Kulky spravedlnosti

(festivalový název)
  • Kazachstán Bullets of Justice

Kazachstánský horor s Dannym Trejem v jedné z hlavních rolí? Ano, prosím! Tohle je opravdu něco pro všechny fanoušky bizáru. Představte si USA zmítané třetí světovou válkou. Americká vláda ze zoufalství vymyslí program na výrobu supervojáků a zkouší propojit lidskou a prasečí DNA. Šílený experiment se zdaří… tak napůl. O 30 let později společnost ovládají tzv. Rypáci, speciální druh mutantů, který „obyčejné“ lidi pěstuje jako potravu. Hrstka odvážných přeživších vytvořila odboj, který se z posledních sil snaží nový světový řád zvrátit. Ukrytí v protiatomovém bunkru se nezdolní bojovníci pokouší přijít na to, co Rypákům dodává sílu, aby mohli zasadit finální úder. (Future Gate)

oLí odpad!

Ty jo ! To je tak strašně vtipně šílenej parodickej trash, až jsem se za břicho popadal ! Bennedict Asshole! Holka s knírkem! A ten model Rafael, ještě teď mě bolí bránice z toho jaký fórky k popukání si na mě tvůrci připravili. Ok ten námět s prasatama a Danny Trejo mě docela nalákal, ale je to totální sračka, bohužel z ranku těch zoufale nezábavnejch totálních sraček. Ale když vidím ta hodnocení - budiž, celkem si to svý diváky asi našlo, ale to i Jaromír Soukup a Soudkyně Barbara. Za mě teda zlatej ( i když pořád nedotaženej ) Iron Sky a snad vše zfilmovaný dle fake trailerů k Tarantino&Rodriguez Grindhousu by tomuhle nakopalo prdel. 0/10 a sračka roku snad hned zkraje zamnou. ()

ricci.s

Na tento film som sa tešil riadne, no po pozretí teda neviem, či to za to stálo. Ako ten spomínaný "úlet" je to akceptovateľné a aspoň musím uznať, že to miestami celkom srší nápadmi. Akurát je to celé tak strašne debilná blbosť, že keby ma to niekto chcel prinútiť pozerať znova, rovno by som ho kopol do prdele. Za celkom schopnú mieru krvi, gore, akcie, masiek či ľahkého porna tomu dám aspoň ten priemer. Či ma to ale bavilo je druhá vec - mám totiž radšej horory, ktoré aspoň trochu dávajú zmysel. Podľa mňa je to vychválené až príliš, a nemám celkom jasno v tom, prečo. Čakal som omnoho nechutnejší a brutálnejší extrém, toto bolo len také neškodné odstreľovanie prasiatok. ()

EvilPhoEniX

Apokalyptická zvrácená prasárna z Kazachstánu! Bullets of Justice vypadá jako ze zapadlé VHsky z 80.let, je to v podstatě trashové béčko s hroznými herci a levným lookem, ale ten obsah je šílený! Příběh se odehrává po 3. světové válce, kde Americká vláda vymyslí výrobu supervojáků zkřížením lidské DNA z prasečí a vzniknou prasečí mutanti pro které se staneme hlavním příjmem potravy. Nápad je správně ujetý a každý si vzpomene na hru Duken Nukem, je to narvané šílenýma hláškama ( Her ass is hot, but mine is better!) a Ultra WTF scénama, při kterých jsem několikrát dostal nezastavitelný záchvat smíchu ( Tanec Rafaela masakr). Je to plné explicitního i incestního sexu, zohavených mrtvol, hoven, krve, záběrů na prsa i penisy, slušných masek, i celkem slušně natočenou akcí. Dá se pochopit odpad i plnéj počet, ale myslím, že tvůrci z minima vytřískali nápady na maximum. Jen pro otrlé a hodně okrajové publikum. Příběh***, Akce***, Humor*****, Násilí****, Zábavnost****, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra***, Napětí**. 7/10. ()

tron

Kazachstansko-bulharský film, čo dodať. Rád by som povedal, že som šokovaný a že mi odpálilo dekel, ale v podstate som len otrávený a znechutený. Nápad svojím spôsobom (azda, ehm) geniálny, ale inak jedna obrovská šialenosť. Ak ste fanúšik trashu, tak to pre vás bude za 5*, ale ak si myslíte, že je to horor o prasacích ľuďoch, tak vám radím, aby ste to ani nepozerali. Miestami som sa až divil, aké blbosti je niekto schopný natočiť, tak ale na druhej strane ako vravím – ak to budete brať ako „odpadový“ film, budete sa (možno, neviem) kráľovsky baviť. Je to taký maglajz, v ktorom je možné všetko (fúzaté ženy, roboty) a občas sa zjavne išlo na prvú dobrú (neuveriteľné naprávanie zošmykujúcej sa prilby robota). Danny Trejo tu má len cameo. Režisérov predchádzajúci film bol Pach krvi 6. Nechcem tým nič povedať. Len aby ste vedeli. ()

Gilmour93

Bizarre Pork Shit. Trejo v epizodní roli Mufasy, dvojník CR7, kozy v softpornovém rámci, asi dva podařené vtipy, jedno trpělivé vybalování batohu a pointa, která ty vepřové hlody částečně omluví. Vidět to znova je stejně lákavé jako polibek od Bennyho Assholea.. ()

Eliott

Původně jsem nevěděl co od tohoto snímku očekávat, ale měl jsem poměrně vysoká očekávání vzhledem ke kladným recenzím svých oblíbených uživatelů. Brzy jsem se však přesvědčil, že tento film rozhodně není pro každého. Při sledování jsem neustále měnil názor a u hodnocení zvažoval celou škálu možností od samotného odpadu a předčasného vypnutí až po tři hvězdy. Proměnlivost jednotlivých scén však byla naprosto neuvěřitelná a často se tak stalo, že téměř dokonalá akční podívaná byla náhle vystřídána momentem, kdy jsem čuměl jak puk s nechápavým výrazem co se nám vlastně režie pokouší tímhle blitkem sdělit. Nakonec pro mne rozhodly drobné záblesky dokonalosti poschovávané v celém průběhu a já byl alespoň schopen dokoukat. Můj názor na film se nakonec mírně vylepšil, neboť je to skutečně nezapomenutelné. Na tři hvězdy to v žádném případě nestačí, ale pobavil jsem se a rozhodně se jedná o dílo na které hned tak nezapomenu. Pravděpodobně však jde o ten nejdivnější film, který jsem kdy viděl, takže chápu nanejvýš rozporuplná hodnocení ostatních uživatelů. Za mě je to však horších 50% ()

Radko

Panková skupina z Teplíc Šanov 1 v pesničke vydanej v roku 1990 spievala: "Prase je dobytek, lidi nejsou lepší". Nuž a v druhom desaťročí 21. storočia sa toho chopili naši východní pobratimovia - Kazachovia a Bulhari. Nakrútili postapokalyptický masaker o prasatách v ľuďoch a ľuďoch v prasniciach. A o ich krvavom súboji. Skáče sa v deji i čase, ruština strieda prasačninu (jazyk ošípaných) a tá zase angličtinu. Je to presne tak krvavé, krvou fliaskajúce, zahovnené a sexuálne explicitné, ako to znie. A aby to nestačilo, ústredná súrodenecko incestná dvojica miestami filozofuje o ľudstve, budúcnosti, deťoch a ich údele vo svete. Naivne, ale zato s chuťou. Prapozvláštny film, no nedá sa povedať, že úplne márny. ()

*CARNIFEX*

Na základe pohľadu podaktorých, samozvaných, hororových odborníkov, som očakával absolútne amatérsku sračku, ktorá len sťažka naplní minimálne očakávania. A čo som dostal? No dostal som naozaj amatérsku sračku, ktorá však svojim spracovaním, dokonale predčila všetky moje očakávania. “Bullets of Justice” je komplet mimo reality, Bulharsko- Kazašská, absurdná záležitosť, ktorá by sa kľudne mohla stať kultovou záležitosťou pre fanúšikov hororu, obľubujúcich “nízkorozpočtové” (100 tisíc $), béčkové snímky bez pointy, logiky, zdravého rozumu či hlbšieho zmyslu. Ťažko sa hľadajú nejaké negatíva, keď sa Vám podarí zmieriť s tým, čo ste si pustili do obrazoviek. Mixuje sa tu množstvo subžánrov, masky sú spoločne s gore (keď sa nejaké objaví) na výbornej úrovni, a tak dávam plne zaslúžené, nadpriemerné hodnotenie, i keď od záveru som očakával niečo väčšie. Toto však rozhodne nie je film pre každého. ()

A_FISH

Benedict Asshole - víc k tomu asi říct nelze. Snad jen, že pokud jste viděli trailer a máte pocit, že víte o co jde. Tak ne. ()

darkrobyk

Co chtěl touhle slátaninou básník říci, neví možná ani Bůh. Nevadí mi filmy bez příběhu, ale místo něj musí být nějaká myšlenka, něco, co člověka zaujme. Tohle je bohapustý blábol chlubící se tím, že v něm má Trejo pár štěků. Leč ruku na srdce, Danny už dávno není zárukou kvality. Mé dvě * jsou za slušné masky a solidní střelbu. Ovšem na výraznější gore zřejmě chyběli specialisté. Osobně jsem se těšil na prasečí Matku, tu si však autoři nechali pro sebe. Jak film začal, tak také skončil, ovšem o uzavření nějakého kruhu nemůže být ani řeč. Abych výskal nadšením z prasolidí, umírněného sexu a chybějícího výživného gore, musel bych být hodně skromný. Místo řádné prasárny dostalo se mi jakéhosi krotkého studentského cvičení, vedle kterého jsou německé undergroundové snímky perlami - velké zklamání. ()

Big Bear

Už se vám někdy stalo, že jste vstoupili na kluzkou podlahu, podjely vám nohy a vy jste letěli aniž by jste mohli cokoliv dělat než vykuleně zírat? Tak podobně se budete cítit u této Bulharsko - Kazachstánské koprodukční záležitosti. A upozorňuji, že i ten dopad bude pořádně tvrdý. Na jednu stranu je tahle šílenost někde v úrovni déček, protože na béčko to nemá. Na stranu druhou je to geniální. Film si dělá srandu prakcicky ze všeho a nejvíce právě z jednotlivých žánrů, které se někdy berou zatraceně vážně. Tady v podstatě můžete čekat cokoliv a také lecos se vám z toho splní. Fascinujícího tam bylo nespočet, ale mne dost pobavilo to pomalé vybalování hlavy z báglu a pak to rozvazování igeliťáku... A taky asi přehodnotím svůj negativní postoj k fousatým kočkám i k protokolům :-). Ne asi jsem nepochopil všechno, ale celej film jsem se usmíval nad tím jaký je to úlet. Záležitost natočená čistě pro radost a snad až schválně místy tak blbě. Třeba parta nasedá do vrtulníku a pak je na něj několik záběrů jak letí. Jenže každej záběr je to jinej stroj! Nejdřív Sea Stallion, pak Mi8 a nakonec Blackhawk... To přeci nemohlo uniknout, to musel být záměr :-). Dávám za 4 dodávky čerstvého masa matce a jdu si zapařit Duke Nukem 3D. Dostal jsem strašnou chuť postřílet pár prasat! * * * * ()

Ruut

Nejlepší film Dannyho Treja za posledních 20 let a to jen díky tomu, že jej moc nekazí protože je tam zhruba půl minuty. Kill Benedict Asshole! ()

pornogrind

100% Guilty pleasure. Tady se dá opravdu pochopit jak 5 hvězd tak odpad. Ujetost z céčkového ranku. PS: Bullets of Justice byl původně natočený v roce 2017 jako pilotní díl seriálu, po přehodnocení konceptu byl nakonec rozšířen na celovečerní film s premiérou na londýnském filmovém festivalu FrightFest 23. srpna 2019. ()

Adam Bernau

Ideové poselství, jak ho prozrazuje překvapivá pointa, je nakonec velmi prosté: hrdina se vlastně prokopává k západní civilizací ztracenému mužství, východisko a intence jsou právě opačné, než se nám celou dobu zdá. Lze se sice přít o míněném ideovém vztahu celého dosavadního průběh filmu k této pointě (nebo je to úplně jinak, totiž tak, že hrdina zde vlastně představuje - diváka?), každopádně ale Kulkami spravedlnosti tvůrci z východních zemí Západu ukazují, že v otázce rovnosti pohlaví a v nediskriminačním přístupu má ještě co dohánět (včetně práva žen na knír). Jak ve funkci "nastavení zrcadla" (nejen v popsané rovině a nejen Západu), tak i čistě jako kulturní artefakt je jejich film labužnickou ukázkou skvěle zvládnutého postmoderního přístupu; spočíváť kvalita tohoto filmu 1) ve využití vlastní béčkovosti k subverzi žánru, 2) v gradaci ohromení a dávkování zásadních informací, 3) v kombinaci. Ad 2: Každé WTF je o něco později přebito dalším, silnějším, přičemž často nejde o marginálie, ale o podstatné prvky příběhu (např. že Justice dokáže cestovat časem, je naprosto WTF zjištění, které navíc přichází až poté, co došlo k úplnému zmatení diváka ohledně kauzální legitimity jedné zásadní dějové sekvence - nehledě k tomu, že k vysvětlení tohoto zmatku není možnost přesunu v čase použita). Ad 3: Všechno to, co už jsme viděli jinde (totiž ve stále se opakující produkci filmového průmyslu), se zde kombinuje jak mezi sebou, tak i s tím, co jsme ještě nikde neviděli, či jak jsme to ještě neviděli. Přičemž to vše významně promlouvá k dnešní společenské a civilizační realitě. Co říci závěrem? Každý druh diváka si tu přijde na své: Zazní nejméně jedna echtovní arnoldovská hláška, nejméně jedna postava se jmenuje Uwe a nejmíň jeden superhrdina s rambovským "úsměvem" střílí ze zdi (ZE! zdi), avšak přilba se nepokládala na lavici, batoh se neotvíral a uzel na sáčku nerozvazoval nikdy tak dlouho. A tím myslím fakt dlouho. Artově dlouho. ()

Sobis87

Tvůrcům se nedá upřít nadšení a zápal a prvních pár minut celkem navnadilo, ale pak už to šlo všechno rychle do kopru. ()

Frajer42

V rámci zdejších nejrozporuplnějších filmů se dají najít neuvěřitelné klenoty světové kinematografie. Bulharsko-kazašský akční sci-fi horor - to bylo rozhodně velmi výstražné znamení, že půjde o mimořádně ujetou záležitost. Snímek však velmi brzy překonal všechna moje očekávání a naservíroval mi totálně ujetou jízdu, kterou doporučuji sledovat v doprovodu omamných látek jakéhokoli charakteru. Děj se těžko popisuje, neboť se jedná o totálně bizarní slepenec všeho možného, kde naprosto skvěle funguje humor ať už na poli bláznivých nápadů, totálně ujetého výběru postav, či jen v rámci "speciálních" efektů. Na své si přijdou i milovníci porna, protože každý správný super voják ví, že výběr vhodné asistentky musí probíhat zákonitě v posteli. Nouze zde není ani o incest, či ochutnávání exkrementů ke správné identifikaci osoby. Zkrátka si  nepřijdou dokonce ani milovníci fotbalu, protože ve správném post apokalyptickém světě se samozřejmě může objevit i zcela náhodná fotbalová hvězda. Opravdu šílenost, kterou by měl vidět úplně každý milovník bizáru. Za trochu slabší považuji vyloženě až závěr, kdy jsem měl pocit, že se snímek malinko vystřílel a zvrhnul se v totálně nesrozumitelné cosi. [83 %] ()

Kudly4

Valeri Milev je prase, který zakončil sérii Wrong Turn, tak mizerným dílem, že jsem tomu tenkrát nemohl ani uvěřit. Teď je zpátky (díky, ale bez Re-Kill se obejdu) a nevidím žádný posun dopředu, naopak, je to ještě mizernější než WT 6. Hvězda za pár dobrých nápadů a za masky, druhá za trochu toho lehkého porna, jinak fakt 💩 Nelíbilo, nebavil jsem se. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů