Kulky spravedlnosti

(festivalový název)
  • angličtina Bullets of Justice

Kazachstánský horor s Dannym Trejem v jedné z hlavních rolí? Ano, prosím! Tohle je opravdu něco pro všechny fanoušky bizáru. Představte si USA zmítané třetí světovou válkou. Americká vláda ze zoufalství vymyslí program na výrobu supervojáků a zkouší propojit lidskou a prasečí DNA. Šílený experiment se zdaří… tak napůl. O 30 let později společnost ovládají tzv. Rypáci, speciální druh mutantů, který „obyčejné“ lidi pěstuje jako potravu. Hrstka odvážných přeživších vytvořila odboj, který se z posledních sil snaží nový světový řád zvrátit. Ukrytí v protiatomovém bunkru se nezdolní bojovníci pokouší přijít na to, co Rypákům dodává sílu, aby mohli zasadit finální úder. (Future Gate)

ricci.s

Na tento film som sa tešil riadne, no po pozretí teda neviem, či to za to stálo. Ako ten spomínaný "úlet" je to akceptovateľné a aspoň musím uznať, že to miestami celkom srší nápadmi. Akurát je to celé tak strašne debilná blbosť, že keby ma to niekto chcel prinútiť pozerať znova, rovno by som ho kopol do prdele. Za celkom schopnú mieru krvi, gore, akcie, masiek či ľahkého porna tomu dám aspoň ten priemer. Či ma to ale bavilo je druhá vec - mám totiž radšej horory, ktoré aspoň trochu dávajú zmysel. Podľa mňa je to vychválené až príliš, a nemám celkom jasno v tom, prečo. Čakal som omnoho nechutnejší a brutálnejší extrém, toto bolo len také neškodné odstreľovanie prasiatok. ()

*CARNIFEX*

Na základe pohľadu podaktorých, samozvaných, hororových odborníkov, som očakával absolútne amatérsku sračku, ktorá len sťažka naplní minimálne očakávania. A čo som dostal? No dostal som naozaj amatérsku sračku, ktorá však svojim spracovaním, dokonale predčila všetky moje očakávania. “Bullets of Justice” je komplet mimo reality, Bulharsko- Kazašská, absurdná záležitosť, ktorá by sa kľudne mohla stať kultovou záležitosťou pre fanúšikov hororu, obľubujúcich “nízkorozpočtové” (100 tisíc $), béčkové snímky bez pointy, logiky, zdravého rozumu či hlbšieho zmyslu. Ťažko sa hľadajú nejaké negatíva, keď sa Vám podarí zmieriť s tým, čo ste si pustili do obrazoviek. Mixuje sa tu množstvo subžánrov, masky sú spoločne s gore (keď sa nejaké objaví) na výbornej úrovni, a tak dávam plne zaslúžené, nadpriemerné hodnotenie, i keď od záveru som očakával niečo väčšie. Toto však rozhodne nie je film pre každého. ()

EvilPhoEniX

Apokalyptická zvrácená prasárna z Kazachstánu! Bullets of Justice vypadá jako ze zapadlé VHsky z 80.let, je to v podstatě trashové béčko s hroznými herci a levným lookem, ale ten obsah je šílený! Příběh se odehrává po 3. světové válce, kde Americká vláda vymyslí výrobu supervojáků zkřížením lidské DNA z prasečí a vzniknou prasečí mutanti pro které se staneme hlavním příjmem potravy. Nápad je správně ujetý a každý si vzpomene na hru Duken Nukem, je to narvané šílenýma hláškama ( Her ass is hot, but mine is better!) a Ultra WTF scénama, při kterých jsem několikrát dostal nezastavitelný záchvat smíchu ( Tanec Rafaela masakr). Je to plné explicitního i incestního sexu, zohavených mrtvol, hoven, krve, záběrů na prsa i penisy, slušných masek, i celkem slušně natočenou akcí. Dá se pochopit odpad i plnéj počet, ale myslím, že tvůrci z minima vytřískali nápady na maximum. Jen pro otrlé a hodně okrajové publikum. Příběh***, Akce***, Humor*****, Násilí****, Zábavnost****, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra***, Napětí**. 7/10. ()

darkrobyk

Co chtěl touhle slátaninou básník říci, neví možná ani Bůh. Nevadí mi filmy bez příběhu, ale místo něj musí být nějaká myšlenka, něco, co člověka zaujme. Tohle je bohapustý blábol chlubící se tím, že v něm má Trejo pár štěků. Leč ruku na srdce, Danny už dávno není zárukou kvality. Mé dvě * jsou za slušné masky a solidní střelbu. Ovšem na výraznější gore zřejmě chyběli specialisté. Osobně jsem se těšil na prasečí Matku, tu si však autoři nechali pro sebe. Jak film začal, tak také skončil, ovšem o uzavření nějakého kruhu nemůže být ani řeč. Abych výskal nadšením z prasolidí, umírněného sexu a chybějícího výživného gore, musel bych být hodně skromný. Místo řádné prasárny dostalo se mi jakéhosi krotkého studentského cvičení, vedle kterého jsou německé undergroundové snímky perlami - velké zklamání. ()

tron

Kazachstansko-bulharsky film, čo dodať. Rád by som povedal, že som šokovaný a že mi odpálilo dekel, ale v podstate som len otrávený a znechutený. Nápad svojím spôsobom (azda, ehm) geniálny, ale inak jedna obrovská šialenosť. Ak ste fanúšik trashu, tak to pre vás bude za 5*, ale ak si myslíte, že je to horor o prasacích ľuďoch, tak vám radím, aby ste to ani nepozerali. Miestami som sa až divil, aké blbosti je niekto schopný natočiť, tak ale na druhej strane ako vravím – ak to budete brať ako „odpadový“ film, budete sa (možno, neviem) kráľovsky baviť. Je to taký maglajz, v ktorom je možné všetko (fúzaté ženy, roboty) a občas sa zjavne išlo na prvú dobrú (neuveriteľné naprávanie zošmykujúcej sa prilby robota). Danny Trejo tu má len cameo (ak na tom niekomu záleží... o čom pochybujem). Režisérov predchádzajúci film bol šiesty Pach krvi (!). Nechcem tým nič povedať. Len aby ste vedeli. ()