Kulky spravedlnosti (festivalový název)

Bullets of Justice

Horor / Sci-Fi / Akční

Kazachstán / Bulharsko, 2019, 76 min

Valeri Milev

Timur Turisbekov

Benedict Asshole - víc k tomu asi říct nelze. Snad jen, že pokud jste viděli trailer a máte pocit, že víte o co jde. Tak ne.(2.2.2020)

No ty kráso… Po shlédnutí traileru jsem čekal ledacos, ale tohle fakt ne. O tuhle rozklíženou bizarnost měl zájem Festival otrlého diváka, ale nakonec se promítala na Future Gate, což je rozhodně škoda, protože jen pomatený otrlecký tým dokáže podobné bizárky svými ztřeštěnými nápady pozvednout ještě o pár levelů výš. Pokud budete mít pocit, že ve filmu o soutěži modelů v apokalyptické budoucnosti, kde jsou lidé pěstováni jako potrava pro lidskoprasečí mutanty, něco dává smysl, tak vám ten pocit vždy vydrží jen do velmi blízkého WTF momentu, který přinese spoustu otázek, ze kterých na většinu nedostanete odpověď. Danny Trejo rozhodně není v hlavní roli a má jen malý prostor na začátku, kdy ještě očekáváte neotřelou brutální řežbu, na kterou navnadil trailer. Hlavní hrdinka s knírkem, hlavní hrdina s druhým nejhezčím zadkem na světě, explicitní incestní sex, který v tomhle vesmíru překvapivě dává smysl, jedno z nejdebilněji zpracovaných cestování časem, fascinace prsy a penisy s kulkami mrtvých lidí ve velmi detailních statických záběrech… Ano, v tomto filmu je mnoho různých kulek a to i na místech kde byste je v nejdivočejších představách nečekali. Atmosférické lovy lidí prasaty bohatě vyvažují třeba nesmyslné a nevysvětlené nadpřirozené schopnosti, omylem zastřelený Ronaldo se synem a… a… Benedict Asshole!!! Tohle prostě musíte vidět a i když asi výsledný pocit bude rozklížený víc než scénář, tak se vám nejspíš bude hlavou honit spousta zajímavých myšlenek, které film nastínil, i když nedotáhl ani do stádia pokusu. Třešničkou na hromadě hovej je pak to, že všichni mluví anglicky, snad kromě jedné postavy, která mluví rusky(?), páč asi neumí anglicky. Docela rád bych si přečetl recenzi, zasazující tyhle kulky do kontextu kazachstánské kinematografie :). U nás vznik něčeho takového asi nehrozí.(29.7.2020)

Hodne velky prasolidsky ulet(2.2.2020)

Váhal jsem, zda filmu dát 4* či 5*, ale jelikož ve filmu bylo vše, co chci a očekávám od akčního nářezu, zakotvil jsem na 5*. Tak si to vezměme popořádku. Máme tu incest, reálný zásuny, spoustu hoven, gore a navrch Řiťáka, zastřelení falešného Christiana Ronalda, cestování časem, soutěž o nejlepší mužský zadek, lidský farmy, robota, goa'ulda a Mission Impossible masky. Když jsem k tomu přičetl bravurní dialogy ("Humanity is a God's mistake" *mrk mrk*, "Benedict Asshole???" *mrk mrk*) za které by se rozhodně nestyděl ani Tarantino a konec který je nádherným kontrapunktem Mulholland drive a teplé verze Prciček, tak mi došlo jde dost možná o nejzásadnější film tohoto roku, a že 5* prostě dostat musí. Doufám, že z Kazachstánu zase někdy něco vyleze. Už se moc těším.(10.2.2020)