Tremors: A Cold Day in Hell

Andrew Orlando

Kostýmy:

Danielle Knox
  • Lacike

Tak tento diel nezachráni ani obstojná technická stránka a ani občasná solídna akčná scéna. Celkovo to je strašná nuda. Na môj vkus to je až príliš trashové, ale ja som sa nebavil. Michael Gross je už fakt starý a tentoraz ma už ani on nebavil a Jamie Kennedy je vyložene otravný. Sem tam nejaká narážka na predošlé diely to tiež nevytrhla. Nie je to úplná tragédia, ale táto séria presluhuje už dlhší čas. Najlepšie sú diely s Baconom. Áno, presne jeden. 3/10.(26.2.2020)

• Nikolas__

Tremors jsou opravdu jedna z nejhorších hororových sérií so far. Od super jedničky ta kvalita sjela dolů takovým způsobem, že už to nemůže zachránit snad nic. Šestý díl: ACDIN (A cold day in hell) je pořád opravdu nevkusný akčňák, ale aspoň tu je vidět zlepšení oproti příšernému pátému dílu, monstra vypadají skvěle, a kamera je opět dobrá. Co se týče survival akčních blbostí, je šesté Tremors celkem fajn, jako celkový film však ne. Teasuje na ledovou krajinu, přitom to je zase v poušti a nuda nuda. Na druhou stranu humor nebyl tak trapný jako v pětce, a celkově se trochu polepšil i Burt Gumman. Ale furt je hroznej. Scénář, postavy, herci, atmosféra, hudba - to vše je zde absolutně podprůměrné, a snímek se jen tak tak vyškrábe alespoň na slabší dvě hvězdičky. Ale opravdu je to lepší než pětka, takže teď nevím, jakou kvalitu mám čekat od posledního dílu. PS: Odkaz na Island of dr moreau celkem dobrý.(12.4.2021)

• tron

Na jednotke bolo skvelé, že stačilo vyliezť na skalu a mali ste ich v paži. Problém bol v tom, že ste na tej skale nemohli byť donekonečna. S pribúdajúcimi dielmi (vrátane prequelského westernu) si tvorcovia postupne bohužiaľ začali dovoľovať čoraz viac a prišli s rôznymi poddruhmi, vrátane lietajúcich. To už proste nebolo ono. A už ani postavy sa zďaleka nechytali na tie staré z jednotky. Maskotom série sa stal militantný magor Burt, pričom v posledných dieloch sa k nemu pripája Jamie Kennedy, môj asi najobľúbenejší herec zo série Vreskot. No, lenže Jamie chudák tiež starne, ako my všetci, a pohľad naňho je už dosť smutný; aspoň určite pre človeka, ktorý vyrastal na jeho životnom výkone vo Vreskote 2. Šestka je... nuž, čo dodať... proste šestka. Vítané oživenie v podobe Tremors pod snehom a ľadom nečakajte, je to úbohé klamstvo, sneh je plus mínus len v prológu.(16.3.2019)

Asi nenajdete na filmu „Tremors: A Cold Day in Hell“ nic převratného, je to snímek natočený spíše pro fanoušky série, ale i ty může zklamat tím, že se zde vlastně nic převratného neděje, až na tu linii s Burtem, která ale nakonec postavu nikam moc neposouvá. Vše končí jako standardní béčko, kde se hraje spíše na odlehčenou notu než na cokoli vážného. Na průměr mi to stačilo.(28.6.2018)

Na výskumnej stanici v Kanade sa objavia Graboidi a jediný, kto ich môže zastaviť, je lovec Burt Gummer (Michael Gross). Ten ale neverí, že by tieto tvory boli schopné žiť v podmienkach, ktoré na mieste sú. Po príchode zistí, že hrozba je reálna, a spolu s malým tímom výskumníkov a synom Travisom (Jamie Kennedy) musí opäť zachrániť svet pred neutíchajúcou hrozbou. - O trochu zábavnejší sequel než minulá piata časť. Bavilo ma to hlavne kvôli dobre obsadeným hercom a ich úsmevným charakterom a hláškam. Na to, že má už 70, si to tu Michael Gross dáva na pána a je stále vo forme. Nesklamali ma ani efekty, ktorí síce nie sú praktické, ale tvorcovia používajú CGI velmi umiernene a s prehladom, takže sa na to dá dobre pozerať. Mohlo to byť trochu kratšie a intenzívnejšie, ale keďže si Tremors ako jedna z mála hororových sérií drží dosť pozeratelnú úroveň, budem sa tešiť aj na ďalšiu časť, poprípade seriál, ktorý by mal v najbližších mesiacoch vzniknúť. + herec z The Sand a Tremors 5: Bloodlines + herec z Tremors 5: Bloodlines a Holidays + herečka z Blood Drive(20.4.2018)