Chasing Christmas (TV film)

Vianočná naháňačka

Komedie

USA, 2005, 78 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

Tak tu máme další filmovou verzi Dickensovy Vánoční koledy, ovšem tentokrát se to nese v komediálním duchu a Dickens je v tomto filmu dokonce zmíněn. Ale vše pěkně popořádku. Tvůrci si zde pohrávají s myšlenkou, že duchové Vánoc tak, jak je popsal Dickens, skutečně existují, a že každý rok už po mnoho staletí na Štědrý den napraví jednoho člověka, který nevěří na Vánoce a své okolí jen otravuje. A jak zde říká duch minulosti, jedním z těchto lidí, které v minulosti napravili, byl i sám Dickens, který o tom pak napsal knihu. A letos je tím hříšníkem Jack Cameron. Jenže když duch minulosti vezme hlavního hrdinu do minulosti, rupne mu v halvě a rozhodne se stát člověkem a jen si tak cestovat v čase. A proto přichází na scénu duch přítomnosti v podobě sympatické blondýnky. Takže jak sami můžete uznat, proběhl zde zajímavý pokus, kdy tvůrci nechtěli natočit další z mnoha adaptací Vánoční koledy, ale chtěli tomu dát originalitu a zajímavý nápad a hlavně z toho udělali komedii, a já musím říci, že tohle je snad ta nejvtipnější a jedna z nejzdařilejších adaptací Vánoční koledy, kterou jsem kdy viděl. A že jsem těch adaptací už viděl několik. Samozřejmě na prvním místě u mě pořád zůstává animovaná verze z roku 2001, ale tenhle film bych neváhal dát na druhé místo. Zkrátka vydařená komedie s prvky Vánoční koledy, která se opravdu povedla. Za sebe uděluji čtyři hvězdičky.(7.1.2010)

• asfalt

Prílišné klišé. Komédia, ktorá ma dokonca za celú dobu trvania ani raz nerozosmiala. A za čo teda tie dve hviezdy? Asi za to môže tá vianočná atmosféra :-)))(15.12.2009)

• JardoLe

Taky priemerny vianocny film,nic extra,videl som a stacilo,mohlo to byt aj lepsie...:-)(14.12.2017)