poster

A Gentleman

 • Indie

  Reloaded

  (neoficiální název)

Akční / Komedie

Indie, 2017, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  *

  Ach jaj, ako môže toto ešte niekoho seriózne baviť? Však tie akčné filmy sú dokola a dokola o tom istom. Akurát postavy sa menia, a aj zápletka býva občas originálna, ale vo svojej podstate je to aj tak stále to isté v nekonečných obmenách. Dúfal som, že aspoň v indickom podaní to nebude taká klišé schéma, ale bohužiaľ. Začiatok ma bavil, ale akonáhle nabehli do filmu tvrdí gangsteri a väčšina scén bolo vyplnených súbojmi a streľbou, tak už išiel môj záujem dole vodou. Keby to aspoň pôsobilo aspoň trochu realisticky, ale na tieto absurdne prehnané vizuálne efekty som priam alergický. Takže toto veru nie je pre mňa. 1* za snubný začiatok a zopár zábavných scénok.(3.11.2017)

 • rigby
  **

  Na indickou produkci je to docela slabý film, spíše lehký podprůměr. A to hlavně kvůli nenápaditému scénáři, který nepřináší nic nového, jen ubíjí stereotypními situacemi, které jsme viděli už mnohokrát ve spoustě jiných filmů. Navíc začátek je hodně zmatený, než se to trochu vytříbí a srovná. A pokus o odlehčení humorem selhává, působí tu nepatřičně, trapně a naivně. Po stránce vizuální tomu ale nejde vytknout nic. Scény jsou perfektně natočené, akce je tu akcí a romantika romantikou. Dokonce i na mé oblíbené tanečky došlo. 2+(24.12.2017)

 • Vavča
  ****

  V kontextu toho, co jsem z Indie viděl loni a letos si tento snímek zaslouží rozhodně 4 hvězdy. Co na tom, že si půjčuje z námětů jako https://www.csfd.cz/film/20665-big-hit/komentare/(pro mě klasika kterou musíte vidět) a https://www.csfd.cz/film/259790-zatim-spolu-zatim-zivi/komentare/ A Gentleman funguje jako perfektní oddechová akční komedie. Zatímco v hraní vážných rolí Sidharth Malhotra pro mě selhává a nehodí se na to (viz tragický snímek Baar Baar Dekho), tak jeho akční švihák Rishi/Garauv je sympatický, občas projevuje závany melancholie. Snímek bez problémů chodí mezi minulostí a současnotí, vše organicky propojuje. Tvůrci jsou navíc nad věci, takže si dovolí vtípky, nebo situace, které jsou někdy celkem nečekané. K tomu tady hraje nejžhavější herečka této dekády Jaqueline Fernandez. Akce i hudba více, než slušná, žádná přepálená romance, příliš naivní, nebo očekávané momenty, proplouvá to všemi klišé se ctí. Uvidíte bývalého speciálního agenta, který si chce dáchnout od minulosti, do toho přesvědčit ke sňatku ženu svého srdce, udělat dobrý dojem na její rodiče. Do toho všeho se samozřejmě vynořují staří známí, kteří mu nedají oddych. Perfektní vedlejší role a obsazení záporáků, zejména Darshan Kumar jako Yakub. Snímek, který není úplně indický a spíše se blíží západu, ale komu se líbil https://www.csfd.cz/film/365225-bang-bang/komentare/ bude spokojen i zde.(6.11.2017)

 • suzanne1997
  *****

  Kdybych si měla vybrat opravdu výborný film, vybrala bych si tento. Nechybělo v něm nic, byla tu troška komedie, no trošku víc než troška, hodně akce a řekla bych tak akorát romantiky, přitom to tvůrci dokázali dokonale sladit a nevznikl přitom žádný přeslazený nebo přeakcovaný film. Nemá nic, co by se mi nelíbilo. Svým námětem rozšiřuje obzory indickému filmu a dokazuje, že není nemožné míchat žánry i doby, ve kterých se děj odehrává. Chvíli se díváme do současnosti, chvíli do minulosti a právě to na tomto filmu chválím, dokáže totiž tyto doby dokonale promíchat a přesto se divák v ději neztratí. Za mě doporučuji, tohle je hodně povedený snímek, kterému stojí zato věnovat ty dvě hodiny času.(31.10.2017)

 • Andrea1717
  *****

  Skvelý, klasickej indie, sa tam síce veľmi veľa nevyskytuje, ale inak je tento film perfektne natočený, živý, pútavý, akčný, vtipný a romantický. Sidharth a Jacquelin majú neuveriteľnú chémiu. On je bývalý agent, ukrývajúci sa za maskou dokonalého gentlemana, ona ho má za najlepšieho priateľa, ktorý je tak dokonalý až je nudný, on ju miluje, ona si myslí, že ho nemiluje. Avšak jeho dostihne minulosť a začnú sa diať veci.... Naozaj skvelá ukážka "novej" indickej filmovej tvorby, ktorá sa snaží priblížiť západnému svetu. Častokrát sa nepodarí tvorcom zladiť, čo je akurát a čo už je moc, ale toto sa podarilo na 100%.(30.10.2017)