• Nový Zéland

Advait Chandan

Advait Chandan

Anil Mehta

Amit Trivedi

Film je o 15.leté dívce, která sní stát se superstar. Její cesta za splnění svého snu je dlouhá, těžká, ale s pomocí přátel a maminky a i přes zákaz otce ho nakonec dosáhne. Hudba je citlivá, tanec tam výjimečně není. Více najdete na Wikipedii, kde se také píše, že tento film je nejziskovější v celé indické kinematografii /náklady 2,3 mil. $, dosavadní zisk od říjnové premiéry v roce 2017 150 mil. $/. Pro mě osobně to byla ždímačka na city a na kapesníky a zatím nejlepší film tohoto roku.(27.3.2018)

• doriana.g

No, já zas tak nadšená nejsem. Těšila jsem se na další seriózní spolupráci Zairy a Aamira a dostala jsem mix hudební rádobykomedie a socdramatu, kde má být přehrávající Aamir ten jakože vtipný. Líto mi ho bylo celou dobu. Rejžo, tohle jsi přestřelil. Škoda. Navíc, ani jedna písnička se mi nelíbila, natož aby mi utkvěla. Naina z Dangala nebo i ta blboučká Selfie le le z Bajrangiho (o Tu Jo Mila ani nemluvím!!) se mi z hlavy jen tak nedostanou. Tady nic, nula, nuda. A drama? Nechytlo mě. Asi hlavně ta linie matky - takže máš despotického manžela, který pro facku nejde daleko a zapomeneš OSOLIT JÍDLO?? Aha aha. Sorry, ale člověk, který vaří a neochutnává, je zkrátka na ránu, a je jedno, jestli má zdířku, nebo banánek.(13.4.2018)

Indovia, ked' hrajú smutných a skľučených, sú nazabitie! Ešte dobre, že v tom hral samotný Aamir Khan. S každou scénkou s ním som šiel do kolien! No a ten koniec na letisku... To sa budem tváriť, že som nevidel. Ale to sú Indovia, na nich sa treba vedieť špeciálne nastaviť. Ale že to bol hlavne teda rodinný film, tak sa budem tváriť, že som nevidel ani udeľovanie cien!(13.8.2018)

Waw, tak to bolo naozaj vydarené. Áno, malo to v sebe aj kus rozprávkového popoluškovského zázraku, ale napriek tomu ma to vzalo za srdce a v mnohých okamihoch dojalo (po dlhej dobe sa mi v očiach pri pozeraní filmu objavili slzy dojatia). Musím uznať, že oveľa viac ako ten hudobný záber na mňa zapôsobil skôr sociálno-spoločenský rozmer tohto filmu a Insiin vzdor, ktorý sa neskôr nečakane zlomil. Takže ono to ani zďaleka nebolo také jednoduché a priamočiare ako sa prvotne mohlo zdať. Sociálno-spoločenská zápletka s despotickým otcom a utlačovanou matkou na pozadí Secret Superstar potiahla tento film od hraníc priemeru ďaleko vyššie ako som spočiatku očakával. Zaira Wasim bola výborná!(28.3.2018)

Indové uměj. Americké filmy se v poslední dekádě dostaly na nějaký divný level. Technicky perfektní práce, ale nějak mi dělá (až na pár výjimek) problém, vzpomenout si, o čem to vlastně bylo. Indická kinematografie se naopak dostává do svého zlatého věku. Úžasný mix společenské satiry, komedie i akce. I když je tu Ámir Chán jen ve vedlejší roli, tak dokazuje svoje mistrovství. Tři idioti sice zůstávají na špičce pomyslné hindustánské hitparády, ale Tajná Superstar jim spolu s PK slušně šlape na paty. Našincům pro porozumění určitě schází hlubší pochopení naprosto neznámé kultury. Jenže je to i naopak tyhle filmy nám přibližují rozporuplnou Indii počátku třetího tisíciletí. Pozn: Viděno ve Světozoru 10.10.2018 PS: Všimli jste si jedné zvláštnosti? Jediný taneček je vlastně až v potitulkové scéně, která je vložená jako komický závěr.(11.10.2018)