Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1970 vyvraždil v Jižní Kalifornii podivný tulák, který před tajemnou postavou v limuzíně přísahal věrnost Ďáblovi, skupinu hippies žijících v malé pouštní komunitě. O dvacet let později opustí v německém Frankfurtu mírumilovně vypadající muž středního věku svou rodinu se slovy, že jde koupit mléko. Místo toho sleduje mladou dívku domů, kde ji zavraždí a vyřízne jí srdce. Uprchne do metra, a když je dopaden, raději se zastřelí... (Allan)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Michele Soavi bol žiakom a obľúbencom geniálneho talianskeho režiséra a scénaristu Daria Argenta. Držal nad ním ochrannú ruku a podporoval ho v jeho tvorbe. Významne mu pomohol i pri realizácii snímku "Sekta" z roku 1991. Podieľal sa na produkcii, spolupracoval na scénari a iste Soavimu asistoval aj pri réžii. Vďaka pomoci maestra Daria Argenta sa snaživému učňovi Michele Soavimu podarilo natočiť zaujímavý psycho okultný film, ktorý nadväzuje na tadíciu klasických talianských horrorov. "La Setta". **** ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zbytečné mluvit o příjemném překvapení, když režisérem je Soavi a producentem Argento, který svého snaživého žáka lecčemus přiučil. Více než Argentovy filmy připomíná však Sekta Fulciho, což vůbec není na škodu. Místy značně bizarní film: pomatenec-tajemný stařec-mladá dívka-brouk-sen-sklep-studna-smrt-život-smrt-život....Celý film je jakýmsi malým klonem Rosemary má děťátko od Polanského (předloha I.Levin). Skupina - sekta -, která si vybere mladou ženu k přivedení temných sil na svět. Velmi podobná je rovněž snová sekvence - znásilnění démonem, které snem možná je a možná není. Sekta se nese v příjemném duchu italského horroru 80.let s výborným H.Lomem, skvělou hudbou P.Donaggia a neklidnou kamerou. Brouk ve filmu skutečně existuje, jde o drabčíka, s největší pravděpodobností sršního, následné larvy jsou ale potemníka (oblíbené v horrorových filmech zejména italských a španělských). ()

Reklama

SNCIS 

všechny recenze uživatele

"Prosím, neubližujte mi! Já jsem neviděla!" - "Nic jsi neviděla? Tos propásla skvělé představení. Bylo to nádherné, obětovali jsme tvé děti a přátele... A teď obětujeme tebe." První půlka filmu je vyloženě nuda, kde sledujeme po většinu času jen 2 herce (Lom/Curtis). Druhá půlka je o dost zajímavější. Ano, jsou tam nechuťárny. Tento film tedy splňuje požadavky kvalitního horrorů. Mínusy jsou 2: Ten 1 je první hodina filmu, a ten 2 je nesmyslný děj. Dějí se tam neuvěřitelné věci, které se těžko pobírají. - 50%. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Čím viac času ubieha od doby, čo som film videl, tým na viac kladov si spomínam. Ale priznám sa, pri pozerani som bol dosť v rozpakoch. Prosto som nebol naučený na talianske horory. Najdôležitejšie, čo treba povedať je to, ze je to PSYCHOfilm. Je to taky neprijemy príbeh z ktorého si zapametáte nejakú tu studňu, králika a nechutne strhnutý ksicht. A samozrejme čosi čo sa možno aj vyrovná znasilneniu dievčata stromom s iného a slávnejšieho hororu :)... ()

petero 

všechny recenze uživatele

Michael Soavi sa u mňa veľmi dobre zapísal dvoma nadprirodzenými snímkami, masakrálnym The Church a uleteným Cemetery Manom. Preto The Sect je veľmi veľkým sklamaním ktorej síce nechýba podmanivá atmosféra typická pre jeho filmy, čo však chýba je skoro úplná absencia nejakých splatter scén a celí film mi prišiel ako jedna veľká kravina. Žeby začiatok konca talianskeho hororu? ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • První oběť se jmenuje "Marion Crane", což je odkaz na film Psycho (1960). (Chatterer)

Reklama

Reklama