(20.4.2018)

 • Martin741
  ***

  LivingDead a tie jeho komentare, to je pomaly uroven LiVenturu ...... kazdopadne slusny horor. Dlho som vedel, ze seria sla do prdele /graboidi zacali lietat, logiku filmy nemali, herecke vykony hboli vzdy spatne/, no a taxom na seriu pomaly zabudol - posledny film bol natoceny 1996 a to ubehlo uz nejakych 22 rokov, to je teda dlha doba. Reziser Don Michael Paul /Na Pokraji Smrti 2002, Tremors 5/ sa aspon vyzna do rezie, fakt zrucny rutiner. Jednicka u mna zafungovala aj pretom ze to bol ciry sci fi horror -nieco ako Alien, Fejshuggery, xenomorphy atd atd - skoda ze potom sa tvorcovia sustredili na komedialnu zlozku a hlasky - nemam rad komedialne horory, mam rad akcne horory. Burt Gummer je stale zaujimava postava, je len o dva roky mladsi nez povedzme Redzi Benister z Phantasm. Jamie Kennedy bol este lepsi v 5 -ke : 67 %(31.3.2019)

 • George Stobbart
  *

  Neuveriteľné, na akú úroveň bola značka „Tremors“ týmto pokračovaním degradovaná. Bolestivo trápna, nezaujímavá, lacná blbosť s hnusným audiovizuálom, odfláknutým CGI a otrasne prehrávajúcim hereckým obsadením (dúfam, že Jamie Kennedyho už nikdy v novom filme neuvidím). Aj to slabé, minulé pokračovanie vyzerá oproti tomuto ako obstojná béčková zábava. 1* zo súcitu.(21.4.2018)