Kulky spravedlnosti

(festivalový název)
  • Kazachstán Bullets of Justice

Kazachstánský horor s Dannym Trejem v jedné z hlavních rolí? Ano, prosím! Tohle je opravdu něco pro všechny fanoušky bizáru. Představte si USA zmítané třetí světovou válkou. Americká vláda ze zoufalství vymyslí program na výrobu supervojáků a zkouší propojit lidskou a prasečí DNA. Šílený experiment se zdaří… tak napůl. O 30 let později společnost ovládají tzv. Rypáci, speciální druh mutantů, který „obyčejné“ lidi pěstuje jako potravu. Hrstka odvážných přeživších vytvořila odboj, který se z posledních sil snaží nový světový řád zvrátit. Ukrytí v protiatomovém bunkru se nezdolní bojovníci pokouší přijít na to, co Rypákům dodává sílu, aby mohli zasadit finální úder. (Future Gate)

sedm.1 odpad!

Brakovou produkci vůbec neodsuzuji, naopak, občas si ji i dokonce dobrovolně vyhledávám, jelikož jednoduše nabízí to, s čím se v běžných filmech rozhodně nesetkáme, a navíc je to často i v rámci možností a divácké tolerance fakt zábavné, ovšem vše má své hranice, a právě ty Bullets of Justice nepřekračuje, on je totiž rovnou přeskakuje. V tomto případě se totiž nedá tolerovat absolutně nic, a to přestože zde mohu zmínit i několik prvků, které by se dali označit z části za funkční, a to především i přes neskutečnou lacinost působivá, špinavá atmosféra a pak nečekaně povedené masky prasolidí, jinak je to ale fakt jen ryzí dno filmového průmyslu. Dobrá, můžeme tu diskutovat o vážně nevšedním nápadu o ovládnutí planety prasolidma, to je bez diskuzí vážně originální nápad, ovšem to zpracování, to je strašný a nesoudný amatérismus, který naprosto odmítám akceptovat, je to nesoudně natočený, ultra trapně zahraný, zápletka je úplně mimo chápaní, skáče si to nesmyslně z jedné scény do druhé, bez jakéhokoliv významu a dějového propojení, ale především, vůbec, ale opravdu vůbec to není i přes ústřední nápad ani trochu zábavný, tvůrci tu onoho střeleného nápadu nedokázali vůbec využít k nějakým vtípkům, a prostě je to jen laciná, trapná, amatérská a impotentní debilita. ()

borec999

Bullets of Justice by som popísal ako úlet, bizár a neuveriteľnú šialenosť len pre najotrlejších. Tento kazašsko- bulharský(!!!) špinavý, trashový film hovorí o zmutovaných prasacích ľuďoch- Rypáci, ktorí v postapokalyptickom svete chovajú ľudí ako potravu. Okrem toho tu máme hlavnú hrdinku s fúzmi(prečo, to sa nedozvieme),hlavného hrdinu- najlepšieho bojovníka proti Rypákom, ktorého budí zo sna že v súťaži o najkrajší zadok skončil 2. za istým Benedictom Assholeom, sexuálne scény v ktorých je vidieť naozaj ale naozaj všetko, incest medzi hlavnými hrdinmi, výživné gore a krvavé scény, perfektné masky a kostýmy Rypákov, zbesilú akciu a len tak mimochodom tohto všetkého sa tu na pár minút mihne CR7(teda presnejšie nejaký Bulhar ktorý sa mu podobá). To len aby ste boli v obraze. Vážne sa tento kúsok nedá brať ani sekundu. Záver príde s pointou, ktorá ako jediná z filmu, dáva aspoň trochu zmysel a môže vysvetliť aspoň zlomok z toho, čo sme dovtedy videli. Inak na uvádzaný rozpočet 100 000€ sa musí Valerimu Milevovi nechať, že vo filme ukázal dosť a že všeobecne mal množstvo nápadov a kreativity. Škoda, že Danny Trejo tu má iba krátke cameo v úvode. Viem si predstaviť, že v hlavnej úlohe s ním to mohla byť solídna krvavá jazda a asi aj lepší film. Hodnotiť podobné ujetosti je náročné, u ostatných užívateľov pochopím odpad! aj 5*. Ja zostanem na tých 3*,vo výsledku môžem úprimne povedať, že si film udržal moju pozornosť každú minútu, rozhodne som sa pri ňom nenudil a miestami som sa i solídne pobavil. Film je to však naozaj ako som spomínal výhradne pre úzky okruh divákov, ktorí ho dokážu stráviť. ()

Vaklaf

Jakožto fanoušek Fallouta se těším na kdejaký post-apo a má-li bejt ještě trochu pošahaný, tím líp. Tady jsem byl ale z pošahanosti čím dál tím rozpačitější, až se rozpačitost přehoupla v otrávenost a dokonce snad i naštvanost. A pak najednou přišel konec a finální pointa, a mě se rozlil úsměv na tváři, protože to najednou začalo dávat smysl. A jestli jsem si v průběhu sledování říkal, že to teda dokoukám, ale už to nikdy znova vidět nechci, tak po dokoukání jsem zvědavý, jaké bude další shlédnutí s informovaností o tom, o co vlastně jde. Né, že bych to měl v plánu nějak brzo, ale rozhodně na to dojde. ()

Adramelech

Pozoruhodný kazachstánsko-bulharský bizár. Spousta originálních nápadů, pěkné akční a gore scény, hodně nechutných momentů, špetka cestování časem, ani erotika nepřišla zkrátka, občas se člověk i zasměje, k tomu ta kazašská nebo jaká muzika a závěr filmu všechno postaví jaksi do uvozovek. Rozhodně netuctové filmové dílo určené otrlejším divákům. Je trochu nesnadné je bodově ohodnotit. Já jsem byl spokojený, ale řekl bych, že tento film stačí vidět jenom jednou. ()

Disease

Scénárista se tedy poněkud rozvášnil a zapomněl, že méně je někdy více, ale i tak je to hodně zábavy a ve finále i nějaké to poselství. Z některých digitálních scén sice trčí nízký rozpočet, ale celková postapo výtvarná stránka se povedla. ()

Renfield

Jsem rád, že v tom nejsem sám! I ten nejslavnější prasobijec na Zemi a možná v celém vesmíru (protože jeho bratr je...), má problém s otvíráním pytlíků! Rozdíl je snad jen v tom, že já se podobným způsobem dobývám k rohlíkům, nikoliv k hlavě Benedicta, teda samozřejmě Massima. Vím, že není Asshole jako Asshole, ale sakra, to je opravdu tak těžké najít Benedicta?! Vůbec, ale vůbec mi nevadí, že to vypadá jak z osmdesátých let, naopak to k filmu dokonale sedne a když přijde nějaký ne zrovna podařený efekt, zase se dá říct, že sem vlastně zapadá. To samé platí pro akční scény, které ve většině případů rozhodně nejsou špatné, dokonce se v nich dá občas mluvit o nějakém tom zajímavém záběru kamery. To vše je sice podstatné, ale ve výsledku až druhořadé, tím hlavním je gore a Rypáci, na které je skutečně radost pohledět. Tady si tvůrci opravdu vyhráli, nízký rozpočet tu absolutně není znát, zřejmě proto, že gore část ho uřezala nejvíce. Souboj otitulkované chrochtání vs. dialogy je tak 30 na 70 a zase, dialogy stojí za to. Obzvlášť to, co pronáší Rob, je perla za perlou a nemusí se jednat jen o jeho trauma z minulosti. Příběh v první části drží pohromadě, v té druhé se občas lehce ztratí v čase, ale není to nic, co by se nedalo pochopit. Navíc, je tu fantastické taneční finále... Ano, i Rafael, tedy záporák s poetickým jménem a ještě poetičtějším pozadím, jenž má vždy ve vlasech ten ideální vítr, tu má svůj prostor. A kamera opět koulí, teda samozřejmě kouzlí. K tomu všemu Cristiano, Krasnaja Pizda, Raksha Mercury a závěrečná, vůbec ne špatná pointa... je to neuvěřitelné, ale opravdu to nějakou má. 80% ()

Thomas_xxxxx odpad!

Očividne Kazachstan a Bulharsko by spolu nemali točiť filmy, keďže väčšiu odpornosť, bezvýznamnosť, zlátaninu a nechutnosť bez štipky ucelenosti som v živote nevidel. ()

Israha

Dadaismus jak prase, doslovně. Vůbec to nedává smysl, dějou se tu magořiny jedna vedle druhé, a je to natočené přesně tím trashovým stylem, který podává cílené a úmyslně parodické záchvaty režijní, scénáristické, herecké a technické nekvality takovým způsobem, že vás místy na chvíli donutí přemýšlet, jestli je to fakt všechno tak blbé schválně, nebo nechtěně. Ale zároveň to je tak plné nápadů, že se u toho nelze nebavit, pokud vám vaše prohnilé srdce bije pro postapo, splatterpunk, osmdesátkové akčňáky, pokleslou erotiku á la Wynorski a nechutný humor všeho druhu. Zaflusaný, odporný, ulepený grindhousovský vizuál s tučnou dávkou ručně dělaných masek a efektů k tomu ladí úplně perfektně. Chybí jen jedna věc, která by tu příslovečnou kulku spravedlnosti poslala do pětihvězdičkového středu terče - charismatičtí představitelé hlavního hrdiny a záporáka, kteří by svým kouzlem osobnosti pozvedli prachobyčejné neherectví na něco zapamatovatelného. No prostě tu hlavní roli doopravdy měl dostat Trejo. ()

Rathalos

Kazachstan a Bulharsko sa dali dokopy a vytvorili nudnu mega-sracku,ale co cakat od tychto krajin,cele sa to snazi byt za kazdu cenu extremne,no skor to vyznie uboho a smiesne,tak ako aj herci,ktorych vytiahli niekde z ulice,dali im po 50 eur honorar a dovi dopo,mam rad bizarne filmy,ale toto ma absolutne nebavilo...:-) ()

Rockerman

Pokud je děj natolik absurdní, že snad dál už zajít nejde a je to slušně natočené, pak obvykle dávám plný počet hvězd. Ono to podle mne ani jinak nejde, buď film vynesete do nebes nebo hodíte do odpadu. Ale scény s rypáky, Assholem, fotbalistou Cristianem a mnoho dalších mě velmi rozesmály, proto za 5 *! ()

Voyer

Váhal jsem, zda filmu dát 4* či 5*, ale jelikož ve filmu bylo vše, co chci a očekávám od akčního nářezu, zakotvil jsem na 5*. Tak si to vezměme popořádku. Máme tu incest, reálný zásuny, spoustu hoven, gore a navrch Řiťáka, zastřelení falešného Christiana Ronalda, cestování časem, soutěž o nejlepší mužský zadek, lidský farmy, robota, goa'ulda a Mission Impossible masky. Když jsem k tomu přičetl bravurní dialogy ("Humanity is a God's mistake" *mrk mrk*, "Benedict Asshole???" *mrk mrk*) za které by se rozhodně nestyděl ani Tarantino a konec který je nádherným kontrapunktem Mulholland drive a teplé verze Prciček, tak mi došlo jde dost možná o nejzásadnější film tohoto roku, a že 5* prostě dostat musí. Doufám, že z Kazachstánu zase někdy něco vyleze. Už se moc těším. ()

GameboyNES

Proč jsem čekal úlet ve stylu Kung Fury nebo Comando Ninja? Chápu alegorii na to že lidi žerou prasata, tak tady žerou prasata lidi. Bohužel rádoby humor nefunguje. Cigoška s knírkem má bejt jako dcera Dannyho Treja, boha proč! Ty prasečí ksichty jsou ve finále sympatičtější než ten mongol v hlavní roli. Fakt mě to nebavilo. 1. symbolická za 60. vteřin Dannyho scének na začátku, jinak je to na odpad. Je fajn že to má fejslif 80.tkovýho postapo béčka ale prostě ta výplň stojí za hovno 8% ()

Mamlas

Bezprecedentní mix zmatku, absurdity, bizarnosti, amaterismu, kreativity, brutality a naturality. Děj žádný, smysl žádný, konec žádný. Prostě takový vyštěrkaný úlet. Místy nápaditý, místy zábavný, místy nudný, převážně sračka jak trám. (27%) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů