Reklama

Reklama

Mafie

  • Itálie Arrivederci amore, ciao (více)
Trailer

Obsahy(1)

Giorgio Pellegrini, bývalý levicový aktivista a terorista uprchl před spravedlností do Střední Ameriky, kde bojoval spolu s místními partyzány. O patnáct let později má už po krk života v džungli a rozhodne se vrátit do Itálie. Zde chce vést pohodlný život a realizovat svůj sen být "úctyhodným" občanem. Cesta k tomuto cíli je ale dlážděná krádežemi, kuplířstvím, drogami, loupeží a vraždou... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Film se poťouchle trefuje do existence zákona o rehabilitaci odsouzených zločinců a prozkoumává velmi svéráznou, ale očividně funkční cestu, kterou si ústřední postava - ultralevicový terorista - volí k napravení své občanské pověsti a najít lásku. Jeden ze stylově nejvýraznějších italských režisérů i v tomto snímku využívá svůj talent pro nápaditou kameru a pestrost záběrů, které tomuto zábavnému cynickému krimi příběhu dodávají šťávu. Příjemným pobavením je badass Michele Placido. ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

FIlm o tom, že hajzel ostane vždy len hajzlom...Michele Soavi mi utkvel v pamäti ako tvorca Delirie - tak trochu (dosť) úchylného slasheru, ktorý si človek pamätá aj po rokoch. Tento krát sa vydal serióznejšou cestou a podarilo sa mu natočiť až prekvapujúco realisitckú a občas riadne drsnú krimi drámu, ktorá sa neserie a politická korektnosť je jej ukradnutá. Každá postava je tu vlastne prototypom anti-hrdinu, s veľmi pekne a zaujímavo vykreslenými charaktermi. Všetko funguje ako má a to aj po formálnej stránke, Soavi sa pohral aj s kamerovými filtrami, všetko účelne a v prospech deja. Príjemné prekvapenie... Btw, netreba sa nechať odradiť/zlákať absolútne debilným názvom filmu v češtine/slovenčine. ()

Reklama

Shanen29 

všechny recenze uživatele

Celkem povedený snímek Soavio s M.Placidem,který se proslavil v mafiánské sáze Chobotnice jako komisař Corrado Cattani z roku 1984.Trochu mě sice mate název MAFIE,ale budiž.Soavi sice odvedl svou práci,ale žánr horor je mu podstatně bližší.Zpracování filmů o mafii necháme jiným esům s touto tématikou.Mario Puzo by moc velkou radost neměl. ()

Marsik 

všechny recenze uživatele

DVD 11 (IT) - Hodně zvláštní film, kde už jenom samotný český název je podle mě nejnepovedenější překlad filmu za historii světové kinematografie. Toto krimi sice překvapí občasnou kvalitní akcí, ale jinak se vám po celou dobu jeví chování hlavní postavy při nejmenším jako divné. Občas si i říkáte, co je to magora, viz. samotný závěr, kdy sledoval svou budoucí ženu, jak umírá na otravu a ani to s ním nehlo. S tím chlapem prostě není něco v pořádku :) V konečném zúčtování však nemohu říct, že to byl špatný film, naopak po filmařské stránce (kamera, hudba) to bylo obstojné, ale chybělo tomu něco, co by posunulo tento italský snímek do kategorie čtyř-hvězdičkových filmů. Z mého pohledu si "Mafie" zaslouží pouze 3 hvězdičky, ale procentuálně to není tak zlé. 65% ()

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Ne moc známý, ale velmi dobrý thriller, na kterém je nejlepší jeho totálně zkažený, ale sympatický hlavní hrdina. Ten sice dělá hnusné věci, ale divákovi je sympatický a tvůrci nemají záchvaty falešné morálky, takže nad jeho činy nemudrují, ale naopak si je jako on užívají. A ten nádherně amorální konec... Plus Michael Placido v záporné roli. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama