Tremors: A Cold Day in Hell

Andrew Orlando

Kostýmy:

Danielle Knox
  • Wacoslav1

O poznání lepší než tragická čtyřka a pětka. Je tu vidět aspoň trochu snahy o návrat téhle série k jejím kořenům a i režisér se v rámci svých možností překonává, ale pořád to nemění nic na tom, že už je to celé takové vyčpělé a tak stále platí, že masožraví červíci holt víc jak ty první dva díly mít neměli.40%(25.12.2019)

LivingDead a tie jeho komentare, to je pomaly uroven LiVenturu ...... kazdopadne slusny horor. Dlho som vedel, ze seria sla do prdele /graboidi zacali lietat, logiku filmy nemali, herecke vykony hboli vzdy spatne/, no a taxom na seriu pomaly zabudol - posledny film bol natoceny 1996 a to ubehlo uz nejakych 22 rokov, to je teda dlha doba. Reziser Don Michael Paul /Na Pokraji Smrti 2002, Tremors 5/ sa aspon vyzna do rezie, fakt zrucny rutiner. Jednicka u mna zafungovala aj pretom ze to bol ciry sci fi horror -nieco ako Alien, Fejshuggery, xenomorphy atd atd - skoda ze potom sa tvorcovia sustredili na komedialnu zlozku a hlasky - nemam rad komedialne horory, mam rad akcne horory. Burt Gummer je stale zaujimava postava, je len o dva roky mladsi nez povedzme Redzi Benister z Phantasm. Jamie Kennedy bol este lepsi v 5 -ke : 67 %(31.3.2019)

• Lacike

Tak tento diel nezachráni ani obstojná technická stránka a ani občasná solídna akčná scéna. Celkovo to je strašná nuda. Na môj vkus to je až príliš trashové, ale ja som sa nebavil. Michael Gross je už fakt starý a tentoraz ma už ani on nebavil a Jamie Kennedy je vyložene otravný. Sem tam nejaká narážka na predošlé diely to tiež nevytrhla. Nie je to úplná tragédia, ale táto séria presluhuje už dlhší čas. Najlepšie sú diely s Baconom. Áno, presne jeden. 3/10.(26.2.2020)

• goauld

Tak já nevím... V podstatě pořád to stejné... Tentokrát ne na kamenech, ale na ... kontainérech jakési arktické základně. Komediálnost nijak nevybočuje ze standardu předchozích dílů, takže - shrnuto a podtrženo = nic nového se nekoná a ikdyby se jednalo o Chvění 74, tak to bude stejné jako Chvění 75, 76, 77...atd. Bohužel - ta schématičnost už mě nějak přestávala bavit, takže shlédnuto pouze ze setrvačnosti...(6.3.2019)

Je sympatické vidět, že i šesté Chvění se pořád nesnížilo k vyslovenému vaření z vody a stále se snaží aspoň do jisté míry rozvíjet mytologii a fiktivní biologii okolo Graboidů. Rovněž potěší fakt, že i přes nostalgické pomrkávání směrem k dnes už zlidovělému prvnímu dílu si film jde svou cestou. Po svěží a odvázané pětce je to však cesta přece jen více rutinérská a spíš než na Graboidy se soustředí na Burta Gummera, který je v podání Michaela Grosse sice pořád správně fanatický, buranský a nahláškovaný, ale na rozdíl od svých červích rivalů už poněkud sebevykrádající. Audiovizuálně je to v rámci žánru a typu produkce v pořádku a stále je to poměrně slušná sranda (byť povedený popkulturní humor výrazně ustoupil skoro až sitcomovému šaškování), prostředí Arktidy a graboidí novinky ovšem zůstaly povětšinou nevyužity. Takový solidní průměr až lehký nadprůměr, který bych v rámci série posadil tak na úroveň trojky (před čtverku, ale za jedničku, dvojku a pětku).(20.5.2018)