poster

Sekta

 • Itálie

  La Setta

 • angličtina

  The Sect

 • angličtina

  The Devil's Daughter

Horor

Itálie, 1991, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ten Druhy
  ***

  Sekta síce nedosahuje úroveň predchádzajúcich režisérových hororov Des na javisku a Svätyňa, už vôbec nie kvality nasledujúceho hororu Dellamorte Dellamore, ale stále je pozerateľným filmom. Scenár nie je vôbec nápaditý, dejovú osnovu preberá z Polanského Rosemary´s baby, inšpiruje sa schémami démonického hororu. Začiatok bol zaujímavý, vytvoril predpoklad pre dobrý horor, ale nestalo sa, film je pridlhý, len tak sa pomaly plantá vo vzťahoch a miestami stráca atmosféru. Napriek tomu sa predsa v istých sekvenciách ukazuje Soaviho filmárske majstrovstvo. Korením sú splatter scény, aj larvy a chrobáky majú svoje čaro, pekné je i voľné asociatívne spájanie obrazov. Napríklad: keď Miriam, budúca satanorodička, zaspí a do nosa jej vlezie chrobák, kamera sníma jeho prienik ako prechod tunelom, dostane sa na pestrofarebnú lúku, kde zase číha iné nebezpečenstvo. To, čo sa postavám sníva sa často aj splní, ale nie do bodky, Soavi vždy niečo nové pridá.(8.8.2012)

 • iolaos
  **

  Je obtížné hodnotit Italskou klasiku, když v ní nefunguje prvek krve. Soavi feat. Argento - dreamduo bomberů čistého gorehorroru ve sto:/ minutách ani náznakem nenaplňují toho, čehož italomilové tak netrpělivě žádají a když už se to asi v polovině rozjede, tak jsou nuceni sledovat prehistorické skilly bez jakýchkoliv důrazů na brutalitu a vyšperkovaný detail. Tyto efekty např. Fulci zvládal už za teenagerských let a to nebyl žáden papundeklař ! Fajrunt ve studni sice ušel, ale nic nezachránil. Soaviho kvality jsou jinde.(7.4.2013)

 • darkrobyk
  ****

  Zbytečné mluvit o příjemném překvapení, když režisérem je Soavi a producentem Argento, který svého snaživého žáka lecčemus přiučil. Více než Argentovy filmy připomíná však Sekta Fulciho, což vůbec není na škodu. Místy značně bizarní film: pomatenec-tajemný stařec-mladá dívka-brouk-sen-sklep-studna-smrt-život-smrt-život....Celý film je jakýmsi malým klonem Rosemary má děťátko od Polanského (předloha I.Levin). Skupina - sekta -, která si vybere mladou ženu k přivedení temných sil na svět. Velmi podobná je rovněž snová sekvence - znásilnění démonem, které snem možná je a možná není. Sekta se nese v příjemném duchu italského horroru 80.let s výborným H.Lomem, skvělou hudbou P.Donaggia a neklidnou kamerou. Brouk ve filmu skutečně existuje, jde o drabčíka, s největší pravděpodobností sršního, následné larvy jsou ale potemníka (oblíbené v horrorových filmech zejména italských a španělských).(4.2.2012)

 • fcreading
  ****

  Soavi, režisér ( Hrôza na javysku, Dellamorte Dellamorte, Svätyňa), natočil ďalší hororový kúsok a pojal to miestami tajuplna, atmosférou a semtam nejakým tým gore efektom. Sem tam to začne nudiť, mohlo by sa to skrátiť o 10 minút ale to, čoho sa dočkáme posledných 30 minút je ukážkových a neprekonateľných, scénka kde stiahnu z tváre zaživa kožu mladej dievčini je vynikajúca a takisto ten podivný záver 80 percent.(8.2.2009)

 • kaylin
  ***

  „Sekta“ trpí nešvarem, že Michele Soavi chtěl natočit pořádně velký film, který bude skutečně děsivý a bude odkazovat na atmosféru klasických snímků Itálie ve smyslu jejich hororovosti. Na Bavu se ale navázat nepodařilo, protože snímek prostě jako celek nefunguje. Drolí se pod rukama tvůrců na mnoho částí, které samostatně vycházejí docela dobře, ale společně jsou příliš neforemné. Film vás nestrhne, což je škoda, protože rozhodně zde potenciál byl.(21.3.2015)