Sekta

Setta, La

The Sect

Horor

Itálie, 1991, 112 min

"Prosím, neubližujte mi! Já jsem neviděla!" - "Nic jsi neviděla? Tos propásla skvělé představení. Bylo to nádherné, obětovali jsme tvé děti a přátele... A teď obětujeme tebe." První půlka filmu je vyloženě nuda, kde sledujeme po většinu času jen 2 herce (Lom/Curtis). Druhá půlka je o dost zajímavější. Ano, jsou tam nechuťárny. Tento film tedy splňuje požadavky kvalitního horrorů. Mínusy jsou 2: Ten 1 je první hodina filmu, a ten 2 je nesmyslný děj. Dějí se tam neuvěřitelné věci, které se těžko pobírají. - 50%.(4.3.2018)

Zbytečné mluvit o příjemném překvapení, když režisérem je Soavi a producentem Argento, který svého snaživého žáka lecčemus přiučil. Více než Argentovy filmy připomíná však Sekta Fulciho, což vůbec není na škodu. Místy značně bizarní film: pomatenec-tajemný stařec-mladá dívka-brouk-sen-sklep-studna-smrt-život-smrt-život....Celý film je jakýmsi malým klonem Rosemary má děťátko od Polanského (předloha I.Levin). Skupina - sekta -, která si vybere mladou ženu k přivedení temných sil na svět. Velmi podobná je rovněž snová sekvence - znásilnění démonem, které snem možná je a možná není. Sekta se nese v příjemném duchu italského horroru 80.let s výborným H.Lomem, skvělou hudbou P.Donaggia a neklidnou kamerou. Brouk ve filmu skutečně existuje, jde o drabčíka, s největší pravděpodobností sršního, následné larvy jsou ale potemníka (oblíbené v horrorových filmech zejména italských a španělských).(4.2.2012)

• petero

Michael Soavi sa u mňa veľmi dobre zapísal dvoma nadprirodzenými snímkami, masakrálnym The Church a uleteným Cemetery Manom. Preto The Sect je veľmi veľkým sklamaním ktorej síce nechýba podmanivá atmosféra typická pre jeho filmy, čo však chýba je skoro úplná absencia nejakých splatter scén a celí film mi prišiel ako jedna veľká kravina. Žeby začiatok konca talianskeho hororu?(29.5.2018)

• iolaos

Je obtížné hodnotit Italskou klasiku, když v ní nefunguje prvek krve. Soavi feat. Argento - dreamduo bomberů čistého gorehorroru ve sto:/ minutách ani náznakem nenaplňují toho, čehož italomilové tak netrpělivě žádají a když už se to asi v polovině rozjede, tak jsou nuceni sledovat prehistorické skilly bez jakýchkoliv důrazů na brutalitu a vyšperkovaný detail. Tyto efekty např. Fulci zvládal už za teenagerských let a to nebyl žáden papundeklař ! Fajrunt ve studni sice ušel, ale nic nezachránil. Soaviho kvality jsou jinde.(7.4.2013)

talianska gore klasika s dosť sugestívnou atmosférou. film má o niečo lepší príbeh ako režisérov iný horor (svatyňa), avšak pre mňa to už nie je ono a stráca hlavne na tej atmosfére. je to dosť veľké psycho a väčšinou temné a strašidelné (až na scénu so zajačikom a tv). nedoporúčam sledovať slabším povahám!(23.3.2004)